עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי

עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי

כל מה שחשוב לדעת על עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי

גלגלים | 29/11/21

מזל טוב! אם אתם קוראים את זה, כנראה שגם אתם הצטרפתם למהפכת הרכבים החשמליים שסוחפת את כל העולם, והגיעה לארץ. אז כן, עשיתם את הצעד המשמעותי ורכשתם רכב חשמלי. אתם כבר נהנים מרכב חסכוני עם עלויות אחזקה נמוכות, התורם לאיכות האוויר והסביבה, ומזהם פחות. כעת הגיע הזמן לתכנן איך תטענו אותו.

 

כידוע, רכב בעל הנעה חשמלית מכיל בתוכו סוללה, אותה יש להטעין בחשמל באמצעות כבל, בדיוק כמו שמטעינים את הטלפון הנייד, וזו האנרגיה שתניע את הרכב. סוללה מלאה ברכב חשמלי מספיקה לנסיעה של כמה מאות קילומטרים. בארץ, אנחנו מדברים על רכבים חשמליים עם הספק סוללה הנע לרוב בין 400-300 ק״מ.

 

כיום, ככל שעולה הפופולריות של רכבים חשמליים והיברידיים, מוקמות יותר ויותר עמדות טעינה ציבוריות ברחבי הכבישים, ובפריסה ארצית. בנוסף, בתי עסק וארגונים שונים דואגים להתקין עמדות טעינה חשמליות במתחמי החברה, לשימוש עובדיהם.

 

מצד שני, פריסת התשתית לעמדות הטעינה הציבוריות בארץ עדיין לא מקיפה או מספקת מענה כמו תחנות הדלק הסטנדרטיות, מה שמצריך תכנון נסיעה מוקפד, המשלב עמדת טעינה לאורך הדרך או עצירה מיוחדת באחת כזו, בכדי להימנע ממצב בו נתקעתם בלי סוללה טעונה.

בנוסף, זמן הטעינה הממוצע יכול לארוך בין 60-30 דקות, מה שיכול להיות גורם מעכב או בזבוז זמן חשוב במהלך הנסיעה.
 

עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי - לפנק, לפנק, לפנק

אפשרות הטעינה הנוחה, היעילה והמפנקת מכולם היא עמדת טעינה בבית פרטי עם חנייה צמודה, בה תוכלו להטעין את הרכב החשמלי בכל עת, והיתרונות הם רבים:

  • תשכחו מתלות בעמדה ציבורית או בתכנון נסיעה מיוחד לטובת טעינת הסוללה. עם עמדת טעינה ביתית, הכל קורה תחת קורת הגג שלכם ולנוחיותכם.

 

  • עמדת טעינה ביתית תאפשר לכם ניצול זמן יעיל ומיטבי לטעינה, למשל, במהלך הלילה.

 

  • יתרון נוסף ולא פחות חשוב הוא אורך חיי הסוללה. סוללה ברכב חשמלי הנטען בעמדת טעינה ביתית מסוג AC, המספקת קצב טעינה מתון, תרוויח פחות תקלות, ואורך חיים גבוה יותר.

 

  • בית עסק המציע עמדות טעינה, יכול להציע לכם בנוסף שירותים ופתרונות משלימים, שיכולים להקל עליכם בשימוש השוטף בעמדה, כמו למשל: עמדת טעינה חכמה עם בקרת נתונים למשתמש, דו״חות והתראות, אפליקציית ניהול חכמה ומתקדמת, עמדת טעינה קומפקטית, ניהול אנרגיה ועומסים דינמי, שירות לקוחות ותמיכה מרחוק, תקופת אחריות ועוד.


עמדת טעינה בחנייה שלכם - איך נערכים לזה?

עמדת טעינה בבית פרטי מצריכה חיבור ל​​הספקי מתח הנעים בין A6 ל - A32, ובתשתית חשמל מסוג חד או תלת פאזי. יש להיעזר בחשמלאי מוסמך לצורך בחינת תשתית החשמל הקיימת בבית, ומידת התאמתה לרכב החשמלי. כמו כן, חשמלאי מוסמך או איש מקצוע מטעם בית עסק המציע עמדות טעינה, יוכלו לסייע בהעברת תשתית החשמל מלוח החשמל בבית, לעמדת הטעינה באזור החנייה.

 

עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי, וחשבון בבקשה

עלות רכישת עמדת טעינה והתקנה בבית פרטי נעה החל מ - 1,000 שׁ״ח, ויכולה לזנק לכמה אלפי שקלים.
ממה מושפעת קפיצת המחיר, אתם שואלים? ובכן, המחיר מורכב מתשתית והספק החשמל הקיימים בבית, והאם יש צורך בהגדלת חיבור החשמל או לא, המרחק שבו יש להעביר את תשתית החשמל ותוואי החשמל הנדרש, ושיקולים נוספים, כמו: האם נדרש ארון חשמל נוסף, האם יש צורך בחציבה, וכמובן בחבילת השירותים שתרצו לקבל מבית העסק.

 

לסיכום, עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי מצריכה היערכות, תכנון ותשתיות מתאימות, וכרוכה בהוצאה כספית לא מבוטלת. מצד שני, היתרונות לעמדת טעינה ביתית הם רבים, ובואו נודה בזה: לטווח הארוך, מדובר בהשקעה כספית שתטיב עם סוללת הרכב וגם אתכם, תחסוך לכם דאגות וחיפושים מיותרים אחר עמדת טעינה ציבורית, ותעניק לכם ראש שקט ונוחות בהתנהלות השוטפת, ששווים הכל!