וספה 946

וספה 946

וספה ומעצב העל ג'ורג'יו ארמאני משתפים פעולה

אורן פרנקל | 25/01/16

זירת מסחר לטיפולים ותיקונים לאופנוע - שולחים בקשה עבור טיפול/תיקון לאופנוע ומקבלים הצעות מחיר תוך זמן קצר ממיטב המוסכים בישראל. הכנסו עכשיו

לכבוד 40 שנות להקמת בית האופנה של המעצב, ו-130 שנה להקמת תאגיד פיאג'ו, זוכה דגם הוספה 946, הגרסה הבכירה והמסוגננת של הוספה, לגרסה מוגבלת בעיצובו של ארמאני. דגם הוספה 946 Emporio Armani, נותן ביטוי לקווי העיצוב של ג'ורג'יו ארמאני, וכולל את סמל בית האופנה מעל יחידת התאורה של הקטנוע. המהדורה המוגבלת מגיעה בצבע אפור, אשר הופך ירוק בתאורה מסוימת, כאשר המושב נתפר במיוחד בעבודת יד מעור בצבע חום.

פרויקט הוספה 946 נולד לפני מספר שנים במשרדי תאגיד פיאג'ו במילאנו, כמחווה ל- 60 שנות היסטוריה מודרנית של הוספה. אך לא ראה אור עד השנה, שבה הגיע מותג וספה לשיא מכירות בעולם עם גידול של 21 אחוזים. מעצבי הוספה 946 ביקשו לשלב אלמנטים עיצובים הלקוחים מכל דגמי הוספה אשר יצרו לאורך השנים, ולהטמיע אלמנטים עתידניים, בהתאם לתפיסת העולם העיצובית של מותג וספה בשנים הקרובות. הוספה 946 אמנם, מעל הכל, הצהרת עוצמה ועיצוב של מותג וספה, אך היא גם מובילה מבחינה מוצרית, את עולם הדו גלגלי של 2013. לוספה 946 מאפיינים טכנולוגיים מתקדמים כדוגמת מחשב המנוע חדיש, מערכת ABS ובקרת משקל לסחיבה. מאפיינים אלה מצטרפים למנוע 3V, מהמתקדמים ביותר בעולם מבחינת ביצועים, שימושיות וחיסכון, זאת בזכות הקטנת החיכוך בין חלקי המתכת, ושיפור הסינרגיה בינם. למנוע החדש מרווח טיפולים של כ- 10,000 ק"מ (בהשוואה לממוצע של 4,000-5,000 בקטנועים הנפוצים), ונתון צריכת דלק של כ- 44 ק"מ לליטר (בהשוואה לממוצע של 28 ק"מ לליטר, בקטנועים הנפוצים היום).