חלקי חילוף לרכב

חלקי חילוף לרכב

מחפשים חלקי חילוף לרכב ונתקלים במחסור? אל תתפלאו כשתשמעו שהקורונה שיבשה גם את זה

גלגלים | 20/03/22

כבר יותר משנתיים שאנחנו חיים לצד מגפת הקורונה, ועל אף הניסיון לחזור לשגרה, כולנו חווים את השיבושים כתוצאה מהמגפה בחיי היומיום, בתעשייה, ובענפי הייצור השונים.

אם הזדמן לכם להגיע למוסך לאחרונה ועלה הצורך בחלקי חילוף לרכב, אתם כנראה מעודכנים במחסור העולמי בחלקי חילוף חדשים, שמורגש בשנה האחרונה גם בארץ.

 

אז כן, גם ענף הרכב נפגע כחלק מהשלכות הקורונה, ובפרט תעשיית חלקי החילוף לרכבים. כמה גורמים הביאו לפגיעה, ביניהם: משבר השבבים העולמי, מצוקה גלובלית בשרשרת האספקה של חלקי החילוף, משלב הייצור ועד השילוח, ומפעלים שלמים שהושבתו בעקבות משבר הקורונה ברחבי העולם. כל אלה יצרו משבר מתגלגל ומחסור בחלקי חילוף חדשים של מותגי הרכבים השונים. מדובר על מחסור בחלקים ממערכת החשמל, וגם בחלקים מכניים.

 

מתוך כך, ההיצע המוגבל של חלקי חילוף חדשים בשוק, לצד הביקוש הגובר, הביאו לעליית מחירים, אותה צפויים לספוג בסוף צרכני הקצה, אותם נהגים הזקוקים לחלקי חילוף לרכבם.
מה עושים? מחפשים אלטרנטיבות זמינות, כמו למשל רכישת חלקי חילוף משומשים לרכב.


חלקי חילוף משומשים לרכב - זמין, זול וסביבתי

ענף חלקי החילוף המשומשים הוא למעשה שוק יד שנייה של חלקי חילוף לרכב, הכולל חלקים משומשים, משופצים או מחודשים. במקרה של חלקי חילוף משופצים או מחודשים, מדובר באנשי מקצוע המתמחים בשיפוץ חלק מסוים עד לרמת השמשה גבוהה. חשוב להבין כי גם במקרה של חלקים משומשים וגם במקרה של חלקים משופצים, מדובר בחלקי חילוף שנעשה בהם שימוש קודם והם נמכרים ללא אחריות ובלי האריזה המקורית, כפי שמקובל בפריטי יד שנייה.

היתרונות העיקריים לבחירת חלקי חילוף משומשים, בעיקר בתקופה זו, היא הזמינות והמחיר. חלקי חילוף משומשים הם החלקים הזולים ביותר שתוכלו לרכוש לרכב, ובתקופה זו הם גם החלקים הזמינים ביותר בשוק. שוק חלקי החילוף המשומשים הוא שוק פרוץ ומגוון, החל מאנשים פרטיים שמוכרים חלקי חילוף משומשים בזירות אינטרנטיות ובפורומים, מוסכים ובתי עסק המתמחים בחידוש ושיפוץ חלקי רכב ומכירתם, ועד מכירת חלפים מפירוק.

 

אז נכון, לא את כל חלקי הרכב כדאי להמיר בחלקי חילוף משומשים מסיבות שונות, כמו למשל בטיחות ותקינות הרכב, בלאי ועוד. אם מדובר בחלקים קריטיים ברכב כמו חלקים במערכת הבלימה, חלקים מסוימים במנוע או תיבת ההילוכים, כנראה שההמלצה תהיה ללכת על בטוח ולרכוש חלק חילוף מקורי. אבל, ישנם מקרים בהם המוסכניק שלכם בהחלט ימליץ לכם להסתפק בחלק משומש או משופץ שעושה את העבודה, זול, וזמין בשוק.

 

ברכישת חלקי חילוף משומשים, תהנו מעלות זולה ונמוכה יותר מאשר חלקי חילוף מקוריים מהיבואן, ואף מפערי מחירים משמעותיים מאוד בחלקים מסוימים. בנוסף לעודף בכיס, שימוש חוזר בחלקי חילוף לרכב הוא בונוס גם לסביבה: חיסכון בייצור חלקים נוספים משמעו צמצום עבודת המפעלים וזיהום האוויר המתלווה לכך, חיסכון בשרשרת השינוע, וצמצום הפסולת שנזרקת.


כשאתם רוכשים חלקי חילוף משומשים, מומלץ לבחור בחלקי חילוף הנמכרים במוסכים או ספקי חלפים מורשים ולא בשוק הפרטי. מדוע? במקרה של חלק חילוף משומש הנרכש מאדם פרטי ומתגלה כלא תקין - לא יהיה לכם מה לעשות בנידון, לא תקבלו החזר כספי, ותישארו עם חלק תקול שלא תוכלו לעשות בו שימוש. לעומת זאת, ספק או מוסך שמוכר חלקי חילוף וגם מבצע את ההתקנה ברכב, יספק לכם אחריות על עבודתו וגם על חלקי החילוף המשומשים שהתקין. כך, כולם יוצאים מורווחים: המוסך מספק שירות מקיף וכחלק מהדיל גם מוכר חלקי חילוף משומשים, אתם נהנים מחלק חילוף משומש בעלות אטרקטיבית ועם אחריות, ויש גם יתרון בפן הסביבתי. win-win לכולם.

 

אז, אין צורך להמתין לחלק הנכסף ולמשלוח מיוחד ורחוק מהיבואן. בזירת המסחר שלנו תוכלו ליהנות מהיצע רחב של חלקי חילוף זמינים, להשוות מחירים בזמן אמת ולבחור את החלק ואת נותן השירות המתאימים לכם, בקלות ומהנייד!

 

בואו למצוא את החלק שאתם צריכים בזירת המסחר לחלקי חילוף לרכב  >