פחחות וצבע לרכב

פחחות וצבע לרכב

DIY לרכב? אפשר גם לבד!

galgalim | 05/03/19

אם חשבתם לאמץ לכם תחביב חדש וסתם לנקות את הרכב זה כבר לא מעניין, טרנד הולך ומתפשט בעולם הרכב הוא תיקוני פחחות וצבע באופן עצמאי.
נכון, זה לא העיקר, רכב תקין ומטופל חשוב מעל לכל, הקנקן במקרה הזה פחות. ועדיין, לא מזיק להיכנס לרכב מנצנץ ממראה וצבע רעננים ועם פח שמור, ללא מכות ושריטות.

ישנם תיקונים, פשוטים יחסית, אשר תוכלו לבצע לבד באמצעות מעט תושיה, כלים נכונים וחלל מתאים.

היתרון הגדול הוא שלא תצטרכו לרוץ למוסך בגלל שריטה או שפשוף ברכב ואם עקבתם אחרי אינסוף סרטוני ההדרכה המפוזרים ברחבי הרשת, תוכלו גם ליהנות בסוף התהליך מתוצר מקצועי והכל בעבודת יד שלכם.

 

אז מאיפה מתחילים?

נתחיל בהערכת מצב, מה קורה עם הרכב שלכם?

האם הרכב עומד ביומיום בחניה פתוחה, ללא הצללה ותחת השמש היוקדת וזקוק לחידוש צבע וברק?
האם הלכה שמגנה על הצבע התפוצצה וחשפה את הצבע לפגעי מזג האוויר?

האם הרכב חבול ושרוט?

האם יש פגיעות בפח או מכות קלות שהצטברו לאורך הדרך וכבר מתחילות להפריע לכם?

האם הרכב סובל מסימני חלודה קלים על מכסה המנוע או בצידי הדלתות?

אם עניתם בחיוב על יותר משאלה אחת, אתם במקום הנכון :)

ספריי צבע, תיקון פח קוסמטי, פוליש טוב ווקס המותאמים לרכב יעשו את העבודה ויספקו לרכב שלכם את אותו רענון וחידוש שעושים טוב לכולנו.

 

זהירות, צבע טרי

קחו לדוגמא את פיצוצי הלכה על גבי מכסה המנוע או גג הרכב, המוכרים לכולנו. הזנחה של פגיעה בלכה עלולה לגרום להתפשטות רחבה יותר ברכב, מה שיצריך מכם יותר זמן, עבודה והשקעה כספית. אותו הכלל יעבוד גם במקרה של לשלשת ציפורים. טיפול נכון ובזמן יעזור לכם לצמצם את גודל הצרה וגם למנוע נזק בלתי הפיך בשכבת המגן של צבע הרכב.


שיקום שכבת הלכה אפשרי עד לנקודה שבה שכבת הלכה מתחילה להיעלם (כתמים לבנים).

אם המצב אצלכם עדיין בר תיקון, ניקיון הרכב, שימוש בקיט פלסטלינה (clay bar) ולאחר מכן פוליש ואז ווקס לאיטום הצבע, יחזירו את הברק לרכב שלכם ויגנו עליו לאורך זמן.

 

במקרה של פגיעה רצינית בלכת וצבע הרכב, הרבה פעמים כתוצאה מנזקי מזג האוויר, עדיין ניתן יהיה ללטש ולחדש את ברק הצבע ברכב. כמובן שאחרי כל סיבוב פוליש שכזה יש לאטום את הרכב עם ווקס. וכן, זו כבר חתונה קתולית עם הפוליש לרכב וכנראה שתצטרכו לחדש נדרים אחת לכמה זמן.


למתקדמים מביניכם, יש בשורה טובה: אפשר לחדש גם לכה לרכב ע״י שימוש בספריי לכה במקומות בהן הלכה נעלמה. זה כבר יצריך מכם שימוש בנייר זכוכית בעובי המתאים, ספריי לכה בעל עמידות ל uv ולאחר מכן פוליש ווקס.
 

מה עושים כשהמצב פח?

כן כן, גם מכות בפח הרכב אפשר לתקן במסגרת DIY.
מומלץ לטפל עצמאית בתיקוני פח קלים בלבד, בעיקר שקעים בפח, ללא פגיעות בשכבת הלכה והצבע. פה כבר נהיה אקסטרה מחושבים עם מבנה הפח, איך מתקנים ומאיפה מושכים.

במקרה של תיקוני פח חייבים להצטייד בכלים מקצועיים, כמו: פומפה ופטיש בעל ראש מעוגל. לאחר הערכת המצב ובחירת הצעדים, נאתר את הנקודה האידיאלית באזור המכה בפח בה כדאי למשוך. שימוש עדין בכלי העבודה בהם הצטיידתם מראש ובחינת ההשפעה על הפח במשך פעולת המשיכה יקרבו אתכם אל התוצאה הרצויה.

בכל מקרה, חשוב להיצמד לקווי המתאר של הרכב.


!YES, YOU CAN

לסיכום, פוליש ותיקוני פח יכולים להיות גם בידיים שלכם, תרתי משמע.
אם אתם מרגישים מספיק בטוחים, צאו לדרך.

יחד עם זאת, במרבית המקרים,  חשוב להשאיר את העבודה למקצוענים, צלמו היטב את מיקום הנזק התאונתי, שלחו בקשה וקבלו הצעות מחיר ממוסכים מתמחים בתיקוני פחחות וצבע.

לרשימת עסקים לתיקון פחחות וצבע באזור מגוריכם לחצו כאן!