כל דגמי האנדורו המקצועי של RIEJU בישראל

כל דגמי האנדורו המקצועי של RIEJU בישראל
תמונות: יח"צ

קבוצת HM מוטורס משלימה את ייבוא מגוון דגמי האנדורו המקצועי של המותג הספרדי.

גלגלים | 23/05/21

חברת RIEJU - רקע

יצרנית האופנועים הספרדית RIEJU (שילוב שמות המייסדים Juanola-Riera) החלה את דרכה בשנת 1934 כבית מלאכה לייצור אופניים ובשנת 1945, כבר לפני 76 שנים יצרה את המנוע הראשון בעצמה. ארבע שנים לאחר מכן השיקה RIEJU את האופנוע הראשון שיצרה באופן עצמאי לחלוטין.

בשנת 1979 עשתה RIEJU את הצעד הראשון בייצור אופנועי שטח, עם פיתוח ותחילת השיווק לסדרת אופנועי MARATHON.

לאורך השנים חברת RIEJU הייתה פעילה מאוד ועסקה בפיתוח טכנולוגיות ודגמים חדשים של אופנועים וקטנועים למגוון של שימושים. לעיתים פיתוח הדגמים היה עצמאי לחלוטין ולעיתים חברה ליצרניות שונות ואימצה רכיבים שונים בחלק מהדגמים. כך למשל, בשנת 2009 ביצעה RIEJU עדכון מאסיבי למגוון דגמי האנדורו והסופרמוטו, כאשר מנועי האופנועים נלקחו מדגמי האנדורו המוצלחים של ימאהה WR250 ו-WR450.

בשנים האחרונות RIEJU התמקדה, בין היתר, בפיתוח פתרונות תחבורה עירוניים חדשים וכן בתחבורה ירוקה ותחבורת העתיד וכיום היצרנית מקטלוניה אחראית לייצור של למעלה מ-12,000 אופנועים בשנה המשווקים ב- 40 מדינות. לאורך השנים RIEJU התבלטה במיוחד בתכנון מתקדם ופורץ דרך ובקרת איכות קפדנית, לאבטחת איכות גבוהה של מוצריה.

 

דגמי השטח של RIEJU – רקע

שנת 1979 הייתה שנה חשובה מאוד בהיסטוריה של RIEJU, עת הציגה בתערוכת ברצלונה צמד דגמים המותאמים לשטח, בנפחים של 50 ו-74 סמ״ק בשם TT 505 MARATHON. הצלחתם של אופנועים אלה הובילה להתמחות וביסוס מעמדה של RIEJU כיצרנית אופנועי שטח.

בשנת 1985 קיבלה RIEJU את פרס ״צלחת הכסף״ עבור הצלחתה באליפות העולם למרוצי אנדורו שם סיימה במקום השני.

בשנת 2009 RIEJU ביצעה מהלך עמוק ורחב בסדרת אופנועי השטח עם MARATHON ו-MRT, דגמי דו״ש בנפחים 125 ו-50 סמ״ק. לצדם הציגה צמד דגמי MARATHON 250 ו-450 סמ״ק. היו אלה אופנועי אנדורו מקצועיים בעלי תקינת כביש, מונעים באמצעות המנועים המצליחים של דגמי ימאהה WR.

דגמי השטח של RIEJU קיבלו חיזוק משמעותי במיוחד בשנת 2020, לאחר שחברת GAS GAS נקנתה על ידי קונצרן פירר (Pierer Mobility AG) – המחזיקים במותגים KTM, הסקוורנה ועוד. במסגרת המהלך העסקי שביצע קונצרן הענק כלל את רכישת דגמי הטריאל של GAS GAS וזכויות היוצר על שם המותג. מאחר והם מייצרים באופן עצמאי דגמי אנדורו מקצועיים, נפתחה עבור RIEJU הזדמנות עסקית לרכוש את ליין אופנועי האנדורו המקצועיים של GAS GAS, יחד עם הטכנולוגיה והחלפים שייצרה ופיתחה בשנים האחרונות. בנוסף לכך, RIEJU אף שימרה את ההון האנושי והמשיכה את העסקתם של עובדי קו הייצור ומחלקות המחקר והפיתוח.

המחשבה של RIEJU מאחורי המהלך הייתה להפוך באופן מידי ומהיר לשחקן משמעותי בתחום ייצור אופנועי אנדורו מקצועי. מיד לאחר השלמת הרכישה RIEJU לקחה את סדרת אופנועי  2020 של GASGAS ולאחר התאמות וליטושים הציגה אותו כסדרה חדשה לשנת 2021 משופרת תחת מותג RIEJU. השיפורים שבוצעו היו ברמת ההרכבה ושיפור בקרת האיכות, הוספת אבזור, שיפור מערכות החשמל  ושיפור איכות הפלסטיקה והמדבקות.

 

סדרת דגמי השטח

בין דגמי השטח לשנת  2021 של RIEJU ניתן למצוא את אופנועי השטח המקצועיים המחולקים לאופנועי אנדורו מקצועיים ודגמי אנדורו לחובבים:

סדרת דגמי האנדורו המקצועיים:

2 דגמים ב-4 נפחים:MR RACING, MR PRO

ובדגמי האנדורו לחובבנים דגם אחד, ב-2 נפחים  MR RANGER

MR PRO - הם אופנועי אנדורו מקצועיים, המאובזרים במפרט מפואר שטרם נראה כמותו באופנועים בייצור סדרתי. להתרשמות מהאבזרים ראה מפרטים.
MR RACING - אופנועי אנדורו מקצועיים לרוכבי הארד אנדורו ורוכבים תחרותיים.
MR RANGER - סדרת אופנועי האנדורו לרוכבי ה"הובי" של RIEJU הם כרטיס הכניסה לעולם רכיבת האנדורו לרוכבים מתחילים, מכיוון שהם נמוכים למי שעדיין זקוק לביטחון שמספק המגע עם הקרקע.  סדרה זו מבוססת על דגמי MR בשינויים הבאים: הנמכת גובה המושב, קיצור מהלך המתלים ומיתון הספק המנוע.

האופנועים ימסרו ללקוחות עם ערכת תוספות *ללא תוספת תשלום*:

 סדרת MR PRO – מאובזרת במגן גחון אלומיניום ומגן סעפת קרבון בשווי של - 2500 ₪

סדרת MR RACING – מאובזרת ב מגן גחון אלומיניום, מגן רדיאטור ומגן סעפת קרבון בשווי של -3,500 ₪

סדרת ה-RANGER - מאובזרת במגן גחון אלומיניום, מגן רדיאטור  ומגן סעפת קרבון  בשווי של - 3500 ₪

 

RIEJU בישראל

מחסן חלפים – מחסן החלפים של קבוצת HM מוטורס הצטייד במלאי חלפים מכובד למתן שרות ותחזוקה לכלי האנדורו של חברת RIEJU ובנוסף בכוונת היבואן "לחבק" את לקוחות GASGAS הוותיקים, ולהצטייד בחלקים רבים גם לדגמי GASGAS הישנים. תהליך ההצטיידות בעיצומו ומתרחש בימים אילו ממש תוך מתן דגש על חלקים הנדרשים ביותר ע"י לקוחות GASGAS.

 

השתתפות בתחרויות ואירועים – במהלך החודשים הקרובים בכוונת החברה לחשוף את אופנועי האנדורו הנפלאים של המותג RIEJU בכל הזדמנות, בימי הדגמות לאופנועים ובליגת מרוצי האנדורו.

רשת מוסכי שרות  – בכוונת החברה להרחיב את הפעילות עם מוסכי GAS GAS בעבר, ולנצל את הידע והניסיון שרכשו על מנת לתת שרות טוב ומקצועי לרוכשים החדשים וזאת בנוסף לרשת המוסכים הקיימת של היבואן.

 

מוסכים ומפיצים :

- פיין טיונינג, ראשון לציון
- דינמיקה אופנועים, אזור
- מ.ל אופנועים, הוד השרון
- ריידר אופנועים, ת"א
- FOX, ת"א
- IGN, קריות
- המגרש, קריות
- אורי סוכניות, בוסתן הגליל
- הולשוט, נהריה
- CS MOTORS, קריית שמונה

 

מקבוצת HM מוטורס נמסר: ״חברת RIEJU הספרדית היא אחד מיצרני האופנועים המיוחדים, וותיקים והמוערכים בעולם, המתהדרת ב-76 שנות ניסיון של ייצור אופנועי כביש, אופנועי אנדורו והשתתפות פעילה באליפויות אנדורו ברחבי העולם, עם עבר מפואר וכל זאת תוך שמירה על בעלות משפחתית.

אנו בקבוצת HM מוטורס החלטנו לייבא את האופנועים מתוצרת RIEJU ולהוסיפם למגוון המותגים שאותם אנו מייבאים, כיוון שאנו צופים להם עתיד מוצלח בשוק הישראלי, שהוכיח את חיבתו למוצרי GAS GAS ולרכיבת האנדורו והארד-אנדורו. אופנועי RIEJU מתאימים לאופי הרוכב הישראלי בכל הרמות, החל מרמת הרוכבים המתחילים, וכלה ברוכבים בוגרים ומנוסים.

חברת RIEJU הוכיחה את עצמה כחברה שותפה ותומכת לדרכנו והיא בהחלט שותפה פעילה לשיווק האופנועים בישראל וביחד איתה הוחלט על מהלך תמחור אגרסיבי כדי להנגיש את המותג לקהל הישראלי.

אנו צופים עתיד מבטיח למותג בישראל ומצפים לרוכבי GAS GAS  ולרוכבים אחרים לפקוד את האתרים בהם נציג את הכלים. תוכנית ארצית להצגת הכלים תוצג בקרוב״.