דלקן אוניברסלי

דלקן אוניברסלי
06/06/10

שר התחבורה ושר התשתיות סיכמו: בנזין 96 יוצא בקרוב אל מחוץ לתקן.

שר התשתיות הלאומיות הד"ר עוזי לנדאו סיכם השבוע, בתום התייעצות עם שר התחבורה ישראל כ"ץ על הוצאת בנזין 96 אל מחוץ לתקן בקרוב. הערכה היא שהדלק הזה יוצא אל מחוץ לסל הדלקים בתוך מספר שבועות ובעלי הרכב יוכלו להשתמש בדלקים האחרים הנמצאים תחת פיקוח.

כמו כן, סוכם בין השרים שעד העשרה במאי יעביר משרד התחבורה את עמדתו בנוגע לתקינת דלקן האוניברסלי, התקן שיאפשר לצרכנים לתדלק עם אותו הדלקן בתחנות דלק שונות.

עוד סיכמו השרים לנדאו וכ"ץ, מתוך ראיה משותפת של שניהם בחשיבות הצורך לתכנון מסודר וארוך טווח, להקים צוות בין משרדי שיבדוק את נושא הטמנת תשתיות שונות ( חשמל, מים, גז, ביוב ותקשורת ) במנהרות שיבנו מתחת לכבישים חדשים.

במהלך הישיבה הודיעו במשרד התחבורה כי כבר סוכם בין מנכ"לי המשרדים על ניסוי בנושא בטירת הכרמל, בין צומת הכניסה לבין צומת פוריידיס.

המנכלים גנות וצמח סיכמו על פגישת המשך בנושא בעוד כשבוע. השרים סיכמו כי בנושא זה יש לשתף פעולה עם גורמים נוספים כמו מינהל התכנון ומשרד האוצר.

בנושא דלקים אלטרנטיביים לתחבורה, הסכים משרד התחבורה להצעת משרד התשתיות לבצע בדיקה אל מול יצרני הרכב באשר להתקנת מתג בורר בין שימוש בדלק רגיל לבין שימוש בדלקים אלטרנטיביים ( פלקס פיול flex fuel).

במשרד התחבורה העריכו כי ניתן יהיה לקבל אומדנים ראשונים מיצרני הרכב תוך שלושה חודשים. שר התחבורה כ"ץ אמר כי : " כל מה שניתן לבצע בשיתו"פ- צריך לעשות, בוודאי כאשר הדבר חוסך כסף למדינה. נפעל לקדם את נושא מנהרת התשתיות בכפוף לכך שהדברים לא יצרו מגבלות על תשתיות התחבורה הקיימות"

השר לנדאו אמר כי : " הצורך שישראל תנקוט מאמצים נמרצים למציאת חלופות לנפט ולהקטנת תלות העולם באנרגיה הזאת הוא חיוני למאבק בבסיס המימון של הטרור. אני שמח מאוד על כך ששר התחבורה ואני רואים עין בעין את חשיבות הנושאים ואת התכנון ארוך השנים".

שני השרים הסכימו כי הצרכים הם מידיים ולאומיים ויש לטפל בהם בשיתוף פעולה מלא ובמלוא כובד המשקל.