החלפת פנסים לרכב

החלפת פנסים לרכב

מה עושים וכמה זה עולה לכם?

galgalim | 27/03/19

בעבר, לפנסי הרכב היה שימוש פונקציונלי בלבד וברכבים הישנים יותר יכולנו לראות פנסים גדולים וגסים הבולטים מגוף הרכב.

כיום, פנסי הרכב הם חלק מעיצוב הרכב, מעבר לפונקציונאליות. ברכבים החדשים מושקעת חשיבה רבה בתכנון, עיצוב ואבזור הפנס, מה שהופך אותו לאלמנט עיצובי ולא עוד חלק חילוף. קיים מבחר עצום של פנסים בעיצובים שונים למגוון דגמי הרכבים.

פנסי הרכב משמשים כאמצעי בטיחות ברכב. תפקידם העיקרי הוא להאיר את הכביש ולמעשה הכרחיים לבטיחות הנוסעים, לתכנון הנסיעה וגם כדי להראות את הרכב שלנו לנהגים אחרים בכביש.

ברכב יש מספר פנסים למטרות שונות: פנסים קדמיים, פנסים אחוריים, פנסי חירום, פנסי רוורס, פנסי איתות, אורות ערפל ועוד. במקרה מצוקה במהלך נהיגה, הפנסים משמשים אותנו לתקשורת ואיתות עם הסובבים אותנו בכביש ובמקרים רבים יכולים למנוע תאונה או נזק.

פנסי הרכב הממוקמים בחזית הרכב פגיעים וחשופים יותר במקרה של תאונה או התנגשות. בנוסף, באקלים החם והשמשי שלנו, פנסי הרכב נוטים להתבלות ולהצהיב כתוצאה מחשיפה ממושכת לקרני השמש. מומלץ לבצע טיפול פשוט יחסית בפנס עכור ובכך לשמור על תקינותו לאורך זמן וגם לחסוך עלויות. הטיפול נחשב לידידותי וקל וכולל הסרה של שכבת פלסטיק דקה מהפנס והברקת שטח הפנים. זה יחזיר לפנס את החדות והבהירות הנדרשים לתפקוד תקין.

החלפת פנס תקול היא קריטית לנסיעה בטוחה ומחייבת החלפה בחלק חילוף בעל תו תקן.

לפני שניגשים לחפש חלק חילוף, אפשר לבצע מספר פעולות פשוטות באופן עצמאי וזאת בכדי להבין האם נשרפה נורה או שמדובר במנגנון הפנס.

ראשית, יש לבדוק האם מערכת החשמל ברכב עובדת תקין. הדליקו את כל נורות הרכב ובדקו האם כולן עובדות. אם כן, המערכת תקינה ומדובר במקרה נקודתי של נורה שנשרפה או תקלה במנגנון הפנס. אם לא, יש בעיה במערכת החשמל שמצריכה מעורבות ובדיקה של חשמלאי רכב.

אם שללתם בעיה במערכת החשמל, מומלץ לבדוק את הנורות ולזהות האם יש נורה שרופה או כזו שהשחירה ואם מצאתם כזו להחליפה מייד ולבדוק שוב האם הפנס עובד תקין או לא.

אם לאחר כל זה הפנס עדיין לא עובד, כנראה שתצטרכו לחפש פנס חלופי.

עלויות של החלפת פנס לרכב נעות החל מ - 250 ש״ח ויכולות להמריא לכמה אלפים, תלוי בדגם הרכב ועיצוב הפנס, חלק מקורי או חלופי, מורכבות הפירוק וההרכבה של הפנס וזמן העבודה של המוסכניק.

לפני שרוכשים, מומלץ לבצע סקר שוק, להשוות עלויות של פנס לדגם הרכב שלכם, בעלי מקצוע מומלצים בתחום וחוות דעת.

דוגמאות לטווחי מחירים לפנסים לרכב, כפי שהתקבלו בזירת המסחר לחלקי חילוף לרכב של גלגלים :

פנס ראשי ימני / שמאלי

יצרן

דגם

שנתון

טווח מחירים

יונדאי

i30

2009

 ₪ 250-300

מאזדה

3

2005

 ₪ 100-300

פיאט

500

2016

 ₪ 400-500

 

פנס אחורי ימני / שמאלי

יצרן

דגם

שנתון

טווח מחירים

יונדאי

i10

2014

₪ 350-800

טויוטה

קורולה

2009

₪ 100-300

סיאט

איביזה

2009

₪ 250-600

 

מחפשים פנס לרכב ? היכנסו לזירת המסחר לחלקי חילוף לרכב – כאן