תיקון חלון חשמלי ברכב

תיקון חלון חשמלי ברכב

החלון החשמלי ברכב לא עובד, מה עושים?

גלגלים | 17/10/21

בין אם מדובר ביום קיץ חם, כשהרכב לוהט ורוצים לאוורר אותו, ביום גשום כשמצטברים אדים ברכב, או שניה לפני שרוצים לצאת מהרכב ולנעול ואי אפשר כי החלון חצי פתוח, אחת התקלות המבאסות ברכב, שבדרך כלל מפתיעות אותנו בזמנים הכי לא צפויים, היא כשהחלון החשמלי מתקלקל, ולא ניתן לשלוט על פתיחת או סגירת החלון. למה זה קורה?

 

חלון חשמלי ברכב מבוסס על מנגנון פתיחה חשמלי ומנוע, המותקנים בתוך הדלת ומתחת לחלון. פתיחת וסגירת החלון מתבצעים באמצעות כפתורים או פקדים הנמצאים על כל דלת, בנוסף למערכת הפיקוד המרכזית, שנמצאת בשליטת הנהג.


חלון חשמלי לא עובד - מה הסיבות לכך?

  • אם החלפתם מצבר ברכב לאחרונה, ושמתם לב שממש בסמוך לכך מנגנון החלון החשמלי הפסיק לעבוד, מה שגורם לחלון ​​להיפתח באופן חלקי או מונע מהחלון להיסגר, כנראה שלא מדובר בצירוף מקרים, וקרוב לוודאי שיש צורך באיפוס. גם אם אין תגובה מכפתור החלון התקול, סביר להניח שתהיה תגובה מהכפתור השולט של הנהג, או מנעילת הרכב המרכזית בשלט. אם גם זה לא עוזר והתקלה לא נפתרת, מומלץ לעצור כל ניסיון להעלות או להוריד את החלון התקול, ולפנות לאיש מקצוע המוסמך לטיפול, כמו זגג רכב, או חשמלאי רכב.

 

  • אם ניסיתם להרים או להוריד את החלון ושמעתם זמזום או תקתוק המגיעים מחלל הדלת, כנראה שהמנגנון החשמלי של החלון התקלקל ויש להחליפו.

 

  • ייתכן כי מדובר בקרע בכבל, בבלאי המנגנון החשמלי, או בבלאי בחלקי הפלסטיק המרכיבים אותו, והגיעה העת להחליפם.

 

  • ייתכן כי מדובר בבעיה בכפתור או בפקד השולט על פתיחת וסגירת החלון, שגורמת לבעיה בחלון.

 

  • אם כל חלונות הרכב החשמליים לא מגיבים והפסיקו לעבוד, ככל הנראה מדובר בתקלת חשמל שמקורה בפיוז שרוף.


בכל מקרה, ולא משנה מהו הגורם לתקלה בחלון החשמלי, מומלץ לא לנסות לפתור את התקלה באופן עצמאי, או לשחק עם הכפתורים מדי. כל ניסיון כזה עלול להחמיר את התקלה ולגרום לנזק גדול יותר במנגנון או בחלון.

איש מקצוע כדוגמת זגג רכב או חשמלאי רכב מוסמך, יוכלו לאבחן את התקלה במהירות וביעילות, ולהציע פתרון מקצועי וטיפול מתאים. והמחיר? תיקון מנגנון חשמלי ברכב עולה כמה מאות שקלים. המחיר משתנה ומושפע ממורכבות ומהיקף העבודה, וכמובן מסוג החלק שתבחרו, כלומר: חלק מקורי, מחודש או חלופי.

 

החלון החשמלי ברכב לא עובד? כנסו והזמינו תור למוסך באזור מגוריכם