נהיגה בשלג

נהיגה בשלג

10 טיפים שיעזרו לכם בנהיגה בשלג

אורן פרנקל | 12/11/10

לקראת סופה"ש הסוער שאמור לפקוד אותנו, נציע לכם כמה דרכים כיצד תוכלו להבטיח נהיגה בטוחה בסערה בגשם ובשלג ולקבל קצת שקט לביטוחנכם ולביטחון רכבכם.

סערת החורף צפויה להביא לנו שלג, שאמור לכסות בלבן את רמת הגולן, צפת ואפילו להתפשט להרי יהודה והמרכז כאשר ירושלים גם צפויה לקבל מנת שלג מכובדת.  בשאר אזורי הארץ צפויה להיות סערה מלווה בגשמים ורוחות עזים, כאשר כל אלה משפיעים באופן ישיר על רכבינו ונהיגתנו.

כך תוכלו להיערך לקראת נהיגה בשלג

1. שמירת מרחק – יש להגדיל את מרחק העצירה. מרחק העצירה בכביש רטוב או קפוא יכול לשלש את עצמו בכביש מסוג זה.

שמור מרחק גדול יותר ממשאית או אוטובוס – רכבים גדולים חוסמים את שדה ראייתך והם עלולים אף להתיז עליך מי גשם או שלג ולשבש את שדה ראייתך.

2. ביגוד נוח – קר בחוץ והצטיידת במיטב בגדיך. מומלץ לא ללבוש בעת הנהיגה מספר שכבות רב מדי, במיוחד לא מעילים או כל לבוש שיכביד על תנועותיך ויקשה עליך את הנוחות שלך מאחורי ההגה והשליטה ברכב. 

3. צמיגי חורף – לנהגים שנתקלים לעתים תכופות בתנאי חורף מומלץ להיעזר בצמיגים המיועדים לנהיגה בתנאים חורפיים שהם בעלי יכולת הסתגלות טובה יותר לתנאי כביש רטובים ופוטנציאליים להחלקה.

4. הפשרת אדים – הפעל את הפשרת אדי השמשה בטרם נסיעתך ולא במהלכה. 
בתנאי מזג אוויר קשים שדה הראייה שלך תמיד צריך להיות אידיאלי.
אוורר מדי פעם את רכבך כדי שהטמפרטורה באוטו לא תהיה חמה מדי, מצב הגורם להירדמות.

5. פינוי השלג מהשמשה – לפני שאתם מתחילים בנהיגה בידקו האם השלג נערם על מכוניתכם.
חשוב להסירו בכדי שלא ייזרק לכם היישר על שמשת הרכב ויסתיר לכם את שדה הראייה.
היזהרו לא להסיר את השלג בעזרת ידיים חשופות ! עדיף בעזרת כלי מיוחד שמסיר השלג מהמכונית.

6. לא בלחץ זמן – תכנן את נסיעתך כך שתוכל לנהוג באיטיות וקח בחשבון שאולי תצטרך לעצור בדרך מפאת מזג האוויר הסוער. לחץ בזמן גורם לנהג להיות עצבני, לא מרוכז,לקחת סיכונים מיותרים ולנהוג כמובן במהירות. כל אלה עלולים לגרום לתאונה במיוחד בתנאים קשים.

7. אוויר בצמיגים - מצב הצמיגים הוא אולי החשוב ביותר בנהיגה, במיוחד בתנאים סוערים, אם אין די לחץ בצמיגים הדבר ישפיע על התנהגות הרכב על הכביש, הפניות ובלימות הרכב.
לכן חובה לבדוק היטב את מצב האוויר בצמיגים בטרם נסיעתך 

8. החלקה על הכביש - במקרה החלקה יש להפנות ההגה לכיוון ההחלקה.
כאשר יש שלג על הכביש האפשרות להחלקה גבוהה. אם נקלעת למצב שבו רכבך מחליק וסוטה לכיוון מסוים, אל תפנה את ההגה כנגד לכיוון ההחלקה, אם תעשה זאת אתה עלול לגרום להתהפכות רכבך.

9. כניסה לסיבובים חדים - האט ובלום בטרם כניסה לסיבוב חד ולא במהלך הכניסה. שחרר את הבלימה בכניסה לסיבוב, כאשר אתה בולם בסיבוב הרכב אתה עלול להיכנס למצב החלקה.

10. יציאה משלג - נתקעת עם רכבך בשלג, אל תנסה לסחרר גלגליך שוב ושוב, פעולה זו תגרום לך רק לחפור עמוק יותר בשלג. סובב את ההגה ימינה ושמאלה כדי לפנות את השלג מהגלגלים, אם זה לא עוזר נסה לשפוך חול או להשתמש בעצים כדי להיחלץ. (אם גם זה לא יעזור וודא שהטענת את הפלאפון שלך לפני שיצאת לדרך.. )

מחפשים חלקי חילוף לרכב במחירים הטובים ביותר? שלחו בקשה בזירת המסחר של גלגלים וקבלו הצעות מחיר ממיטב הספקים בישראל בזמן אמת!