תביעת חברת ביטוח

תביעת חברת ביטוח
אורן פרנקל | 14/08/11

תביעת חברת ביטוח - חלק א / נכתב על ידי דניס קורן עלות ביטוח רכב מסתכמת בכמה אלפי שקלים לשנה, אך ישנם מקרים בהם חברת הביטוח אינה ממהרת לשלם למבוטח במקרה של תביעה.להלן נקודות חשובות במקרה שנקלעתם לתאונה. מה עושים במקרה כזה, מה לגבי תביעות צד שלישי ועוד הערות והארות שיעזרו לכם בעת הצורך.במקרה שבו הייתם מעורבים בתאונה עם נפגעים, אין להזיז את רכבכם מזירת האירוע עד להגעתו של שוטר אשר יתשאל אתכם על פרטי המקרה ויזמין למקום בוחן תנועה.

במידה והאירוע מחייב פינוי לבית החולים, יש לדאוג לכך שהוא ייעשה ע"י גורם מוסמך: רופא, פראמדיק או אמבולנס.והיה והמקרה אינו מחייב פינוי לבית החולים, יש להישאר במקום האירוע, עד להגעת השוטרים ולאחר מכן לפנות לבית החולים, שם הקפידו לקבל תעודה רפואית שתשמש אתכם בהגשת תביעה נגד חברת הביטוח (כל נפגע באירוע תובע את חברת הביטוח שלו על נזקי הגוף שנגרמו לו).

צפוי כי לאחר הודעתכם לחברת הביטוח שלכם בדבר התאונה, יגיע חוקר או נציג מטעמה שתפקידו לתשאל אתכם לגבי פרטי האירוע. ישנם מקרים בהם יציע לכם נציג החברה פיצוי כספי באופן מיידי ויבקש להחתים אתכם על מסמך בו אתם מאשרים כי אין לכם כל תביעה נוספת נגד חברת הביטוח בגין אירוע זה.

בכל מקרה, אל תתפתו לענות על שאלותיו ללא נוכחותו של עורך דין מטעמכם, שיקפיד על תשובותיכם, שלא תשמשנה נגדכם במקרה של תביעה משפטית.

במידה והיו עמכם נוסעים נוספים ברכב, הנחו גם אותם שלא למסור פרטים על המקרה ללא נוכחותו של עורך הדין שלכם.חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים מחייב את חברת הביטוח לשלם לכם בכל מקרה, גם אם יתברר כי אתם אשמים בתאונה, אולם נציג חברת הביטוח יכול לדלות מכם מידע בדבר מצבכם בטרם התאונה ובכך למעשה להפחית את גובה הפיצויים המגיעים לכם.

חברת ביטוח רכב מחוייבת לשלם לנפגע בגין הוצאות רפואיות מיידיות ששילם בעקבות התאונה, אך גובה סכום הפיצויים הכולל ייקבע רק לאחר שמצבכם הרפואי הוגדר לחלוטין.מומלץ כי הגשת תביעת ביטוח תעשה רק לאחר שהנזק שנגרם לכם ייקבע באופן סופי. ניתן להגיש תביעה עד 7 שנים מיום האירוע.תאונה ללא נפגעים במידה והתאונה הייתה ללא נפגעים והנזק שנגרם הוא רק לרכוש, אין צורך להזמין משטרה, אלא אם אחד הנהגים עבר עבירת תנועה חמורה.והיה והנהג הפוגע מסרב למסור את פרטיו, יש לדאוג שיגיע שוטר למקום, ע''מ שירשום דו''ח.בכל מקרה, דאגו להחליף פרטים עם הנהג הפוגע, בקשו שיציג בפניכם רישיון נהיגה ותעודת ביטוח רכב, רשמו את מספריהם ובידקו את תוקפם.כמו-כן יש לדאוג לקבל מהנהג הפוגע תעודת-זהות על מנת לבדוק כי בעל הרכב והנהג תואמים.במקרה שבו הנהג אינו בעל הרכב, יוכל זה להוכיח כי בעת האירוע לא נכח במקום וכך לחמוק מאחריות.השתדלו להחתים את הנהג הפוגע על מסמך הודאה באשמה, עניין שיכול להועיל לכם. במידה והיו עדים לאירוע, נסו להחתים גם אותם על מסמך המפרט את שראו. אם יש לכם ביטוח רכב מקיף, הזמינו גרר שיפנה את רכבכם למוסך.מקור המאמר: www.Articles.co.il - מאמרים לשימוש חופשינכתב ע"י דניס קורן - ביטוח רכבאתר ביטוח רכב טידניס טלפון 6399315 - 03 http://www.bituach-rechev-tip.comגלגליםפורטל הרכב של ישראל25.6.20079:36 www.Articles.co.il - מאמרים לשימוש חופשי