אוטובוס חשמלי בנגב

אוטובוס חשמלי בנגב
האוטובוס החשמלי הראשון בנגב. קרדיט תמונות: יח"צ

לראשונה באופקים: אוטובוס חשמלי, חסכוני, אמין ומפחית את הזיהום אשר יופעל לראשונה באשכול צפון הנגב, ואופקים בפרט

אורן פרנקל | 02/12/19

האוטובוס החשמלי, סוג HIGER,  הושק בשבוע שעבר בטקס בעיר אופקים בנוכחות ראש עריית אופקים מר איציק דנינו, מנכל דן דרום ובאר שבע טל כהן, יו״ר דן שמואל רפאל ומנכ"ל פנדן עומר זוהר. 
זהו אוטובוס חשמלי של חברת 'דן בדרום' שיופעל לראשונה בזכות שיתוף פעולה של חברת דן, חברת פנדן וחברת פנדום.  בזכות שיתוף פעולה של חברת דן, חברת פנדן וחברת פנדום. 

מדובר בתחילת מהפכה, מאחר והאוטובוס החשמלי הוא מודרני, טכנולוגי, ויתרונותיו הם אמינות וחיסכון, ומזהם פחות את הסביבה, והוא יכול לנסוע 250 ק"מ כך שיסע יום שלם ללא הטענה. עלות אוטובוס חשמלי חדש מוערכת בכ -340 אלף אירו. האוטובוס החשמלי יופעל לראשונה באשכול צפון הנגב, ואופקים בפרט כאשר יופעל בתחילה בקו 2 בעיר. 

 טל כהן, מנכ"ל חברת דן בדרום ודן באר שבע: "מידי יום אנו מבצעים באופקים כ-470 נסיעות יומיות ומסיעים למעלה מ-180 אלף נוסעים בחודש. זוהי הסנונית הראשונה, ובמהלך השנה הבאה אנו מתכוונים להגדיל עוד יותר את צי הרכב החשמלי באופקים. חלק מיעדי החברה הם שיפור מתמיד באיכות השירות, בבטיחות והפחתה בזיהום האוויר. על כן ברצוני להודות לראש עריית אופקים, איציק דנינו, על התמיכה ופתרון כל בעיה, וזאת למען מטרה אחת משותפת ותחבורה טובה יותר." 

"אנחנו גאים להיות הראשונים שמספקים אוטובוס חשמלי עם סוללה להפעלה בדרום הארץ, והשאיפה שלא ירחק היום בו יופעל כל צי האוטובוסים בדרום על ידי אוטובוסים חשמליים", אומר עומר זוהר מנכ"ל חברת פנדן השייכת לקבוצת ויס ולחברת דן. "זהו חלק מהרצון שלנו להפוך את התחבורה הציבורית בישראל לירוקה, נקיה ובריאה יותר עבור איכות החיים של כל תושבי ישראל".