הימנעות הגעה למשרדי הרישוי

הימנעות הגעה למשרדי הרישוי
משרד התחבורה קורא להימנע מלהגיע לסניפי משרד הרישוי ואגפי המשרד

בעקבות התפשטות הקורונה: משרד התחבורה קורא לציבור להימנע מהגעה למשרדי הרישוי. אילו פעולות תוכלו לעשות מבלי להצטרך להגיע למשרד הרישוי?

אורן פרנקל | 09/03/20

משרד התחבורה קורא להימנע מלהגיע לסניפי משרד הרישוי ואגפי המשרד וממליץ כי ניתן לבצע פעולות רבות באמצעים מקוונים.
מנכ"לית משרד התחבורה, קרן טרנר אייל ציינה כי משרד התחבורה מאפשר כיום לציבור הרחב לבצע את רוב פעולות הרישוי, הרכב והנהיגה, באינטרנט, במוקד הטלפוני, בעמדות הרישוי האוטומטיות (רישיומט) ובכל סניפי דואר ברחבי הארץ. זאת, מבלי להגיע לסניפי משרדי הרישוי או למשרד התחבורה.

ציבור הנהגים יכול לחדש את רישיון הרכב והנהיגה באתר משרד התחבורה, במוקד הטלפוני (5678*) ובעמדות הרישוי האוטומטיות (רישיומט). כמו כן, ניתן לחדש את הרישיונות בכל סניפי הדואר ברחבי הארץ ולהנפיק את רישיון הרכב גם במכוני הרישוי. משרד התחבורה מזכיר לנהגים כי לא נדרש עוד לשאת את רשיונות הנהיגה והרכב בעת הנהיגה וניתן להסתפק בהצגת תעודת זהות או דרכון.

בין השאר, ניתן להגיש באתר המשרד בקשה להנפקת תגי נכה, הצהרה על סיום תכנית ליווי של נהג חדש, מידע על בדיקות רפואיות ושליחת פניות ישירות לכל אגפי המשרד. כמו כן, ניתן להגיש בקשה לקבלת תדפיס נקודות חובה לנהג באתר משרד התחבורה, בעמדות הרישוי האוטומטיות (רישיומט) ובמוקד הטלפוני (5678*).

בנוסף, ניתן להגיש באמצעות האתר בקשה ליבוא אישי של כלי רכב, לביטול העברת בעלות על רכב, פניות בנושא "קריאה חוזרת" של רכב (recall) וכן בקשה להנחה באגרת רישוי רכב או קבלת החזר ובקשה להחזרי אגרות רכב. בנוסף, ניתן להגיש באמצעות האתר בקשה להוצאת רישיון משיט ולחדש את תעודת המשיט.
הבהרה
משרד התחבורה מבקש להבהיר כי סניפי משרד הרישוי פועלים במתכונת רגילה, בהזמנת תור מראש. עם זאת, כחלק מהמאמץ הלאומי לשמירה על בריאות הציבור, ממליץ המשרד להשתמש באמצעים המקוונים העומדים לרשות הציבור.