החלפת שמני סיכה ברכב

החלפת שמני סיכה ברכב

מדוע כדאי לגשת למוסך ולהחליף שמנים ונוזלים ברכב בזמן?

גלגלים | 15/11/21

רובנו נוטים לא לייחס חשיבות רבה מדי לתחזוקת הרכב השוטפת או לרווח בין זמני הטיפולים לפי שיקול דעתנו, עד למקרה של תקלה או נורה שדולקת ומסמנת לנו לעצור ולבדוק. אז, נקודת הפתיחה מורכבת וסביר להניח שגם תעלה יותר במוסך, מאשר טיפול תקופתי שוטף וקטן.

 

אולם, החלפת נוזלי ושמני סיכה ברכב בזמן היא לא עניין של מה בכך. חשוב במיוחד לשים לב להחלפת שמן מנוע, שמן גיר, נוזל בלמים, נוזל הגה, ונוזל קירור, ולגשת למוסך במועד לצורך הטיפול.


בהוראות יצרן הרכב, תמצאו את המלצת היצרן לתדירות ההחלפה, אילו שמנים ונוזלים מתאימים לדגם הרכב שלכם, ומהי כמות הנוזל המומלצת לשימוש. ישנם יצרנים שאף יציינו בספר כל כמה זמן / כעבור כמה קילומטרים כדאי להחליף את השמן או הנוזל ברכב.

 

נכון, המשמעות של טיפול בזמן היא לבזבז כסף על הרכב בלי תקלה הנראית לעין, אך, לטווח הארוך, המשמעות היא חיסכון בטיפול גדול ויקר יותר, שסביר להניח שיתפתח כבר לתקלה או אי תקינות ברכיב מסוים ברכב, ויעלה לכם הרבה יותר מהחלפת שמן קטנה במועד.

 

בנוסף לחיסכון בעלויות לטווח הארוך, החלפת שמני סיכה ונוזלי הרכב בזמן תשמר את אורך חיי המנוע, תסייע לחיסכון בצריכת הדלק, תמנע תקלות בלתי צפויות ברכב, והיתרון הגדול מכולם - תשמור על ביצועי רכב טובים ועל נסיעה בטוחה לאורך זמן.

 

הגיע הזמן להחליף שמנים ונוזלים ברכב? כנסו לקבוע תור במוסך בקליק אחד