איך בוחרים מוסך מתאים?

איך בוחרים מוסך מתאים?

הגיע הרגע להכניס את הרכב למוסך? איך בוחרים נכון ומה חשוב לבדוק לפני שמגיעים למוסך?

גלגלים | 19/10/20

אז הגיע הזמן וכבר אי אפשר לדחות את זה יותר, הרכב צריך להיכנס למוסך. בין אם זה טיפול תקופתי, בדיקה לפני טסט, תקלה או בלאי ברכב, הסוגייה שרובנו נתחבט בה במצב זה היא אותה הסוגייה: איזה מוסך מתאים לרכב ולנו?


מה חשוב לנו בבחירת מוסך?

בבחירת מוסך מתאים לרכב, יעלו ויבואו שיקולים רבים ושונים. אך, ישנם כמה שיקולים עיקריים המשותפים למרבית הנהגים בישראל. לפי סקר שביצענו בשנה האחרונה, הפרמטרים החשובים ביותר לנהג הישראלי בבחירת מוסך הם שקיפות ואמינות המוסך, לצד איכות הטיפול ברכב. רק אחריהם, במיקום מפתיע, מגיע השיקול הכלכלי בבחירת המוסך. ואחרון חביב, זהו הפרמטר שמדבר על המיקום הגיאוגרפי של המוסך.

 

הנתונים המפתיעים מנפצים כמה מוסכמות שכולנו מכירים בעולם המוסכים והרכב, ובעצם מביאים אותנו לחשוב מחדש על הסוגייה - איך בוחרים מוסך מתאים?


מוסך אמין מעל הכל

כיום אנו מבינים כי המלצה על מוסך מוכר בעיר או באזור היא לא השיקול המרכזי בבחירת מוסך. הנהג הישראלי, צרכן מחושב ושקול, מחפש אחר המוסך האחד הזה, שיוכל לסמוך עליו בעיניים עצומות בכל סוגי המצבים, זה שיציל את הרכב בתקלות מהותיות ויטפל ברכב גם בתחזוקה קטנה ושוטפת. מה שנקרא, בטוב וברע.

 

ובאיזה מחיר, אתם שואלים? אז כן, הצרכן הישראלי מוכן להכניס את היד לכיס ולשלם למוסך שהוא סומך עליו ושהוא מאמין שמגיעה לו תמורה הולמת עבור שירות מקצועי ואמין.


מוסך טוב הוא לא בהכרח מוסך קרוב

מחיר נוסף שרובנו מוכנים לקחת על עצמנו הוא מחיר הנסיעה למוסך הנבחר. בשביל מוסך איכותי ואמין, אנחנו מוכנים להשקיע בנסיעה ארוכה, גם מחוץ למעגל הגיאוגרפי שלנו.

התובנה הזו היא משמעותית לשני הצדדים, גם לקהילת המוסכים וגם לנו, הצרכנים. למעשה זה אומר ששם טוב ומוניטין של מוסך ילכו איתו למרחקים ויביאו לו לקוחות גם מרחוק, וזו תובנה משמעותית למהלכים השיווקיים של כל מוסך. מהצד השני, המשמעות היא שאנחנו כבר לא מסתפקים בהמלצה ידידותית של השכן על מוסך קרוב, אלא נעמיק ונרחיב את החיפוש אחר המוסך המתאים גם מחוץ לעיר.

 

כמה עולה לכם ביקור במוסך?

נתונים מעניינים נוספים שעלו מהסקר שלנו מציינים כי 36% מהנשאלים הודו שנתקלו בפער בין המחיר שקיבלו לפני הכניסה למוסך למחיר בפועל. 70% מתוכם טענו שהפער היה מוצדק. וגם, 36% דיווחו כי הם יחליפו מוסך אם יקבלו הוזלה במחירי הטיפולים.

 

הנתונים הללו רק מחזקים את התובנה לפיה מומלץ לבדוק את המוסך הנבחר ולקבל הערכת מחיר עוד בטרם ההגעה למוסך. כך, נגיע למוסך עם ידע מקדים לגבי מהות הטיפול ברכב, תכולת העבודה והעלות המשוערת. לכשיגיע החשבון הסופי, נדע לאמוד פערים אם ישנם, לשאול את הצוות המטפל ממה הפערים נובעים, ובסוף לחוות חוויה צרכנית נכונה ומעורבת יותר.

כמובן שאם החוויה הכללית שלנו מהמוסך תהיה חיובית, עם אנשי מקצוע אמינים ומקצועיים, ככל הנראה שנהיה גם סבלניים יותר כלפי פערים בעלויות.

ובכל מקרה, בהיותנו צרכנים, ההבנה והידיעה לקראת מה אנחנו הולכים, מאפשרת לנו להגיע עם יותר ידע וכוח לסיטואציה, וזה תמיד מומלץ, גם כשמגיעים לביקור קטן במוסך.

 

חיפוש מוסך בלי לצאת מהבית? זה אפשרי

אז איך נחשפים למוסכים שיכולים להתאים לנו ומעמיקים את החיפוש אחר המוסך המתאים, גם אם הוא לא בסביבת מקום מגורינו? פשוט. זירת המסחר לרכב באתר גלגלים מאפשרת לכם לאתר מוסכים בכל אזור גיאוגרפי, להתרשם מדירוגי גולשים, חוות דעת של צרכנים בדיוק כמוכם, לקבל הצעות מחיר ולהשוות ביניהן ובכך לבחור את המוסך המתאים לכם מבלי לצאת מהבית, מהספה, מהנייד ובכל שעה ביום. ככה בוחרים מוסך!

 

מחפשים מוסך עם המלצות טובות ודירוג גבוה? מאות חוות דעת מחכות לכם בזירת המסחר לרכב >