מהו מוסך מורשה?

מהו מוסך מורשה?

מה ההבדל בין סוגי המוסכים? למה נכון וחשוב לבחור במוסך מורשה?

גלגלים | 14/10/20

לכולנו הזדמן לשמוע את המונח ׳מוסך מורשה׳ בשלב כלשהו בחיים, כנראה בחיפוש כזה או אחר, אחר מוסך מתאים לטיפול ברכב. עם ריבוי המוסכים ואנשי המקצוע בתחום הרכב בארץ, נוצר מצב בו לא מעט צרכנים לא באמת מבינים מה המשמעות של מוסך מורשה, מהם סוגי המוסכים השונים, ובאיזו סיטואציה מומלץ לבחור במוסך מורשה על פני מוסכים אחרים.


איך מזהים מוסך מורשה?

נתון חשוב נוסף: מרבית המוסכים יבחרו למקם את עצמם באזורי תעשייה. דמיינו נסיעה תמימה באזור תעשייה. אתם מבחינים בכמה מוסכים הממוקמים בסמיכות אחד לשני ולעיתים בריכוז מאוד גדול של כמה מוסכים באותו רחוב או אזור. למראית עין הם כולם נראים אותו הדבר.

איך ניתן לזהות מה ההבדל בין המוסכים ולבחור אחד המתאים לכם? הסינון הראשון שתוכלו לעשות הוא להביט בשלט החיצוני והגדול, המפרסם את המוסך. מלבד שם המוסך, השלט גם צריך לספק לכם אינפורמציה לגבי סוג המוסך, כלומר: האם מדובר במוסך מורשה? מוסך מומחה או מורשה יבואן?


ואם אתם לא בקיאים בהבדלים בין סוגי המוסכים השונים, בואו נעשה קצת סדר:

 

מוסך מורשה

מוסך מורשה הוא מוסך כללי הנמצא תחת פיקוח משרד התחבורה ומתנהל לפי הסטנדרטים המקצועיים המוגדרים על ידי משרד התחבורה. מוסך מורשה מציע מגוון שירותים לכל סוגי הרכבים, ובמסגרת הטיפול יכול להציע לכם גם חלקי חילוף מקוריים או תחליפיים.

 

בנוסף, מוסך מורשה מחויב להציג מחירון גלוי וזמין לקהל הלקוחות. אותו הכלל מחייב גם לגבי עלויות הטיפול. מוסך מורשה מחויב לשקף ללקוח את מהות הטיפול ברכב והערכת העלות, ולקבל את אישור הלקוח לפני תחילת העבודה.

יתרון נוסף ולא פחות חשוב, מרבית המוסכים המורשים מאוגדים באיגוד המוסכים בישראל. זה אומר שלנו, כצרכנים, יש למי לפנות במקרה של טענה או תלונה כלפי המוסך ושיש גיבוי ופיקוח על המוסך במקרה הצורך. ובמילים פשוטות: אתם יכולים לנשום לרווחה, we've got your back.


מוסך מומחה

משרד התחבורה הגדיר כמה קריטריונים המציינים מיהו ומהו ׳מוסך מומחה׳, במסגרת מהפכה הנועדה לייצר תחרותיות ואטרקטיביות בעולם המוסכים ובכפיפה לרגולציה האירופית. כך, כל מוסך קיים יכול להשתדרג ולהפוך למוסך מומחה ובתנאי שהוא עומד בקריטריונים שהוגדרו, בין היתר: ציוד חדיש ומתקדם, צוות מקצועי ברמת מומחיות מסוימת העובר הסמכות והכשרה לפי הסטנדרטים של משרד התחבורה והסמכות היבואן ועוד. מומחיותו של המוסך במותגי ודגמי הרכב המסוימים עליהם הוא מוסמך, תפורסם ברחבי המוסך.

בבחירת מוסך מומחה, היתרון העיקרי עבורנו כצרכנים הוא שירות וטיפול מקצועיים לצד שמירה על מחיר אטרקטיבי.

 

מרכז שירות יבואן

מוסך מורשה יבואן הוא למעשה המוסך היחיד באזור גיאוגרפי מסוים, המוסמך על ידי יצרן הרכב לספק שירותים כוללים לכל הרכבים תחת אותו יבואן. במוסך יבואן יכירו את כל תחלואי הרכב שלכם ואת כל דגמי הרכב, מהישנים ביותר ועד לנוצצים שרק נחתו בכבישים.

ואם לקרוא לילד בשמו: מוסך יבואן יספק לכם שירות ומקצוענות ברמת VIP מבין כל המוסכים, הכל יהיה מותאם ומדויק בול לדגם הרכב שלכם, והמחיר? בהתאם.

בנוסף, אם תצטרכו להחליף חלקים ברכב, מוסך יבואן, בדרך כלל,  יציע לכם חלקים מקוריים אשר לרוב יהיו בזמינות גבוהה במוסך. מצד שני, יש לקחת בחשבון ששימוש בחלקי חילוף מקוריים בלבד עשוי להקפיץ את העלות הכוללת של הטיפול .

 

מוסך מורשה - כל היתרונות במקום אחד

אם אתם מחפשים מוסך מקצועי המתנהל תחת פיקוח משרד התחבורה, מוסך שמציע מגוון שירותים לרכב ולכל סוגי הרכבים, תוך שקיפות בעלויות ובמהות הטיפול ברכב, מוסך שיש לו ׳אבא ואמא׳ במקרה של טענה או חוסר שביעות רצון מצידכם, ומוסך המציע עלויות אטרקטיביות יותר ממוסך יבואן אך שומר על סטנדרטים ורמת מקצועיות גבוהה - מוסך מורשה הוא הבחירה שלכם!

 

מחפשים מוסך מורשה עם המלצות באזורכם? לקבל הצעות מחיר מפורטות לטיפול או תיקון לרכב ? היכנסו ושלחו בקשה  >