רכב חשמלי משומש

רכב חשמלי משומש

מגמה חדשה: רכב חשמלי משומש עולה יותר מחדש

גלגלים | 17/05/22

אזהרת טרנד: רכב חשמלי משומש עולה יותר מרכב חשמלי חדש. איך זה קורה?

בהמשך לחדירת הרכבים החשמליים לענף הרכב בארץ, בשנים האחרונות נצפה זינוק בכמות הרכבים החשמליים בכבישים. וכן, עם האוכל בא התיאבון, יותר ויותר נהגים מעוניינים לעבור לרכב חשמלי וליהנות מכל היתרונות והחיסכון הכלכלי הצפוי.

בעקבות משבר הקורונה וייצור הרכבים המוגבל, הזמנת רכב חשמלי חדש מהניילונים כרוכה בהמתנה של כמספר חודשים עד להגעת הרכב לארץ. בדגמי רכב מסוימים, ההמתנה יכולה להתארך עד לחודשים ארוכים. בנוסף לכך, גם משבר השבבים העולמי תורם לעיכוב באספקת רכבים חשמליים חדשים.

המצב כיום בענף הרכב מושפע מכך שהמלאים אצל היצרנים קטנו, זמני האספקה התארכו, ויותר ויותר צרכנים פנו לרכישת רכב במשבר הקורונה, על פני נסיעה בתחבורה ציבורית או נסיעה משותפת (קרפול).

מתוך כך, התפתחה מגמה בה רוכשי רכבים לא מוכנים להמתין, ופוזלים גם לכיוון רכבים חשמליים משומשים בשוק היד 2. הביקוש הגובר הביא למכירת רכבים חשמליים משומשים בפער של עשרות אלפי שקלים יותר מרכב חשמלי חדש, ואם נחדד: רכב חשמלי שנסע x קילומטרים ולמעשה ״עובר יד״, נמכר בעלות גבוהה יותר מרכב חשמלי חדש מהניילונים.

מדובר במגמה שלא נראתה בענף הרכב עשרות שנים אחורה; מגמה שמייצרת חוסר יציבות ומורכבות הן לצרכנים והן למוכרי הרכבים.

ואם נסכם, הבהלה לשים את היד על רכב חשמלי הביאה צרכנים לשלם יותר תמורת רכב חשמלי משומש. אם נסתכל על ההתפתחויות בשוק הרכבים החשמליים, ניתן לראות שהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם, אחריות היצרנים מתרחבת, דגמי הרכבים משתפרים וההיצע גדל.

אז, אם אתם שוקלים מעבר לרכב חשמלי, שווה לכם להתאזר בסבלנות ולרכוש רכב חשמלי חדש וככל הנראה גם משופר, על פני רכב חשמלי משומש שיעלה לכם יותר.