רכב חשמלי

רכב חשמלי

כל מה שרציתם לדעת על רכבים חשמליים

גלגלים | 06/10/21

רבות דובר על הנזק הסביבתי ועל זיהום האוויר שמחמיר יותר ויותר, בעיקר בעקבות ריבוי רכבים בעלי מנועי בעירה פנימית בכבישים. החיפוש אחר פתרונות הנעה אלטרנטיביים וידידותיים יותר לסביבה, וגם זולים יותר משוק הנפט, מביאים יותר ויותר מדינות לעודד ולתמרץ צריכת רכבים חשמליים. מצד שני, יותר ויותר צרכנים מתעניינים ובוחרים באפשרות הירוקה והמתקדמת יותר. אז כן, זה כבר לא טרנד אקזוטי או סמל סטטוס, הרכבים החשמליים נמצאים כאן בהמוניהם, לכל דורש.

 

רכב חשמלי, מה זה?

הנעה חשמלית ברכב מדלגת על התדלוק המסורתי ומתבססת על תדלוק מסוג אחר, טעינת חשמל. רכב בעל הנעה חשמלית יכיל בתוכו סוללות, אותן יש להטעין בחשמל, בדיוק כמו שמטעינים את הטלפון הנייד או המחשב, וזו האנרגיה שתסיע את הרכב.

 

היתרונות העיקריים בבחירת רכב חשמלי

- רכב חשמלי אינו זקוק לתיבת הילוכים, מכיוון שמנוע חשמלי מייצר את כל הכוח הנדרש כבר מהסל”ד הראשון.
- רכב בעל הנעה חשמלית הוא רכב שקט, בעל תנועה חלקה, וחוויית נהיגה עוצמתית, ללא רעידות.
- דרגת הזיהום של רכב חשמלי היא 1, הדרגה הנמוכה ביותר, שכן הרכב לא פולט מזהמים לאוויר הפתוח.
- בנוסף, העלויות השוטפות של רכב חשמלי לרבות הוצאות טעינה, תחזוקה שוטפת ועוד, נמוכות הרבה יותר מרכב בעל מנוע בעירה פנימי. אין כמעט ביקורים במוסך, שחיקת מערכת ההנעה נמוכה משמעותית, ויש כמות מצומצמת של רכיבים לתחזק ולהחליף.


אלו הסיבות העיקריות ההופכות את בחירת הרכב החשמלי לבחירה כלכלית וכדאית, הנגישה יותר ויותר לקהל הצרכנים הרחב.

 

רגע, יש גם חסרונות

החיסרון במקרה זה הוא גם היתרון: טעינה חשמלית נחשבת לחסכונית אך גם מתרוקנת די מהר, מה שיאלץ את נהג הרכב להטעין את סוללות המנוע באופן תכוף, ולמעשה יאפשר נסיעות בטווחים קצרים ומתוכננים, עם עצירות טעינה מפעם לפעם.

נתון נוסף שכדאי לזכור אם משקללים את סך הפרמטרים הוא מקור האנרגיה. אז נכון, טעינה חשמלית לא פולטת גזים מזהמים ולא פוגעת באיכות האוויר והסביבה. מצד שני, בתהליך הפקת החשמל בתחנות הכוח ובייצור הרכב, כן נוצר זיהום אוויר.

 

לסיכום, בשנים האחרונות ניתן להבחין בשינוי התפיסה והמודעות הרבה לרכבים החשמליים ויתרונותיהם הרבים, גם בארץ. אין ספק שהקדמה הטכנולוגית והדאגה לסביבה ולכדור הארץ מובילה אותנו לעתיד, שבו מרבית הרכבים שנראה בכבישים יהיו בעלי הנעה חשמלית חסכונית.

 

יש לכם רכב חשמלי שזקוק לבדיקה וטיפול? כנסו והזמינו תור למוסך כאן