הגדלת קנסות על עבירות תנועה

הגדלת קנסות על עבירות תנועה

אושרה הגדלת הקנסות על שורה של עבירות תנועה

אורן פרנקל | 18/01/17

במסגרת המאבק בתאונות הדרכים: ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה את בקשת משרד התחבורה להגדיל את הקנסות על שורה של עבירות תנועה חמורות.

השר כץ: התקנות שגובשו על ידי משרד התחבורה נועדו להגביר את ההרתעה כנגד נהגים עבריינים, המבצעים עבירות תנועה חמורות ולייעל את המאבק כנגד תאונות הדרכים באמצעות ענישה מהירה ומיידית


ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה את בקשתו של משרד התחבורה להגדיל את הקנסות על שורה של עבירות תנועה חמורות. זאת, כחלק מהמאבק שמנהל משרד התחבורה, בשיתוף המשרדים הרלוונטיים כנגד תאונות הדרכים. 

מדובר בין השאר בהגדלת הקנסות על עבירות תנועה, כמו, אי ציות לרמזור אדום, רכיבה על אופניים חשמליים מתחת לגיל המותר(1000 ש"ח קנס), חניה בשביל אופניים (250 ש"ח) נסיעה מעל המהירות המותרת, נהיגה ברכב ללא רישיון (750-100 ש"ח) ונסיעה של משאיות בעומס יתר. 

השר כץ ציין כי התקנות שגובשו על ידי משרד התחבורה נועדו להגביר את ההרתעה כנגד נהגים עבריינים, המבצעים עבירות חוזרות ונשנות, ולייעל את המאבק כנגד תאונות הדרכים, באמצעות ענישה מהירה ומיידית.

החלת מדרגת קנס חדשה של 1,500 שקלים על עבירות חמורות כמו אי ציות לרמזור אדום, (במקום 1,000 ש"ח כיום) וקביעת קנסות לעבירות שעד היום היו עבירות של הזמנה לדין תגביר את ההרתעה, כנגד נהגים עבריינים ותאפשר ענישה מהירה בסמוך מאוד למועד ביצוע העבירה.

חלק מהקנסות על עבירות התנועה מתייחס לרכיבה על אופניים חשמליים, בניגוד לתקנות ובכלל זה רכיבה על אופניים חשמליים מתחת לגיל 16,רכיבה על אופניים לא תקניים, רכיבה שלא בישיבה על המושב, רכיבה לצד רכב אחר, רכיבה על המדרכה.  

שר התחבורה הוסיף כי הגדלת הקנסות על עבירות חמורות הוא חלק ממהלך כולל של משרד התחבורה, שנועד לצמצם את מספר ההורגים בתאונות הדרכים. מדובר בין השאר, בהשקעה חסרת תקדים של מיליארדי שקלים, בסלילת כבישים חדשים ובטוחים, הקמת מחלפים, פיתוח תשתיות בטיחותיות והפיכת כבישים, אדומים לכבישים בטוחים. בנוסף לכך, פועל המשרד במרץ להכנסת מערכות בטיחותיות ומצילות חיים בכלי הרכב, שישפרו את בטיחות הנהגים והולכי הרגל.