תיקון והחלפת מראות לרכב

תיקון והחלפת מראות לרכב

מראה שבורה זה באמת מזל רע?

galgalim | 10/03/19

אומרים שלהביט במראה שבורה מביא מזל רע. מה לגבי מראה שבורה ברכב?
אז אמנם לא צריך ללכת שבי אחר אמונה טפלה אבל כן כדאי להתייחס ברצינות למראה ברכב שניזוקה.
מראות הצד ברכב שלכם והמראה הנוספת הפנימית בקדמת הרכב הן חלק חשוב מכלי הבטיחות העומדים לרשותכם ברכב וחיוניות לנהיגה.

מראות הרכב הן למעשה ׳העיניים׳ שלכם להתבוננות רחבה יותר באזורים הנגדיים לשדה הראייה שלכם ובנתיבים הצמודים לרכב והרבה פעמים גם מפצות על שטחים מתים סביב הרכב. בכדי להפעיל שיקול דעת ולקבל החלטות נכונות ובטיחותיות בנהיגה, אתם חייבים מראות תקינות ברכב. גם החוק תומך בזה ומחייב נסיעה על הכביש עם מראות תקינות.

מראת הצד מורכבת מבית המראה וזגוגית המראה. ברכבים החדשים יותר תמצאו מראות חשמליות מצידי הרכב, העובדות על מנגנון חשמלי הקיים בתוך הרכב. מראות הצד ברכב בולטות וחשופות לכל דכפין וכתוצאה מכך הופכות לפגיעות ומועדות לנזק ובלאי גדולים יותר. מומלץ לבדוק את מראות הצד לפני הכניסה לרכב ובטח אם חניתם בחניה צפופה וגבולית ויש חשש לנזק.


זיהיתם סדק במראה? מנגנון כיוון המראה לא עובד? גוף המראה רעוע ומתנתק מהרכב? זה הזמן להחליף את המראה. בשלב זה שווה להתייעץ ולהשוות מחירים. במקרים מסוימים תגיעו למסקנה שתיקון נקודתי ופשוט בזגוגית המראה יעשה את העבודה ומצד שני, אם המנגנון החשמלי ניזוק כנראה שיהיה שווה לכם כבר להחליף את כל החלק.
תיקון מראה לרכב יכול לנוע החל מכמה מאות שקלים ועד לאלפי שקלים, תלוי במהות התיקון, מנגנון ידני או חשמלי וסוג הרכב. שימו לב, גודל המראה משתנה בין כלי התחבורה השונים, למשל: מראה של משאית תהיה גדולה מאוד ביחס למראה של רכב פרטי שכן עליה להתאים לפרופורציית המשאית ולכסות כמה שיותר שטח ראיה מסביב למשאית.
מראה גדולה או קטנה, מנגנון חשמלי או ידני, מה בשטוח - מראה לא תקינה ברכב מתקנים בזמן ונוסעים בבטחה!

מראה צד ימין

יצרן

דגם

שנתון

טווח מחירים

שברולט

ספארק

2016

₪ 400-500

מאזדה

3

2008

₪ 150-400

יונדאי

i30

2010

₪ 200-350

 

מראה צד שמאל

יצרן

דגם

שנתון

טווח מחירים

מאזדה

3

2015

₪ 250-600

פולקסווגן

פולו

2010

₪ 400-700

סיאט

איביזה

2016

₪ 400-600

 

לזירת המסחר לחלקי חילוף לרכב לחצו כאן