ימאהה Tenere 700 בישראל

ימאהה Tenere 700 בישראל
ימאהה Tenere 700, מוצע במחיר של 69,985 ₪

לאחר שנחשף בתערוכת מילאנו האחרונה, ימאהה Tenere 700 האדוונצ'ר הנחשק החדש במכירה ראשונית מוקדמת עד סוף החודש

אורן פרנקל | 23/05/19

מטרו מוטור, יבואנית ימאהה בישראל, פתחה במכירה מוקדמת באינטרנט להזמנת ה-Tenere 700 -  האדוונצ'ר הנחשק של ימאהה שיגיע ארצה במהלך חודש יולי.

מסורת של מרוצי הדקאר
ה- Tenere 700 שהוצג תחילה כאופנוע ראלי תחת השם ימאהה T7 פותח ונוסה על ידי קבוצה מקצועית של רוכבי מרוץ דקאר, ביניהם זוכה הדקאר 6 פעמים הצרפתי – סטפן פטרהנסל.


ה- Tenere 700 החדש משנה‭ ‬את‭ ‬עולם‭ ‬הרכיבה‭ ‬ונותן‭ ‬לרוכבים‭ ‬הזדמנות‭ ‬ ולהגיע לכל מקום, בזכות‭ ‬היותו‭ ‬אופנוע ‭
 דו שימושי אמיתי עם DNA ומסורת של אופנועי מרוץ הדקאר. לא לחינם המוטו שניתן Tenere החדש הוא "GO ANYWHERE".‭‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

מחירו של ה- Tenere 700 יעמוד על  69,985 ₪ 

שילדה
במסגרת הפיתוח של הכלי אחת המטרות המרכזיות הייתה להשיג מבנה שלדה צר וקל שיהיה מתאים באופן שווה לרכיבת כביש ושטח. משכך, ה- Tenere 700 מצויד בשלדה חדשה לחלוטין, בעלת משקל קל ומאפייני דינאמיות וקשיחות המתאימים לרכיבת שטח אמיתית. כך גם המושב השטוח והצר המותאם לעבודת שטח מאומצת הכוללת העברות משקל רבות. כל אלו הופכים את הדגם לאתלטי כל כך.

האופנוע עושה שימוש בגלגלי חישוקים בקוטר 21'' מלפנים – 18'' מאחור  וצמיגים המותאמים לאופי דו-שימושי. המתלים מתבססים מתלים ארוכי מהלך בקוטר 43 מ"מ מלפנים ובולם אחורי עם כיוונון מאחור. ל- Ténéré 700 משקף גבוה וקוקפיט בסגנון אופנועי הדקאר, כמו גם  יחידת התאורה קדמית הכוללת 4 נורות LED חזקות. 

מנוע 
ימאהה שינתה את עולם האופנועים עם תפישת מנועי ה-crossplane שנמצאת במגוון רבי המכר של החברה.
האופנוע מציע את יחידות הכוח העוצמתית והמוצלחת מסדרת דגמי ה-7 של ימאהה – מנוע ה-CP2. יחידת כוח זו עברה מספר שינויים על מנת להתאים לאופי השימוש של הטנרה והוא מספק 72 כ"ס ב- 9,000 סל"ד, כאשר המומנט הוא 6.9 קג"מ ב- 6,500 סל"ד ורצועת כח רחבה. 
מאפיינים נוספים
 16 ליטר המאפשר טווח רכיבה של למעלה מ- 350 ק"מ, מערכת ABS  הניתנת לניתוק מלא ברכיבת שטח, לוח מחוונים דיגיטלי מלא שלצידו מקום להתקנת מערכת ניווט.