טיפים להשוואת ביטוח רכב

טיפים להשוואת ביטוח רכב

לפני שאתם יוצאים לרכוש ביטוח רכב, או לחדש את הביטוח הקיים שלכם, יש כמה נושאים חשובים שכדאי מאוד לקחת בחשבון. 5 הטיפים הטובים ביותר שתקראו על השוואת ביטוח רכב

galgalim | 19/12/18

5 הטיפים הטובים ביותר שתקראו על השוואת ביטוח רכב

בדיוק לשם כך קיימת Wobi, שפועלת כסוכנות מורשית לביטוח רכב, ורשאית לפעול בתחומי ביטוח כללי וביטוח פנסיוני באישור המפקח על הביטוח של מדינת ישראל.

השוואת הצעות ביטוח באמצעות האתר, מאפשרת לכם להבין את התמונה הגדולה של ביטוח רכב בישראל, כולל ביטוח חובה, ביטוח צד ג' וביטוח מקיף.

ב-Wobi תוכלו לא רק להשוות את המחירים אלא גם להשלים את תהליך רכישת הביטוח באופן מאובטח ולקבל באופן מידי הצעה חסכונית ומשתלמת ביותר.

המדריך השלם והמקיף שחיברו המומחים של Wobi עבורכם, מציג את חמשת הטיפים החשובים ביותר להשוואת מחירי ביטוח רכב, אז בואו נתחיל.

מספר הנהגים ברכב, ונהג צעיר

מספר הנהגים ברכב, הנכללים בפוליסת הביטוח, עשוי להשפיע באופן משמעותי על מחיר הפרמיה, אם תבחרו מספר נהגים נקובים במקום לבחור "כל נהג", תוכלו להוזיל את מחיר הפוליסה באופן משמעותי.

חשוב ליידע את חברת הביטוח בשקיפות מלאה ולהציג את הנתונים האמיתיים הנוגעים לגיל הנהג הצעיר ביותר ברכב, כדי שבמקרה של תאונה, תהיו מכוסים ורשאים לקבל את הפיצוי הביטוחי במקרה הצורך.

חשוב להבין גם שאם הנהג הצעיר עבר את גיל 24 וכבר אינו נחשב לצעיר בכל הנוגע להגדרות הביטוח, יש לעדכן את חברת הביטוח או הסוכן שלכם, ולחסוך בעלויות.

הסיכון שחברת הביטוח לוקחת על נהג צעיר

נהג שעדיין לא מלאו לו 24 שנים, מוגדר כנהג צעיר, אם יש ברשותו רישיון נהיגה למעלה משנתיים, הוא כבר אינו מוגדר "נהג חדש".

אלא שמבחינת חברות הביטוח, עדיין קיים סיכון גבוה יותר לבטח אותו, בהשוואה לנהגים ותיקים.

מסיבה זו, מחיר ביטוח הרכב מושפע בהתאם ותתבקשו לשלם בגין השתתפות עצמית והפרמיה מחירים גבוהים יותר מאשר התעריפים הרגילים.

כן. שווי הרכב בהחלט משפיע על גובה פוליסת ביטוח הרכב

הדגם ושווי הרכב שלכם עשוי להוזיל או לייקר, לעתים בהבדלים של אלפי שקלים, את מחיר פוליסת הביטוח.

תכנון קפדני לפני רכישת רכב מדגם מסוים עשוי להוביל מידי שנה לחיסכון של מאות שקלים גם ברכישת ביטוח רכב.

לכן ההמלצה היא לבדוק את המחירים ולהשוות בין ההצעות של החברות השונות, כמו גם הדגמים השונים של הרכבים.

השוואה קפדנית עשויה לחסוך לכם מאות או אלפי שקלים בשנה על הביטוח, כולל על מחירי פוליסת ביטוח המקיף.

כיסויים נוספים שחשוב לתת עליהם את הדעת

אחרי שעברנו על הטיפים וההמלצות החשובים הראשונים, יש עוד כמה דברים שצריך לשים לב אליהם כשאתם משווים מחירי ביטוח רכב:

השתתפות עצמית - יש אפשרות להפחית או להגדיל את גובה סכום ההשתתפות העצמית. אם אתם נהגים זהירים יש לכם את האפשרות להגדיל את ההשתתפות העצמית במקרה של תאונה וכך תוכלו להפחית את המחיר הכולל של הפוליסה ולהפך.

אתם מסכימים לבצע תיקוני נזקי רכב באחד ממוסכי ההסדר של חברת הביטוח. הסכמה זו תזכה אתכם בהנחה מסוימת בדמי ההשתתפות העצמית, לפעמים בגובה של עשרות אחוזים.

יש לכם היסטוריה נקיה של תביעות ביטוח. מצב זה מגדיר אתכם כנהגים זהירים וחלק מחברות הביטוח יציעו לכם לרכוש את פוליסת ביטוח הרכב במחיר מוזל יותר.

הגנה משפטית. זהו כיסוי המוצע להוצאות המבוטח בכל הנוגע להליכים פליליים בעקבות תאונת דרכים, וכל חברת ביטוח קובעת גובה כיסוי שונה.

כיסוי זמני לנהג צעיר. זוהי אפשרות להרחבת הכיסוי לנהגים צעירים לפי ימים, פתרון זה יכול להוזיל את מחיר הפרמיה ויכול להיות מעולה לנהגים צעירים שאינם נוהגים בתדירות גבוהה לדוגמא חיילים שחוזרים הביתה בסופי שבוע.

יש אפשרות גם להתחייב לעד מספר קילומטרים מסוימים שהנהג הצעיר ינהג, שיכולים להוזיל את מחיר הפוליסה, העלויות משתנות בין חברות הביטוח השונות.

החלפת פנסים ומראות - חלק מחברות הביטוח יציעו לכם כיסוי זה כתוספת משתלמת לביטוח המקיף לרכב, אפשרות זו מציעה תיקון והחלפת פנסים או מראות צד שניזוקו,

והפעלת הפוליסה לא תחשב כתביעה לצורך עבר ביטוחי. הוא כולל תיקון או החלפת הפנסים או המראות צד שניזוקו, ללא מגבלה על כמות התביעות ובהשתתפות עצמית מופחתת.

רכב חלופי - קיימים הבדלים בין חברות הביטוח השונות בכל הנוגע לרכב חלופי, צריך לבדוק את קבלת הרכב החילופי לתקופה בה הרכב הושבת/בתיקון עקב תאונה, קבלתו במקרה גניבה,

קיימת אפשרות להרחבת הכיסוי: רכב חילופי מהיום הראשון, הרחבה למספר הימים בנזק מוחלט ובגניבה, רכב חילופי משופר – VIP (לנהגים מעל גיל 21).

חברות הביטוח לא פראייריות. הן בודקות רצף עבר ביטוחי

חברות ביטוח קובעות את מחיר פוליסת ביטוח הרכב שלכם לפי רצף העבר הביטוחי הנוגע לשלוש השנים האחרונות. אז כן. הן בודקות אם הגשתם תביעות ביטוח בשלושת השנים האחרונות, ומחשבות את עלות פוליסת הביטוח שלכם בהתאם.

התמונה הולכת ומתבהרת עכשיו, נכון?

ההשוואה שלכם צריכה להיות מקיפה ולכלול את כל הנקודות שדיברנו עליהן עד עכשיו, ואת כל הנושאים האחרים שחשובים לכם ושמתאימים לנסיבות הנהיגה והחיים שלכם.

אז לפני שאתם רוכשים ביטוח רכב, היכנסו לאתר Wobi, הנחשב לאתר האמין ביותר בארץ להשוואת מחירי ביטוח רכב, בדקו את כל התנאים המוצעים, והכיסויים שמעניינים אתכם, ובצעו את הבחירה לאחר החלטה ובחינה מושכלת.

כי חברות הביטוח משנות את המחירים והתעריפים מדי חודש, אבל תהליך ההשוואה באתר מתחיל ונגמר בתוך 2 דקות.

בשורה התחתונה, ידע זה כוח

אז עכשיו, שיש לכם תמונה מלאה לגבי התנאים והגורמים המשפיעים על מחירי ביטוח רכב, אתם מבינים למה חשוב לבצע השוואת מחירים, להתייעץ עם המומחים בחברת וובי,

ולרכוש רק את הפוליסה שמתאימה בדיוק לצרכים ולמאפיינים שלכם, ומהחברה שאתם מאמינים שתציע לכם את התנאים הכי משתלמים עבורכם.