חלקי חילוף לרכב – מקורי או תחליפי?

חלקי חילוף לרכב – מקורי או תחליפי?

שאלת השאלות עולה גם בבחירת חלקי חילוף, האם חדש או משומש? מקורי או תחליפי?

galgalim | 10/03/19

חלקי חילוף - זה מה זה בסיסי

נתחיל בסקירת סוגי החלפים וההבדלים ביניהם. האם ההתלבטות של עלות מול תועלת רלוונטית גם כשזה נוגע לבטיחות שלכם ושל היקרים לכם? מתי נכון לרכוש חלק משומש ומתי חלק חדש?

בכתבה הבאה ננסה לענות על חלק מהלבטים והסוגיות בנושא.

חלקי חילוף מקוריים

חלקי רכב מקוריים הינם חלקים שנוצרו במפעלי יצרני הרכב השונים ותחת עיניהם ואחריותם. חלקים אלה ימכרו לרוב ע״י יבואן הרכב או מרכזי השירות המורשים מטעמו. רמת הדיוק בייצור ובהתאמת החלקים לרכב וכן חתימת יצרני הרכב על חלקי המקור הם אלה שמייקרים את עלות החלקים ויגרמו לכם לחשוב פעמיים בהשקעה על חלק מקורי. מצד שני, ישנם מקרים המחייבים אותנו לשקול בכובד ראש החלפה לחלקים מקוריים, בין אם בשל רגישות הטיפול, השפעת החלק שמחליפים על חלקי חילוף אחרים או מטעמי בטיחות. במקרים אלה, זה אומנם יעלה לכם יותר בכיס אבל יספק לכם שקט נפשי ומנגנון עובד ברכב לטווח הארוך.

 

חלקי חילוף תחליפיים

הכוונה לחלקי רכב אשר אינם חתומים על ידי יצרן הרכב או על ספק מטעמו ואינם באחריותו. חלקים תחליפיים יהיו אטרקטיביים יותר בעלות, לעומת חלקים מקוריים, אבל יש קאץ׳- בחלקים תחליפיים יש לשים לב לאיכות החלפים והיצרנים. אפשר ׳ליפול׳ על חלקים באיכות טובה מאוד, כמעט כמו איכות החלקים המקוריים, או לחילופין, בחלקים באיכות ירודה.
כך או כך, שווה לשקול כל מקרה לגופו. ישנם מקרים שיתאים לכם לרכוש חלק חלופי בעלות נמוכה, כמו מסנן (פילטר) אויר למשל. לעומת מקרים אחרים, כמו מסנן (פילטר) שמן,  שבהם הסיכון לא שווה את הפער במחיר והנזק שעלול להיווצר יהיה גדול יותר מתועלת העלות הנמוכה של החלק.

חלקי חילוף משומשים

כן כן, טרנד היד השניה חזק גם בעולם הרכב. חלקים משומשים, כשמם כן הם, יגיעו אליכם לאחר שימוש ופירוק מרכבים קיימים. לפעמים לאחר דרך ארוכה ומאובקת ופעמים אחרות, אם התמזל מזלכם, רק עלו לכביש.

מה שלא יהיה, תזכרו שחלקים אלה עברו פירוק ממנגנון הרכב המקורי שלהם בכדי להגיע אליכם. אז אם אנחנו מדברים על מראת צד, פנס, חלקי מרכב ופח, כמו דלת קדמית  או תיקון קוסמטי כלשהו, השד הוא לא כזה נורא ובעלות הנמוכה תוכלו ליהנות מיותר בפחות. במקרה של חלק ממנגנון מהותי ברכב, חלק מכאני , או במקרה של חלקי רכב שהגיעו לפירוק בעקבות תאונה, חשוב שתבדקו את איכות החלף .

 

אם אתם עדיין עומדים בפני התלבטות ובכל מקרה של החלפת חלק ברכב, מומלץ להתייעץ עם המוסכניק שלכם ולהשוות מחירים לפני שקונים.


לחיפוש חלקי חילוף לרכב והשוואת מחירים לחצו כאן