השבחת רכב לפני מכירה

השבחת רכב לפני מכירה

הרכב שלכם איבד את הברק המיוחד הזה? רוצים לתקן מכה מעצבנת בפח לפני שאתם מוכרים? כדאי לכם להכיר את שירות השבחת הרכב

גלגלים | 18/05/21

ידוע שמראה עיניים עושה רושם ו׳מוכר׳, לעיתים גם על חשבון פרמטרים חשובים אחרים. אותו עיקרון עובד גם בתחום הרכב. כשאנחנו בודקים רכב לפני קנייה, הפרמטר הראשון והמשמעותי הוא הרושם הראשוני מהרכב, כלומר: איך הרכב נראה? האם הרכב מבריק ונקי או עייף ודהוי? האם יש מכות בפח? האם רואים הבדלי צבע או שלרכב מראה אחיד?

 

זו בדיוק הסיבה שכדאי לנו לשקול לבצע השבחה לרכב, ועדיף עוד לפני התמונות שמצלמים, כשמפרסמים את הרכב למכירה.

 

השבחת רכב הינו תהליך מכני, במסגרתו משפרים את מראה הרכב, מנקים אותו באופן יסודי ומקצועי, מתקנים פגמים קוסמטיים, ובאופן כללי מחדשים את הרכב עד למצב האופטימלי אליו הוא יכול להגיע, במטרה להפוך את הרכב לאטרקטיבי ביותר ולשמור על ערך גבוה.
 

השבחת רכב כוללת פחחות וצבע, שירותי מכונאות, שרותי ביקורת ודיטייליינג. שירותי השבחת רכב הם מסוג השירותים שניתנו בעבר רק ליבואני רכבים, אך כעת פתוחים גם לצרכן הפרטי, ומאפשרים לכל אדם או חברה להשביח את רכבו לפני מכירה.

 

דיטיילינג לרכב זה הסוד

דיטיילינג, כשמו כן הוא, טיפול שכולל ירידה לפרטים הקטנים ושיפור מראה הרכב, המתייחס לחלל הרכב ולמעטפת.

אחד מהטיפולים הפופולריים בדיטיילינג הוא פוליש לרכב. כל רכב שנמצא כמה שנים טובות על הכביש, זקוק לטיפול פוליש, שדואג להעלים את כל השריטות הקטנות שהרכב קיבל, ומחדש את הברק לרכב. פוליש כדאי לבצע ביד מיומנת ועם ציוד מקצועי ומתאים, שכן בלי ניסיון ורגישות לנושא, הפוליש הלא נכון עלול לגרום לנזק בצבע הרכב, ואף בשכבות העמוקות יותר.

לאחר טיפול הפוליש, מקובל למרוח את פח הרכב בציפוי ווקס שומני או בציפוי נאנו קרמי, הסוג המתקדם יותר. תפקיד הציפויים הוא ליצור ברק בפח הרכב, ולספק הגנה לרכב, לתקופה קצרה.

וחוץ מפוליש לרכב, גם פנסי הרכב בדרך כלל עוברים פוליש בתהליך השבחת הרכב. הפוליש מסיר את שכבת הלכלוך הכהה, המצטברת על פנסי הרכב, וכך בעצם הפנסים חוזרים להאיר במלוא העוצמה והבהירות, ללא עכירות.
לביצוע פוליש לפנסים יש גם היבט בטיחותי, המשמעותי יותר ממראה נקי או עכור, והוא שקיפות הפנסים. פנסים נקיים ובהירים יספקו לכם אור ושדה ראייה תקין בזמן נהיגה, ובמיוחד בנהיגת חורף או בנהיגה לילית.


תהליך הדיטיילינג מתייחס גם למנוע הרכב, פנים הרכב, לתא המטען וגם לאגזוז ולפיית הדלק.

בחלל הרכב, מפרקים את כל חלקי הרכב שניתן לפרק ומוציאים אותם מהרכב החוצה לניקיון, תיקון וטיפול. זה כולל את ריפודי הרכב, כסאות הרכב, השטיחים, הכיסויים למושבים, ידיות, וכל חלק ברכב הניתן לפירוק. מחוץ לרכב, החלקים השונים ובדי הריפוד עוברים ניקיון יסודי או חידוש עם חומרים מקצועיים.

בשלב הבא, מחדשים ומטפלים בחלקים קצת יותר רגישים ברכב, כמו זכוכיות הרכב, חלקי המנוע, חלקי הפלסטיק בדשבורד ועוד, וכל זה קורה עד שכל חלקי הרכב מטופלים, מחודשים, נקיים ונוצצים.
 

לסיכום, השבחת הרכב מצריכה השקעה נוספת ברכב, גם השקעה כספית וגם השקעה מזמנכם. כשתבקשו להכניס את הרכב לטיפול דיטיילינג והשבחה, רוב הסיכויים שתיאלצו להיפרד ממנו ליום-יומיים, ולעיתים אף יותר, וכן, השבחת הרכב יכולה לעלות כמה אלפי שקלים, תלוי במצב הרכב כמובן.

מצד שני, חשוב לזכור שהשקעת המשאבים ותשומת הלב הנוספת שאתם נותנים לרכב, יחזרו אליכם במעמד מכירת הרכב: רכב שנראה שמור, נקי, מבריק ומזמין, הוא רכב ששומר על ערכו ואפשר לדרוש עליו מחיר ראוי, בלי להתפשר בגלל מכה קטנה בפח או ריפודים מוכתמים. בשורה התחתונה: אף קונה פוטנציאלי לא יצליח להתווכח אתכם על מחיר הרכב המבוקש, כשיעמוד לפניו רכב מצוחצח, מבריק ומחודש. אז כן, ההשקעה משתלמת!

 

 

מחפשים בעל מקצוע להשבחת הרכב לפני מכירה? היכנסו לזירת המסחר של גלגלים, צלמו את הרכב, שלחו בקשה וקבלו הצעות מחיר מסודרות