קניית רכב משומש

קניית רכב משומש

טיפים ועצות חשובות אודות קניית רכב משומש

אורן פרנקל | 12/12/13

להלן מספר טיפים ועצות חשובות אודות קניית רכב משומש של אבינועם בר, מנכ"ל קרסו טרייד אין:ביטחון בקנייה- מקור הקניה הוא קריטי: אדם פרטי? חברת ליסניג? חברת השכרה? חברת טרייד אין? חשיבות מקור הקנייה באה לידי ביטוי בעיקר בשלב של "אחרי הקניה". קניה של רכב משומש ממקור שהוא מותג רכב ותיק ואמין מעניקה ביטחון מלא ושקט נפשי גם אם משהו יקרה אחרי הקניה.

אחריות – בקניית רכב משומש חשוב לקבל אחריות מקיפה ותעודת אחריות ברורה ומפורשת המעידה על מה כוללת האחריות. אין להסתפק בהבטחות כלליות או בסעיפים כליים שלא ברור מה מסתתר מאחוריהם. תעודת האחריות חייבת לכלול רשימת מוסכים מורשים לטיפול במקרה הצורך בהם יוכל הקונה לממש את האחריות על רכבו בשקט ובביטחון מלא.

מימון- בעידן הנוכחי יש חשיבות גבוהה מאד לקבלת מימון אטרקטיבי בקניית הרכב. אדם פרטי או סוחר רכב פרטי לא יכולים להעמיד לקונה רכב משומש, מימון. רק חברות רציניות, מוכרות ובעלות גב איתן, יכולות להתמודד עם צרכי אשרי משתנים שדורשים הקונים. מעבר לכך, גם בנושא מימון רכב משומש, חייבת להיות שקיפות כדי לדעת מה הריבית וההצמדה שיש לכל תוכנית מימון.התחייבות לטרייד אין עתידי- כשהישראלים קונים רכב, הם מיד מתחילים לחשוב על רגע המכירה שלו וכיצד יבטיחו שערכו בזמן המכירה לא יפגע. החשש הוא מפני רכישת רכב שתהיה "תקוע איתו לנצח", קניית רכב משומש לא צריכה להיות חתונה קתולית וצריך שתהיה את האופציה להחליפו ברכב אחר. גם זו חלק ממדיניות "השקט שאחרי הקניה".

ביטוח- מדובר בהטבה ששווייה אלפי ₪ וברוב המקרים אינה חלק מהסכם הרכישה אלא כרוכה בתשלום נוסף. מעטים המקרים בהם הטבה זו ניתנת ללא תמורה או התחייבות נוספת. כדאי תמיד לחקור ולשאול את הגוף המוכר לגבי הטבה ביטוחית כמו לגבי שאר ההטבות. אם יש הטבה כזו אין ספק שהיא משדרגת מאד את העסקה.

שקיפות- החשש הגדול ביותר של כל רוכש רכב משומש הוא מפני רכב עם היסטוריה בלתי ידועה, מזויפת,ממוצאת. חשוב שמוכר הרכב המשומש ידע לספק היסטוריה מדויקת של הרכב הכוללת: טיפולים, בדיקות ועוד... חשוב לא פחות שרוכש הרכב, ידע לדרוש כל זאת ולקבל החלטה על סמך מה שהוא מקבל.

שרות- נכון שאדיבות ושרות אינם הכרח בקניית רכב ואין להם השפעה על טיבו ואיכותו. ואולם, שרות אדיב, חייכני ומסור יכול לעשות הבדל של שמיים וארץ בהחלטת הקניה של הצרכן וברצון שלו "לעשות עסקים" עם אותו גורם.

יעילות- כדאי לקנות את הרכב המשומש במקום שמשלב את כל השירותים הנלווים ולא פחות חושב מכך, שמישהו "מתרוצץ בשבילך": בדיקות לפני קניה, העברת בעלות, אחריות, מימון, טרייד אין, ביטוח ועוד. כך אתה נהנה מכל השירותים במקום אחד וסוגר את כל הקצוות מול אותו איש הקשר, נחסכות התרוצצויות מיותרות.