חלקי חילוף לרכב

חלקי חילוף לרכב

מקורי או משופץ? השקעה חכמה או בזבוז כסף? וכמה עולים חלקי חילוף לרכב? כל הפרטים והטיפים שיעזרו לכם להחליט

גלגלים | 09/09/20

לאורך מחזור חייו ופעילותו בכביש, כל רכב יגיע למצב בו יהיה צורך בחלקי חילוף לרכב, אם זה בעקבות בלאי, תאונה, או במסגרת טיפול ברכב. התאמת חלקי חילוף נכונים לרכב יכולה לשפר את ביצועי הרכב שלכם ואת חווית הנסיעה באופן כללי. מנגד, חלקי חילוף לא איכותיים או לא מתאימים לרכב עלולים לפגוע במערכות השונות ובתפקוד הרכב, ולעיתים זה יכול להסתכם בנזק לא קטן וכן לפגוע בבטיחות הנסיעה.

 

כדי להבין מתי נכון להשקיע בחלקי חילוף איכותיים ויקרים, או לחלופין מתי אפשר להסתפק בחלקי חילוף משומשים לרכב, כמו למשל חלקים מפירוק, נחזור קצת אחורה להיכרות מעמיקה וחשובה עם סוגי חלקי החילוף הקיימים בשוק הרכב בישראל.

 

חלקי חילוף לרכב - המדריך המלא

חלקים מקוריים

חלקי רכב מקוריים הינם חלקים המיוצרים במפעלי יצרן הרכב המקורי ותחת אחריותו. חלקים אלה ימכרו בארץ ע״י יבואן הרכב או מרכזי השירות המורשים מטעמו. חלקי חילוף מקוריים מתאפיינים ברמת דיוק גבוהה, חומרים איכותיים וכן בהתאמה מושלמת של החלקים לרכב. בנוסף, יצרני הרכב חותמים על חלקים מקוריים. כל אלה מסבירים את העלות הגבוהה של חלקי חילוף מקוריים ביחס לחלקי החילוף האחרים המוצעים בשוק.

 

חלקים תחליפיים

חלקי רכב תחליפיים הינם חלקים חדשים המיוצרים על ידי יצרני חלפים לרכב, ולרוב לא יהיו חתומים על ידי יצרן הרכב ואינם באחריותו. חלקים תחליפיים נמכרים בארץ ע״י יבואנים שונים, ולעיתים גם ע״י היבואן הרשמי. חלקים תחליפיים יהיו אטרקטיביים יותר בעלות לעומת חלקים מקוריים אך יקרים יותר מחלקים משומשים.

 

חלקים משופצים / מחודשים

מדובר בחלקים שהגיעו מפירוק רכבים ועברו תהליך של חידוש או שיפוץ מקצועי, כהכנה לשימוש חוזר. חלקים מחודשים ניתן לרכוש במוסכים ובתי עסק המתמחים בכך והם יעלו יותר מחלקים משומשים אך פחות מחלקים מקוריים.


חלקים משומשים

חלקים משומשים הם חלקי חילוף שבוצע בהם שימוש אך הם במצב תקין לשימוש נוסף. לרוב יהיה מדובר בחלקים מקוריים משומשים, שהגיעו אליכם ממגרשי פירוק בארץ או מחו״ל, מרכבים שירדו מהכביש בעקבות תאונה או נזק כלשהו. חלקים משומשים הם האלטרנטיבה הזולה והפשוטה ביותר מבין סוגי חלקי החילוף לרכב.

 

חלקי חילוף לרכב - חשבון בבקשה

כמו בכל תחום הקשור לרכב, גם בחלקי חילוף לרכב, השיקולים שיעמדו בפניכם בבחירת חלקי חילוף לרכב הם עלות מול תועלת. המחירים של חלקי חילוף לרכב נעים החל מכמה עשרות שקלים למגבים או מסננים ועד אלפי שקלים למנוע או כל מערכת מורכבת אחרת. כמובן שהבחירה בחלקי חילוף מסוג מסוים משפיעה גם על המחיר הסופי ועלינו להפעיל שיקול דעת לפני כל רכישה של חלקי חילוף לרכב. הנה כמה מפערי העלויות בין חלקי החילוף השונים:

 

עלות חלקי חילוף מקוריים

חלקי חילוף מקוריים נחשבים לחלקים היקרים ביותר שתוכלו לרכוש לרכב שלכם, על פניו זו ההשקעה האידיאלית. יחד עם זאת, במבחן המציאות, בעל רכב שיקנה לרכבו חלקי חילוף מקוריים בכל צורך שיעלה, די מהר יגיע להוצאות גבוהות שיכולות לכסות רכישת רכב נוסף. בשורה התחתונה: זה לא ריאלי וגם אין צורך ממשי לרכוש רק חלקים מקוריים לרכב.

מה שכן, בין אם בשל רגישות התקלה או הטיפול, השפעת החלק שמחליפים על חלקי חילוף אחרים או משיקולי בטיחות, ישנם מקרים בהם נאלץ להשקיע בחלקי חילוף מקוריים לרכב לטובת שמירה על רמת בטיחות גבוהה ותפקוד תקין של הרכב לאורך זמן. זה לרוב יקרה בהחלפת חלקים קריטיים ברכב כמו רפידות ברקס, חלקים מסוימים במנוע, תיבת הילוכים או צלחות בלם.

 

עלות חלקים תחליפיים

אם אנחנו מדברים על החלפת רדיאטור או צמיגים ברכב, אפשר להסתפק גם בחלקים תחליפיים ולא מקורים, וברוב המקרים ליהנות מחלקי חילוף באיכות טובה ובעלות נוחה לכיס. כמובן שבמקרים כאלה כדאי לוודא כי החלקים התחליפיים עומדים בתקנים ומגיעים עם תקופת אחריות סבירה.

 

עלות חלקים משופצים / מחודשים

אם הגענו לתקלה בה אנו נאלצים לרכוש חלק חדש ויקר לרכב כמו אלטרנטור או מדחס למזגן, האופציה של חלק משופץ תהיה אידיאלית במקרה כזה. לרוב יהיה מדובר באנשי מקצוע שמתמחים בשיפוץ החלק הספציפי ומביאים את החלק לרמת השמשה גבוהה. זה אמנם יעלה לכם יותר מחלק משומש אך במקרים כאלה של חלקים יקרים, לא תרצו לקחת סיכון ולרכוש כל חלק משומש אלא כזה שעבר טיפול וחידוש והוא של יצרן הרכב, מה שאומר שמידת ההתאמה לרכב תהיה גבוהה. היתרון הוא שחלק משופץ יעלה לכם פחות מחלק מקורי ואם הוא במצב טוב - אז גם תהנו מאיכות היצרן.

 

עלות חלקים משומשים

מנוע לחלון, דלת, פלסטיקה לפנים הרכב, מראה או פנס, אלו מסוג החלקים שמקובל לרכוש כמשומשים. לרוב אלה יהיו חלקים שהגיעו מרכבים מפירוק, כלומר: רכבים שירדו מהכביש או שעברו תאונה. כמו בכל שוק משומשים ויד שניה, גם ברכישת חלקים משומשים לרכב יש מציאות ואפשר ״ליפול״ על חלקים במצב טוב מאוד ואז ההנאה כפולה: גם מחיר זול של חלק משומש וגם מוצר במצב טוב.


חלקי חילוף לרכב זה קל, קל, קל

לבעלי רכבים, רכישת חלקי חילוף לרכב היא חלק משגרת הטיפולים ואורך חייו של הרכב, אך היא לא חייבת להיות מסובכת. בחירה בחלקי חילוף המתאימים לרכב ולתקציב שלכם, בעזרת נותני השירות המתאימים, תבטיח לכם רכב בטיחותי ומתפקד לאורך זמן ותחסוך מכם כאב ראש והוצאות מיותרות.

 

בזירת המסחר לחלקי חילוף לרכב של גלגלים תוכלו ליהנות ממאות נותני שירות שממתינים רק לכם, לעיין בחוות דעת ודירוגים, להשוות מחירים של חלקי חילוף בזמן אמת ולבחור את מה שהכי מתאים לכם, בקלות, מהנייד!

 

40 מעלות בצל והמזגן ברכב לא מספיק חזק? החלון החשמלי ברכב נתקע באמצע ונמאס לכם לעזור לו לעלות?
בואו לזירת המסחר לחלקי חילוף לרכב >