רכב עומד בזמן הקורונה

רכב עומד בזמן הקורונה

הרכב מעלה אבק בחניה? איך שומרים על הרכב ומתחזקים אותו נכון בתקופת הקורונה? כל הטיפים בכתבה הבאה

גלגלים | 27/04/20

בימים אלה, רובנו עובדים מהבית או נמצאים תחת מגבלות הקורונה ולא באמת משתמשים ברכב. כך, נוצר מצב בו רכבים רבים עומדים בחניה ללא תנועה ומעלים אבק למשך תקופה לא מבוטלת. המשמעות יכולה להיות בעיות במצבר ובעיות נוספות. איך נמנעים מזה ועל מה חשוב להקפיד בזמן שהותכם בבית?

כך תשמרו על המצבר שלכם פעיל

אם הרכב שלכם היה בשימוש מלא ופעיל עד לאחרונה, סביר להניח שהמצבר במצב טעינה מלא. בכדי לשמור אותו כך, מומלץ להניע את הרכב אחת לשבוע ולבצע נסיעה של כ - 30 דקות וזאת כדי לאפשר למצבר להיטען מחדש. במהלך נסיעה כזו, מומלץ לחסוך בצריכת החשמל ברכב ולהימנע ככל האפשר משימוש במזגן, אורות ומטען לסלולרי, וזאת על מנת שתתבצע טעינה יעילה.
 
מיתוס נפוץ ומטעה במיוחד בנוגע לטעינת מצבר של רכב עומד היא שמספיק להתניע את הרכב בחניה מבלי להזיז אותו. מדובר בהטעייה, שכן התנעת המצבר כשהרכב במצב עומד מייצרת זרם טעינה נמוך שלא באמת תורם לטעינת המצבר.  

אם הרכב שלכם נמצא בחניה לתקופה ממושכת של מעל שבועיים ואין לכם אפשרות להניע את הרכב לצורך נסיעה אחת לשבוע, אפשר כברירת מחדל לנתק את המצבר לגמרי. יש לקחת בחשבון כי ניתוק מצבר מאפס את מחשב הרכב, מה שעלול להוביל לשיבושים בהגדרות הרכב ואף ליצור נזקים במקרים מסוימים.

חשמל ברכבים היברידיים

מדי שנה, אנחנו רואים בכבישים יותר ויותר רכבים היברידיים. רכב היברידי כולל מנוע בנזין ומנוע חשמלי ומאפשר לנהג לבחור את מסלול צריכת החשמל ברכב - באמצעות דלק או באמצעות חשמל.

אם אתם נוהגים ברכב היברידי, כדאי לשמור על אנרגיית המצברים ע״י התנעת הרכב ונסיעה של כ -30 דקות, אחת לשבוע, או ע״י הטענת המצבר הנוסף באמצעות מטען איכותי.

ומה עם הצמיגים?
נתון נוסף שכדאי לדעת הוא שלחץ האוויר בצמיגים פוחת בזמן חניה ממושכת או השבתה של הרכב. למען בטיחותכם, מומלץ לבדוק את לחץ הצמיגים לפני כל נסיעה, ואם אתם מניעים את הרכב לנסיעה אחת לשבוע, נצלו את ההזדמנות לבדוק את הצמיגים ולנפח אוויר אם צריך.

יש חניה?
אם הרכב שלכם עומד או צפוי לעמוד לתקופה ארוכה בחניה, מומלץ לדאוג לחניה מוצלת ומקורה ובאזור בטוח לרכב ולהולכי הרגל. כולנו מכירים את נזקי השמש בימים הלוהטים. קרני השמש החמות עלולות לפגוע בחלקי הפלסטיק של הדשבורד ושל הרכב, לזרז בלאי בריפוד ובגוון הרכב.
אם לא מתאפשר לכם לחנות את הרכב באזור מוצל ובטוח, כדאי לדאוג לכיסוי הרכב במהלך שעות היום החמות.

לסיכום, כדאי להמשיך ולשמור על הרכב גם בתקופה זו ובמיוחד כשהרכב במצב עומד בחניה. כך, כשנחזור לשגרה ולפעילות מלאה, הרכב יעמוד לרשותנו במצב תקין ומוכן לנסיעה!
 

הלך המצבר? לטיפול במצבר לחצו כאן