מערכת הזהרה מפני התנגשויות עם בלימה אוטומטית

מערכת הזהרה מפני התנגשויות עם בלימה אוטומטית

חברת וולוו מציגה את הדור החדש של טכנולוגית בטיחות מונעת תאונות.מערכת הזהרה מפני התנגשויות עם בלימה אוטומטית מלאה וזיהוי הולכי רגל, מגיבה כשהולך רגל מופיע לפני המכונית, ותפעיל את הבלמים אם הנהג לא הספיק להגיב לסכנה.

הטכנולוגיה החדשה הזו נמצאת בוולווS60 קונספט,ונחשפה לראשונה בתערוכת הרכב בדטרוייט בינואר 2009. הפיתוח בבטיחות הינו צעד נוסף בטכנולוגיות בתחום הבטיחות, המזהות מצבים מסוכנים ובאופן אקטיבי עוזרות לנהג למנוע תאונה.

"השלבים הקודמים (בפיתוח הטכנולוגיה) פותחו כדי לעזור לנהג למנוע התנגשות עם כלי רכב אחרים. עכשיו אנו לוקחים צעד גדול קדימה עם אמצעי בטיחותי שמשפר את הבטיחות גם למי שאינו מוגן בכביש. בנוסף, אנו מתקדמים מ 50% מכוח הבלימה לבלימה אוטומטית מלאה. לפי מיטב ידיעתנו, אף אחד ממתחרינו לא התקדם כמונו בתחום הזה", אמר תומס ברוברג, מומחה בטיחות בוולוו, והוסיף: "טכנולוגיה זו עוזרת לנו להתקדם לקראת החזון שלנו לתכנן מכוניות חסינות התנגשות. מטרתנו לשנת 2020 היא שאף נוסע בוולוו לא יפצע או ייהרג".

המערכת אמורה למנוע התנגשות עם הולכי רגל במהירות של עד 20 קמ"ש. אם המכונית נוסעת מהר יותר , המטרה היא להקטין ככל הניתן את ההתנגשות, כשברוב המקרים ניתן יהיה להקטין את עצמת ההתנגשות בכ 75%.