נהיגת לילה בחורף - כך תגיעו ליעד בבטחה

נהיגת לילה בחורף - כך תגיעו ליעד בבטחה

כביש חלקלק ורטוב, ראות לקויה, מזג אוויר סוער ואדים שמצטברים על השמשה הקדמית הם רק חלק מהסיכונים שכולנו נאלצים להתמודד איתם בנהיגה בחורף, ועוד יותר אם מדובר בנהיגת לילה בערב חורפי וגשום.

גלגלים | 18/01/21

הנה כמה טיפים ופעולות שיסייעו לכם לנהוג בבטחה:

- לקראת החורף, מומלץ לבדוק את הרכב ובמיוחד את תקינות המגבים, צמיגים, פנסים, מערכת הבלימה וההיגוי. מידע נוסף והמלצות בנושא מחכים לכם בכתבה הכן רכבך לחורף.

- זיכרו כי בין ה - 1 בנובמבר ועד סוף מרץ, חובה לנסוע עם אורות דולקים גם בכבישים בין עירוניים.


- בערב חורפי וסוער, לפני כל יציאה מהבית, חשבו האם הנסיעה הכרחית או שאפשר לוותר עליה. אם הנסיעה חיונית לכם ומדובר בנסיעת לילה ארוכה, כדאי לקחת בחשבון ולתכנן זמן למנוחה ותנומה קלה לפני הנסיעה, כזו שתספק לכם אנרגיה טובה ורעננות לקראת הנסיעה.


- יצאתם לדרך ויש גשם חזק ומזג אוויר סוער? חכו להפוגה או האטו את הנהיגה בכ - 20% פחות מבדרך כלל, גם אם מדובר בדרכים מוכרות או שהתנועה הדלילה בכביש מפתה אתכם להאיץ. כביש ריק במזג אוויר חורפי אמנם מזמין נהיגה נמרצת, אך זו טעות נפוצה שעולה בסכנה ובתאונות ורצוי להימנע ממנה.


- נסיעת לילה ארוכה? הצטיידו מראש בארוחות קלילות, בקבוק מים ומשקה מרענן לדרך. דאגו לעצירות התרעננות לאורך המסלול כשאפשרי ובטוח, וגם: נוסע עירני לצידכם יכול לסייע בשמירה על ערנותכם.


- שמרו על מרחק מהתנועה שלפניכם והגדילו מרחק בלימה. גם בלימה צפויה וגם בלימת פתע הופכות למאתגרות ומסוכנות, כשהכבישים חלקים ורטובים. שמירה על מרחק גדול ונהיגה במהירות נמוכה יחסית יסייעו לכם לבלום באופן בטוח ויפחיתו סיכון להחלקה.


- בנסיעה חורפית וגשומה, הכי מפתה זה להפעיל את החימום ברכב, להתפנק עם פלייליסט כיפי ולהיכנס למוד רגוע. מצד שני, נסיעה ברכב סגור ומחומם גורמת להצטברות אדים על השמשות, מפחיתה את ערנות הנהג ועלולה לגרום לתחושת נמנום בזמן הנהיגה. בנוסף, האזנה למוזיקה בווליום גבוה מנטרלת אתכם, הנהגים, מהרעשים בכביש והתנועה סביבכם. המלצתנו: במהלך נסיעה בגשם שוטף, כדאי להפעיל מפשיר אדים ואם אפשר גם להשאיר פתח אוורור קטן באחד החלונות. מומלץ לא להתפתות לחימום הרכב ואם כבר אז להפעיל חימום לפרק זמן קצוב ולכבות. ומה עם מוזיקה? מומלץ להנמיך ווליום ולהישאר קשובים לכביש.


- בזמן נסיעה לילית בחורף, שמרו על הנתיב שלכם והימנעו ככל האפשר ממעבר תכוף בין נתיבים. מזג אוויר סוער וראיית לילה לקויה יקשו עליכם ועל נהגים נוספים בכביש לזהות תנודות מהירות, וזמן התגובה יהיה בהתאם.


- הימנעו ממעבר עם הרכב בשלוליות עמוקות. אם אין ברירה ואתם חייבים לעבור דרך שלולית, כדאי ללחוץ לחיצה מוגברת על דוושת הגז תוך נסיעה איטית, וזאת בכדי למנוע כניסת מים למפלט.


- וודאו שביטוח הרכב שלכם כולל כיסוי לשירותי גרירה, למקרה הצורך.

חורף נעים ובטוח לכולם!

הרכב שלכם זקוק לבדיקת בלמים? המגבים חורקים? בואו למצוא מוסך עם המלצות באזור מגורכם >