צמיגים לרכב

צמיגים לרכב

חברת Fulda, מיצרניות הצמיגים המובילות בגרמניה, הודיעה על התחלת שיווקו של "EcoControl" - צמיג חדש לנהגים שרוצים לנסוע יותר קילומטרים על הצמיגים שלהם בלי להתפשר על השליטה במכוניתם.

סודם של הצמיגים: המבנה האסימטרי שלו והיותו עשוי מתרכובת מיוחדת המכילה סיליקון. השילוב הזה של חומר ושל צורה חדשניים משיג בעת ובעונה אחת הן אחיזה משופרת בכביש והן חיכוך מופחת.

מדובר בלא פחות מאשר מהפכה. עד כה ככל שרצו להגביר את אחיזת הכביש של הצמיגים לרכב, הגדילו את מקדם החיכוך שלו. מכאן שאחיזת כביש משופרת משמעותה הייתה צריכת דלק גבוהה יותר ואורך חיים קצר יותר של הצמיג. לעומת זאת אם רצו להקטין את מקדם החיכוך של הצמיגים כדי לחסוך דלק ולהאריך את ימיו, שילמו באחיזת כביש גרועה יותר, דהיינו התפשרו על הבטיחות. הצמיג החדש של Fulda משיג אפוא את מה שנחשב עד כה לסתירה: גם אחיזת כביש משופרת וגם חיכוך מופחת. מכאן השם של הצמיג "EcoControl". השם מרמז הן על חסכנותו ("Eco") והן על אחיזת הכביש המשופרת שלו ("Control").

הצמיג החדשני משיג פרדוקס חיובי נוסף: גם כאשר הכביש רטוב אחיזת הכביש שלו משופרת. התכונה הזאת מושגת הודות לתרכובת הייחודית שממנה עשוי הצמיג, הגורמת לו להיצמד היטב לכביש גם כאשר הוא רטוב. לאחיזת הכביש המשופרת בעת גשם אחראים גם החריצים העמוקים במיוחד של הצמיג והקצוות שלו דמויות המשוטים הקטנים. התוצאה: מרחק עצירה קצר גם בכביש רטוב וחלק. מבדיקות עצירה, שערכה Fulda במתקניה, עולה כי עם צמיג ה-EcoControl העצירה על שטח רטוב התבצעה 60 ס"מ מוקדם יותר בהשוואה לצמיגים חברות מתחרות ו-5.5 מטר מוקדם יותר בהשוואה לגרסאות קודמות של הצמיג. 

ל-EcoControl עוד תכונה ייחודית: הרכב החומר שממנו הוא עשוי והמבנה שלו מבטיחים פיזור אחיד של החיכוך עם הכביש על פני הצמיג כולו. הפיזור הזה מאריך מאוד את חיי הצמיג, שכן הוא מונע מצב שמוכר לנהגים רבים, שבו כל החיכוך מתרכז בחלק מסוים של הצמיג, מה שגורם להתבלותו המהירה. הסיליקון שבצמיג גם מצמצם את התחממותו ובכך הוא מנטרל גורם נוסף שמקצר את חייו. בדיקות העלו שאורך החיים של צמיג ה-EcoControl גדול ב-19% מאורך החיים של צמיגים מהדור הקודם. חיסכון זה מתגמד לעומת החיסכון בדלק שמגיע לעד 1,000 שקל בשנה בהנחה שנוסעים בשנה 35,000 ק"מ. טווח החיסכון הוא גדול למדי, שכן הוא תלוי גם בסוג המכונית, בתנאי הדרך ובאסטרטגיית הנהיגה של הנהג. ככלל ניתן לומר שעד 30% מצריכת הדלק מבוזבזים על הצורך להתגבר על החיכוך של הצמיגים עם הכביש. מכאן שהקטנת מקדם החיכוך פירושה חיסכון של ממש בצריכת הדלק. בצמיג החדש של Fulda הצליחו להפחית את רמת החיכוך ב-40% לעומת צמיגים של חברות מקבילות. היות ועל כל 10% הפחתה ברמת החיכוך מושג חיסכון של 2% בצריכת הדלק, הרי שהצמיג החדש של Fulda יכול להשיג עד 8% חיסכון בדלק. 
הצמיג גם נותן בונוס נוסף: הפחתת הרעש שנובעת ישירות מהחיכוך המוקטן עם הכביש.

על Fulda: 
החברה נוסדה ב-1900, ונתח השוק שלה בגרמניה עומד כיום על כ-10%. Fulda מייצרת את מוצריה ב-13 מפעלים שונים ברחבי אירופה ומשווקת יותר מ-8 מיליון צמיגים לרכב בשנה. החברה שמעסיקה 1800 עובדים מקפידה לייצר את מוצריה תוך עמידה בסטנדרטים גבוהים של איכות מוצר ושמירה על איכות הסביבה. מחקרים בלתי תלויים מראים כי Fulda הוא המותג המספק את הערך הגבוה ביותר ללקוח בתחום הצמיגים. 
לאתר החברה