בדיקת הכנה לטסט

בדיקת הכנה לטסט

איך תגיעו לבדיקת הטסט מוכנים וכמה זה יעלה לכם? (רמז: לא כזה הרבה)

galgalim | 14/07/19

מדי שנה, כולנו נדרשים להגיע עם רכבנו לבדיקת טסט המאשרת את תקינותו של הרכב לנסיעות בכביש, במקביל לתשלום אגרת מבחן הרישוי.

בכדי לעבור את הבדיקה בהצלחה, בוחני הרכב יבצעו מספר בדיקות ברכב ועל כולן להסתיים בהצלחה. כשלון באחת הבדיקות או יותר יאלצו אתכם לטפל בליקוי ולשלם אגרת בדיקה נוספת.


אז מה צפוי לנו בבדיקת הטסט ואיך כדאי להתכונן?

תאורה

בבדיקת הטסט תתבקשו להפעיל את כל הנורות ברכב וכן את האיתותים.

אפשר ורצוי להיערך לזה מראש, נורה שרופה או איתות שלא עובד הם מתכון לכשלון הטסט ועם בדיקה והכנה נכונה תוכלו להימנע מזה. איך? בקשו עזרה מאדם נוסף, שיעמוד מחוץ לרכב בזמן שאתם מפעילים את כל הנורות, כולל פנסי הבלימה האחוריים והאיתותים. אם הוא מוצא נורה או איתות שלא עובדים, כדאי להחליף או לגשת לבעל מקצוע שיחליף. גם במקרה של כיוון או עוצמת האורות, יש להיעזר באיש מקצוע.

הגה

בבדיקה יבחנו את תנועת ההגה ומערכת הצירים. תוכלו להתנסות בעצמכם בהזזת ההגה ימינה ושמאלה. ההגה מרגיש חופשי מדי והרכב מחליק או ׳נזרק׳ הצידה? אולי ההפך, חזק מדי? האם בסיבוב קיצוני של ההגה עד הסוף נשמעות דפיקות? בכל אחד מהמקרים מסתמן ליקוי בהגה או במערכת הצירים ומכאן מוסך מקצועי יוכל לעזור לכם לטפל בליקוי.

מגבים

בדיקת מגבים פשוטה יכולה לחסוך לכם הערה מהבוחן בטסט והוצאה כפולה ומיותרת. מגבים נשחקים ומתבלים די מהר ובלעדיהם לא תוכלו לנסוע בצורה תקינה. מומלץ להחליף מגבים כל שנה או שנתיים והטסט זו הזדמנות מצוינת לבדוק האם הגיע הזמן ולטפל :)

מערכת הפליטה

בבדיקת הטסט יבצעו גם בדיקת גזים רעילים, במטרה לבדוק האם הרכב שלכם פולט יותר מזהמים ממה שהוא אמור. מדדים גבוהים מדי ירמזו על בעיה במערכת הפליטה של הרכב ויחייבו אתכם לאתר את מקור התקלה ולטפל בה, עד למדדים תקינים. סימפטומים כמו ריח חריף של דלק בחלל הרכב, אגזוז מרעיש מאוד או ׳מעשן׳ מעידים על בעיה במערכת ששווה לבדוק ולטפל בה טרם הגעתכם לטסט.

מערכת הבלמים

בטסט יבצעו בדיקה יסודית למערכת הבלמים, אחת המערכות החשובות ברכב וקריטיות לבטיחות הנהג ונוסעי הרכב. כתם שמן בסמוך לגלגלי הרכב באזור החניה, או רכב שלא מגיב מיידית לבלימה הם ממצאים מדאיגים שעלולים לעלות ביוקר וחיוני לבדוק אותם בכל עת ולא לחכות למעמד הטסט.

צמיגים

כל הצמיגים ברכב, כולל הצמיג הרזרבי, יבדקו במבחן הטסט. חשוב לוודא במהלך כל השנה כי הצמיגים לא שחוקים או יבשים, מנופחים כמו שצריך ובזמן, זה קריטי לבטיחותכם!

לוחיות רישוי

בוחן הטסט יבדוק האם לוחיות הרישוי של הרכב ברורות, תקינות וחשופות לכל.

אביזרים

וודאו לפני הבדיקה שהרכב שלכם מצויד בציוד חובה הכולל: צמיג רזרבי, ג'ק (מגבה), משולש אזהרה, אפוד זוהר ופח אשפה.


אז כן, הכנה לטסט כוללת לא מעט עבודה ובדיקות.

אם אין באפשרותכם לבצע את כל סבב בדיקות ההכנה או שאתם מעדיפים לסמוך על בעל מקצוע בתחום - קיים שירות הכנה לטסט בדיוק בשבילכם!
 

השירות כולל את כל הבדיקות שצפויים לבצע לכם בטסט, ממש מעין ׳טסט מקדים׳ לרכב. השירות עולה כמה מאות שקלים בודדים ויכול לחסוך לכם זמן וכאב ראש. כמובן שאם יתגלו ליקויים, אלו יטופלו בנפרד ובעלות נוספת. כמו כן, ניתן אף להיעזר בבעל המקצוע גם עבור העברת הטסט בפועל .

 

דוגמאות לטווחי מחירים לבדיקה להכנה לטסט + העברת טסט

יצרן

דגם

שנתון

טווח מחירים

יונדאי 

i10

2015

200-350 ₪

יונדאי 

סונטה

2016

150-350 ₪ 

קיה 

פיקנטו

2012

180-300 ₪ 

סקודה

פביה

2015

190-350 ₪


לקבלת הצעת מחיר לבדיקת הכנה לטסט באזור מגוריכם לחצו כאן