מה עושים במקרה של תאונת דרכים?

מה עושים במקרה של תאונת דרכים?

עברתם תאונת דרכים? שלא נדע. מה עושים ברגעים שאחרי, מה חשוב לתעד ומי יכול לעזור ברגעי המצוקה? הפרטים המלאים בכתבה הבאה.

galgalim | 15/05/19

מעורבות בתאונת דרכים היא חוויה לא נעימה, גם כשמדובר בפגיעה ונזק לרכב/ים ובטח כשמעורבים בתאונה נפגעים בגוף. המפגש הלא סימפטי בכביש עם הרכב השני, הפגיעה בצד שלכם ו/או בצד השני והשיבושים בתנועה ובכביש שעלולים לקרות באזור התאונה מביאים איתם לחץ, הלם, התרגשות ואדרנלין.

רובנו מכירים וחווינו את זה לצערנו, קשה מאוד להתרכז ולאסוף את כל המידע הנדרש ברגעים שאחרי התאונה. לא פעם קורה שמגיעים הביתה ונרגעים ורק כעבור זמן מסוים או בשיחה עם ביטוח הרכב מתברר שלא אספנו את כל הפרטים הנדרשים מזירת התאונה, מידע שיהיה קשה מאוד לשחזר בדיעבד ועם כל הגורמים המעורבים.

מה עושים?

ישנן כמה פעולות חשובות שיש לבצע בתאונה ללא נפגעים ופעולות אחרות במקרה של תאונה עם נפגעים. בשני סוגי התאונות, אפליקציית גלגלים מספקת לכם פתרון לאותם רגעי הלם ולחץ שלאחר התאונה. באפליקציה תתבקשו למלא ולתעד את פרטי התאונה לפי שאלון מובנה וסדר פעולות מומלץ. כל המידע יהיה רלוונטי בשלב מאוחר יותר לחברת הביטוח שלכם ויעזור לכם לתפקד ברגעי ההלם והאדרנלין בלי לפספס פרטים חשובים מהזירה!
אז מהן סוגי התאונות ומה עושים בכל סיטואציה? הפרטים בהמשך הכתבה:

 

איזה מזל, נקלעתי לתאונה ללא נפגעים

תאונת דרכים ללא נפגעים היא בעצם תאונה בה נגרם נזק לרכוש בלבד, ללא מעורבות נפגעים בגוף.
במקרה כזה, לא חייבים להזעיק את המשטרה לזירת התאונה, אלא אם התאונה התרחשה עקב ביצוע של עבירת תנועה (למשל, חציית צומת באור אדום); או אם הנהג שפגע בכם מסרב למסור לכם פרטים מזהים.

אז נרגעתם קצת מהאירוע המלחיץ, בדקתם שכולם בסדר ועכשיו עוברים לשלב החלפת הפרטים עם הנהג הנוסף המעורב ולתיעוד התאונה.
 

במקום לזכור מה שואלים, למי להתקשר, מה לצלם ואילו פרטים למסור, פשוט פותחים את אפליקציית גלגלים. לוחצים על ׳תיעוד התאונה׳ ומקבלים שאלון למילוי ותיעוד התאונה, שלב אחר שלב, בצורה מסודרת.

בטופס תתבקשו לאסוף את פרטי הרכב, פרטי המבוטח, פרטי הנהג, פרטי רכב צד ג׳, תיאור נסיבות  המקרה, צילום תמונות התאונה והנזקים בשני הרכבים ופרטי העדים אם ישנם.

כמובן שכל המידע נשמר באפליקציה. בנוסף תוצע לכם אפשרות לשלוח את כל המידע במרוכז במייל. זה יכול לשמש אתכם כדו״ח לחברת הביטוח בהמשך.

שירות נוסף שמוצע באפליקציה, מיד לאחר שמירת כל המידע, הוא שליחת תיעוד התאונה למוסכים באזור מגוריכם לצורך קבלת הצעת מחיר לטיפול בנזק (פחחות וצבע), בלחיצת כפתור!

כל שירותי האפליקציה מטרתם להקל עליכם ברגעים שאחרי התאונה ובזאת לקדם את פרוצדורת תיעוד האירוע באופן פשוט, מסודר ומובנה, שישמש אתכם בהמשך מול חברת הביטוח והמוסך.

בתום התיעוד, יש לדווח לחברת הביטוח על התאונה ולפעול בהתאם להוראות שתקבלו. במידה והרכב שלכם מושבת מנסיעה, יש לציין זאת בפני חברת הביטוח וכבר להזמין גרר ו/או רכב חלופי למקום התאונה. לא לשכוח לקחת חפצים אישיים ומסמכים מהרכב לפני עזיבת הזירה.

בכל השלבים לעיל וכל עוד אתם נמצאים בזירה, אין לחתום על מסמך או הצהרה במקרה שהצד השני מבקש.

 

נקלעתי לתאונה עם נפגעים, מה עושים?

תאונה מסוג זה מוגדרת במקרה שלפחות לאדם אחד המעורב בתאונה נגרם נזק בגוף. זה יכול להיות אחד מהנהגים, הנוסעים ברכב או הולך רגל.

במקרה כזה, יש לדווח מיד למוקד 100 - משטרה, ולמוקד 101- מגן דוד אדום ולעדכן על מצב הנפגע/ים. אם יש חשש להתלקחות כלי הרכב המעורבים בתאונה, יש צורך לדווח גם למוקד 102 - מכבי האש.

עד להגעת כוחות ההצלה, אין להזיז את הנפגע/ים ואת כלי הרכב ממקומם.

אם התאונה קרתה במיקום מרכזי ומעמידה בסיכון את הנפגע/ים והנהגים בכביש או עלולה לשבש את התנועה, יש לנקוט באמצעי זהירות עד להגעת כוחות ההצלה, כמו: סימון זירת התאונה במשולשים זוהרים, הדלקת אורות אזהרה ברכבים המעורבים בתאונה ולבישת אפוד זוהר באזור האירוע.

מכאן ואילך, יש לתעד את האירוע עד כמה שניתן. אנחנו יודעים שכמעט בלתי אפשרי להתרכז בתיעוד ובמידע טכני כשיש נפגעים מסביבכם, מצוקה ולחץ. לכן, גם פה אפליקציית גלגלים תעזור לכם לרכז את כל המידע במקום אחד, לפי שאלון מובנה ובלי צורך להפעיל שיקול דעת. באותו אופן, יש להיכנס לאפליקציה ולבחור ׳תיעוד תאונה׳. שם תקבלו שאלון מסודר למילוי בזירת התאונה. לאחר מכן תוכלו לשלוח את התיעוד אליכם למייל, לחברת הביטוח או למוסכים באפליקציה לטובת קבלת הצעת מחיר לתיקון הנזק ברכב, במידה וישנו.

עם הגעת כוחות ההצלה, יש למסור דיווח על התאונה והנפגעים, מדויק ככל שניתן. לאחר מכן, יש לעדכן את חברת הביטוח בפרטי התאונה ובנפגעים.

אם אתם הנפגעים והופנתם לקבלת טיפול רפואי, אל תשכחו לשמור את כל הקבלות, חוות הדעת וסיכומי הטיפול שקיבלתם. אילו יועברו בשלב מאוחר יותר לחברת הביטוח שלכם.

והכי חשוב - סעו בבטחה ואל תשכחו, אפליקציית גלגלים זמינה לכם!

להורדת אפליקציית גלגלים בנייד לחצו כאן