אביזרי חירום שכדאי להחזיק ברכב

אביזרי חירום שכדאי להחזיק ברכב

הרכב נתקע באמצע כביש מהיר? המנוע התחמם בדרך לפגישה? הנה כל מה שחשוב שיהיה לכם ברכב למקרה חירום ובעת צרה

גלגלים | 09/06/20

אז נכון, כולנו מוסיפים את שירותי הגרר לפוליסת הביטוח ומרגיע לדעת שיש על מי לסמוך בשעת צרה. ועדיין, להיתקע עם הרכב באמצע שום מקום או בדרך לאירוע חשוב, עם הילדים, הכלב או הקניות מהסופר, בחום או בקור, זו חוויה לא נעימה, ובטח אם צריך לחכות עוד 3 שעות לפחות לשירותי הגרר.

ואם כבר אנחנו תקועים, ממתינים וחסרי אונים, מה בכל זאת אפשר לעשות כדי להתמודד עם המצב ואולי לפתור את הבעיה? התשובה היא פשוטה: אם הרכב שלכם מצויד באביזרי חירום הנכונים, זה הזמן להשתמש בהם!
אביזרי חירום יכולים להציל אתכם או את הנוסעים מסביבכם במקרה חירום, או לפחות לסייע בפתרון ראשוני עד להגעת שירותי הגרר או עד שתבקרו במוסך.

אז באילו אביזרים מומלץ להצטייד ולמה נועד כל אביזר?

ג׳ק, מפתח ברגים וצמיג רזרבי תקין - אביזרי חובה
אף אחד מאיתנו לא רוצה לדמיין פנצ׳ר בצמיג באמצע שום מקום או בנסיעה חשובה עם זמני הגעה לחוצים. ובכל זאת, פנצ׳ר בצמיג עלול לקרות דווקא בעיתוי הכי לא מתאים ולכן היערכות מוקדמת יכולה לעזור לכם לפתור את זה במהירות ולחזור לנסיעה.
הצטיידות בג׳ק (מגבה), מפתח ברגים וצמיג רזרבי תקין ברכב יאפשרו לכם להחליף את הפנצ׳ר באופן עצמאי ולהתקדם אל היעד בבטחה. חשוב לדעת, רכב שלא יחזיק באביזרים אלה באופן קבוע לא יעבור את מבחן הטסט השנתי.

אפוד זוהר ומשולש אזהרה - אביזרי חובה
אם נתקעתם עם הרכב בכביש או זיהיתם תקלה באמצע הנסיעה ואין באפשרותכם להמשיך בנסיעה כרגיל, חובה עליכם לעצור את הרכב במקום בטוח ולסמן לנהגים אחרים את נוכחותכם ונוכחות הרכב ע״י מיקום משולש אזהרה במרחק כמה עשרות מטרים מהרכב ולבישת אפוד זוהר. גם כאן, רכב שלא יחזיק באביזרים אלה באופן קבוע לא יעבור את מבחן הטסט השנתי.

ערכת עזרה ראשונה ומטף
אם חס וחלילה נקלעתם למקרה חירום או תאונה, ואתם או הנוסעים מסביבכם זקוקים לעזרה רפואית, ערכת עזרה ראשונה זמינה ברכב יכולה לסייע במקרה חירום ואף להציל חיי אדם, עד להגעת כוחות ההצלה. בנוסף, במקרה חירום קיצוני של תאונה עם רכב העולה באש, מטף קטן לכיבוי אש יכול להציל את המצב.
כיום, ערכות עזרה ראשונה זמינות ומוצעות למכירה כמעט בכל מקום וכדאי להצטייד באחת כזו. מומלץ לרכוש את הערכה הבסיסית ולהוסיף לה אביזרים ותרופות שיכולים להיות רלוונטיים לכם ולבני משפחתכם במצב חירום כזה.

כבלי התנעה
אם המנוע מגמגם או שהמצבר שבק חיים בנסיעה רחוקה מהבית, כבלים להתנעה ועזרה מנהג אדיב שעוצר לעזור יכולים להחזיר אתכם די מהר לכביש.

פנס חירום נטען
פנס חירום יכול לסייע במקרה שנתקעתם בשעות חשוכות על אם הדרך ואתם צריכים לבדוק את הרכב או את המנוע. כדאי כבר לרכוש פנס נטען או לדאוג לסוללות חלופיות שיחזיקו לאורך זמן.

כפפות
זוג כפפות עבודה עבות הן מצרך הכרחי במקרה בו תצרכו לבדוק את מנוע הרכב או חלקים אחרים רותחים או מסוכנים. בנוסף, כדאי להצטייד גם בכפפות חד פעמיות כחלק מערכת העזרה הראשונה, למקרה שתצטרכו לטפל במישהו, שלא נדע.

ערכת כלי עבודה
אם הרכב נתקע או שזיהיתם פעילות לא תקינה ברכב במקום מרוחק ומבודד, ללא תחנת דלק או גרר שיגיע בקרוב לסייע, ערכת כלי עבודה בסיסית תאפשר לכם לבדוק את הרכב ואולי אפילו לתקן את התקלה.

נוזל קירור
אחת מתקלות המנוע השכיחות היא מנוע שמתחמם בעקבות מחסור בנוזל קירור או דליפה של הנוזל במערכת. מנוע שמתחמם זה מסוג התקלות שיאלצו אתכם לעצור מיד ולעמוד עם הרכב בצד עד לקירור המנוע.
לאחר קירור המנוע ובדיקה, אם אתם מזהים שהסיבה להתחממות המנוע היא מחסור בנוזל קירור ויש לכם בקבוק ברכב - ניצלתם. מלאו את נוזל הקירור, בידקו שחום המנוע חזר לטמפרטורה תקינה ואפשר לצאת לדרך!

בקבוק מים
בקבוק מים או שניים ברכב יעזרו לכם במקרה חירום, בו אין לכם נוזל קירור ברכב ואתם חייבים למלא נוזל ברדיאטור בכדי להתקדם בנסיעה, במקרה של לכלוך על גבי השמשות הפוגע בשדה הראיה שלכם, במקרה של חום קיצוני ומעייף שמצריך עצירת התרעננות ושפריץ של מים על הפנים, או סתם לשטיפת הידיים לאחר בדיקת המנוע באמצע הכביש או באמצע תקלה.

מגבונים
לכלוך עקשן במיוחד על גבי השמשה הקדמית בדיוק בטווח הראיה של הנהג, ילד שמקיא באמצע הנסיעה, כפות ידיים מלוכלכות משמן מנוע או מניפוח הצמיגים. המשותף לאירועים השונים הוא: מגבונים. חבילת מגבונים ברכב תסייע לכם בלא מעט מצבים ותשאיר אתכם רעננים להמשך הנסיעה.

נסיעה בטוחה!
 

לחצו להצעות מחיר אטרקטיביות לטיפול לרכב