דגמי רכב שיגיעו לישראל ב-2018

דגמי רכב שיגיעו לישראל ב-2018
קיה סטינגר, תהיה המהירה והיקרה של המותג הדרום קוריאני

עקיצה ב-5 שניות, ליקוי חמה, ג'יפון בטעם מוקה, להיט חשמלי טהור ואיטלקית אקזוטית חדשה, כל אלה בין 5 דגמים חדשים ומסקרנים שיגיעו אל שוק הרכב הישראלי במהלך 2018

אורן פרנקל | 04/01/18

5 דגמים מסקרנים במיוחד שיגיעו לישראל בשנת 2018 :

קיה סטינגר –   עקיצה ב-5 שניות
מכונית הספורט הנחשקת צפויה להגיע לישראל ברבעון הראשון של 2018 והיא תהיה היקרה והמהירה של היצרנית הדרום קוריאנית.
 המכונית תציע הנעה אחורית, תיבת הילוכים אוטומטית בעלת 8 הילוכים וכמה גרסאות מנוע כאשר גרסת הבסיס מצוידת במנוע 2.0 ליטר אשר מספק 255 כ"ס, עד לגרסה חזקה בדמותו של מנוע V6 בנפח 3.3 ליטר שיספק 365 כ"ס ונתוני האצה של 5.1 שניות מ-0 ל-100 קמ"ש ומהירות מירבית של 270 קמ"ש.
מלבד שלל מערכות מתקדמות, קיה אף תצייד את המכונית במערכת שתאפשר לנהג לבחור בין 5 אפשרויות של מצבי תגבור שונים להיגוי.


מיצובישי אקליפס קרוס -  "ליקוי החמה" של מיצובישי
ה- SUV החדש של מיצבישי אמור להיות אחד הדגמים החשובים של המותג והוא יצטרף לסדרות ה- SUV של מיצובישי בהן ה- אאוטלנדר PHEV וה- ASX.
הדגם מתוכנן להגיע לישראל ברבעון הראשון של 2018 עם מנועי 1.5 ליטר טורבו. סדרת  ה- Eclipse Cross נשענת על מסורת כבישי השטח של היצרן בשילוב טכנולוגיות נהיגה ובטיחות חדשות ובחירת השם נובעת מהצלחת סדרת ה- Eclipse sports ממנה נמכרו למעלה ממיליון וחצי מכוניות בשוק האמריקאי בלבד.
יהיה מעניין לראות האם האקליפס יזרח כמו האאוטלנדר או ישקע כמו שקרה עם כמה דגמים אחרים של המותג..
אופל קרוסלנד X  -  במקום מריבה קבלו תחליף בטעם מוקה 
הקרוסאובר העירוני הקטן והחדש של אופל בעיקרון אמור להחליף את המיניוואן אופל מריבה, אך נראה שהוא יותר בטעם ובמשבצת של דגם המוקה של אופל, שלא כ"כ הצליח להתרומם למרות תמחור אגרסיבי.
המידות דומות פחות או יותר למוקה אך הקרוסלנד X דווקא מבוסס על פלטפורמת פיג'ו 2008 והוא יפנה בעיקר למשפחות המחפשות ג'יפון קטן ופרקטי. דוגמא לכך ניתן למצוא בצורת הספסל האחורי המוצע בחלוקה של 40/60 ובעזרת מסילה המסוגלת להגדיל את נפח תא המטען מ-410 ליטרים ל-520 ליטרים
צפי הגעה: רבעון ראשון של 2018

יונדאי איוניק חשמלית – הלהיט הבא שיחשמל את ישראל?
האיוניק ההיברידית הגיעה אלינו ב2017 והצליחה להתברג כהיברידית הנמכרת בישראל וכאחת המכוניות החזקות של יונדאי בישראל. 
בקרוב מאוד תגיע אלינו האיוניק החשמלית המצוידת בסוללת ליתיום-יון פולימר עם קיבולת יחסית גדולה של 28 קילוואט-שעה ועם אפשרות לטעינה ביתית מכבל MODE, כאשר זמן הטעינה המלא עומד על כ-4.5 שעות או טעינה מהירה אך לא מלאה בתוך חצי שעה. טווח הנסיעה הרשמי הינו 250 ק"מ.
לפי הצלחת הדגם ההיברידי בישראל, יתכן מאוד והפעם גם הגרסה החשמלית תהפוך מהר מאוד ללהיט למי שיכול להרשות לעצמו עמדת טעינה זמינה.


פרארי פורטופינו – הביצועים החלומיים של קליפורניה משתדרגים
מחליפת דגם הקליפורניה צפויה להגיע ארצה ברבעון הראשון של 2018 ויבואנית פרארי בישראל 'אוטו איטליה' מעריכה כי כמות המכירות של הפורטופינו תעלה על מכירות קליפורניה וקליפרוניה T מהן נמכרו כ-15 יחידות ב-3 השנים האחרונות.
המכונית האקזוטית תצויד במנוע V8 מוגדש טורבו בנפח 3.9 ליטר שיפיק 600 כ"ס ויעמיד ביצועים חלומיים של 3.5 שניות מ-0 ל-100 קמ"ש ומהירות מירבית לא נתפסת של 320 קמ"ש.