ימאהה TMAX 560 החדש בישראל

ימאהה TMAX 560 החדש בישראל
ימאהה TMAX 560, הדור החדש מוצע במחיר המתחיל ב-84,985 ₪

מטרו מוטור החלה בשיווק TMAX 560 החדש, הדגם החזק, המהיר, והספורטיבי ביותר אי פעם בשושלת

אורן פרנקל | 22/12/19

מטרו מוטור, יבואנית ימאהה בישראל, השיקה את הדור השביעי של הימאהה TMAX הפופולארי, ה-TMAX 560. ה-TMAX החדש הוא החזק, הספורטיבי והמתקדם ביותר אי פעם בשושלת.

מאז השקתו לראשונה ב-2001, נמכרו בעולם כ-330 אלף כלים שהפכו את ה-TMAX לאחד הדגמים המוצלחים ביותר של ימאהה אי פעם. כעת, ה-TMAX 560 החדש קובע שיא חדש של שלמות.

ה-TMAX 560 מוצע בשתי גרסאות -  TMAX ו-TMAX Tech MAX, שניהם עוצבו כדי לחזק את מעמדו בקרב רוכבים קיימים ובו זמנית לאפשר צירוף של קהל חדש בסגמנטים אחרים. 

מנוע  560 סמ"ק חדש

ה-TMAX החדש מקבל חיזוק משמעותי בביצועיו עם הטמעתו  של מנוע 2 צילינדרים חדש בנפח של 562 סמ"ק עם בוכנות אלומיניום חדשות כמו גם גל ארכובה וגלגלי זיזים חדשים.  התוצאה היא תאוצה חזקה יותר ומומנט רב יותר בכל קשת הסל"ד. גם המהירות הסופית גבוהה יותר – 5 קמ"ש יותר מהדגם היוצא. למרות הגדלת הנפח והעלייה בביצועים, משקל ה-TMAX 560 נשאר זהה לדגם היוצא, ובכך יחס ההספק-משקל משתפר עוד יותר.

מלבד המנוע החדש, גיר ורצועת וריאטור חדשה מביאים לביצועים טובים עוד יותר בהאצה מעמידה והאצת ביניים, וגם לתגובת מצערת חלקה עוד יותר. שסתומי יניקה משופרים ומערכת קירור וחדשה עם מצנן חדש וגדול יותר מייעלים בכ-6% את יכולת הקירור של המנוע  וגם הם תורמים לעלייה בביצועים.

לטובת האצת חזקות יותר, גם המצמד החדש נכנס לפעולה מוקדם יותר (ב-4,000 סל"ד במקום 4,300). יחד עם זאת, יחסי העברה חדשים ותכנון המנוע החדש תורמים להפחתה של כ-10% בתצרוכת הדלק, זאת למרות עלייה בהספק -  מ-33.9kW ל-35kW.  ה-TMAX החדש מציג גם עלייה משמעותית במומנט – כ-58nm במקום 53nm בדגם היוצא. 

בנוסף, סעפת פליטה חדשה מחומר קשיח יותר מאפשרת 20% פחות עובי דפנות ויחד עם מסנן אוויר חדש וגופי מצערת חדשים ה-TMAX 560 משלב ביצועים מרגשים מאי פעם וצליל מערכת פליטה מהנה עוד יותר. גם מפות מצבי המנוע החדשות תורמות לביצועים ולחווית הרכיבה החדשה, עם הבדל מובחן יותר בין מצב הטורינג (מצב T) למצב הספורט (S). 


שלדה ומתלים 

שלדת האלומיניום האייקונית והמובילה של ה-TMAX תורמת ליכולות דינאמיות יוצאות דופן, אך ה-TMAX 560 החדש מציג גם מתלים משודרגים וקפיצים חדשים וקשיחים יותר המייצרים התנהגות ואחיזה טובים עוד יותר. שדרוג מערכת שיכוך ההחזרה במתלי ה-TMAX 560 תורמת  עוד יותר ביטחון באחיזה ויציבות מוגברת בפניות, זאת מבלי להפחית מיכולת הבולמים להעניק נסיעה נוחה בעת רכיבה על כביש משובש או על גבי מהמורות.

עיצוב

ה-TMAX 560 החדש נותן מקום של כבוד לעיצוב האייקוני והמוכר ומשלב מאפיינים מה-DNA הספורטיבי הכל- כך מזוהה עם ה-TMAX. אך לצד הנאמנות לצללית המוכרת, העיצוב החדש משלב גם תכונות ופרטים חדשים המעניקים לו נוכחות אגרסיבית ואופי ספורטיבי עוד יותר. 

צורת "הבומרנג" שמהווה סימן היכר ל-TMAX מימיו הראשונים מודגשת עוד יותר כאשר הפאנלים הקדמיים החדשים משלימים את  תצורת ה"בומרנג" החדש והכיסויים הצידיים החדשים והצרים מחדדים עוד יותר את הגוף האתלטי והאגרסיבי. 

מאפיינים חדשים נוספים שתורמים לרוח העיצוב הדינמית של הכלי החדש הם איתותי LED נסתרים בחזית ה-TMAX 560, כמו התאורה האחורית שעוצבה מחדש בהשראת אופנועי והסופר-ספורט של ימאהה ובנויה גם היא מרכיבי LED היוצרים את  האות T -  אלמנט בולט שנותן לדור השביעי של הדגם חותם מיוחד משלו.

מעבר לכך, אחד הדגשים החשובים שהושמו בעיצוב החדש הוא נוחות הרכיבה ובדגם הנוכחי בוצעו מספר שיפורים גם בגזרה זו. כך למשל,  החלק המרכזי של ה-TMAX 560 צר יותר לטובת גישה נוחה יותר לרוכב ולמורכב לקרקע בעת הורדת רגל, כאשר המתלים החדשים ספורטיביים עוד יותר, אך גם מעניקים שיכוך טוב יותר באספלט משובש או על גבי כביש גלי.

גרסאות

ה-TMAX 560 יוצע בשתי גרסאות –TMAX ו-TMAX TECH MAX, כאשר כל אחת מהגירסאות מאופיינת בפיצ'רים וצביעות ייחודיות לגרסה.

TMAX 560 – פיצ'רים

שני מצבי ניהול המנוע (D-MODE) מכוונים מחדש (שני מצבים רכיבה -  טורינג וספורט)
מפתח Keyless
תא אחסון לקסדה מלאה או ל-2 קסדות 3/4
מערכת בקרת אחיזה (TCS) משודרגת 
רגלית אמצעית ננעלת 
מדרס אלומיניום


TMAX Tech MAX

ה-TMAX Tech MAX מגיע עם כל הפיצ'רים של ה- TMAX 560 ומוסיף מספר פיצ'רים ייעודיים לגרסה זו המכוונים לרוכבים המעוניינים לקבל את המקסימום – הן מבחינת ספורטיביות והן מבחינת נוחות וטכנולוגיה אולטימטיביים.

מערכת בקרת שיוט
בולם אחורי מתכוונן
משקף חשמלי מתכוונן
מתלה אחורי מתכוונן לעומס קפיץ ושיכוך החזרה
 

חימום מושב וידיות 
תגיות אלומיניום בצידי הכלי Tech Max 

סכימות צביעה:

TMAX 560: Icon grey ו-Sword grey 

TMAX 560 Tech MAX: Tech Kamo ו- Sword grey

מחירים

TMAX 560 מחיר 84,985  ₪ 
TMAX TECH MAX 560   מחיר 91,985 ₪