ימאהה Ténéré 700 בישראל

ימאהה Ténéré 700 בישראל
ימאהה Ténéré 700, הראלי אדוונצ'ר החדש המדובר עכשיו בישראל

מטרו מוטור הודיעה על הגעתו לישראל של אחד הכלים המדוברים של השנים האחרונות, הראלי אדוונצ'ר החדש ימאהה Ténéré 700

אורן פרנקל | 26/08/19

אין ספק כי מדובר באחד הכלים הנחשקים בעולם שהמסורת שלו נמשכת כבר למעלה מ-40 שנים.
ה- Ténéré 700 שהוצג תחילה כאופנוע קונספט תחת השם ימאהה T7 פותח על ידי קבוצה מקצועית של רוכבי מרוץ הדקאר, ביניהם זוכה הדקאר 6 פעמים, הצרפתי סטפן פטרהנסל.
 
הTénéré 700- עורר התעניינות עצומה מיד עם חשיפתו, כאשר מספר שיא של 6,000 כלים נמכרו באירופה עוד בשלב המכירה המוקדמת באתר האינטרנט הייעודי שהוקם על ידי ימאהה. כעת, עם התחלת השיווק הרשמי באירופה, ה -Ténéré 700 נוחת בישראל.
 
האסטרטגיה של ימאהה מאחורי ה-Ténéré 700 הייתה לייצר כלי ייחודי, כזה שמגדיר מחדש את המשמעות של אופנוע אדוונצ'ר: קל, טהור, מרגש ואמיתי. ה- Ténéré 700 נועד להציע יכולת רכיבה משולבת של שטח וכביש ברמה הגבוהה ביותר, תוך כדי פנייה לקהל רוכבים מגוון מבעבר. ה- Ténéré מותאם לרוכבי שטח מושבעים, כמו גם לרוכבים המבלים את אמצע השבוע בכביש ורוצים להנות מיכולות דו-שימושיות בסוף השבוע ועד לרוכבי כביש שרוצים להנות מאופנוע קליל ויעיל בעל תנוחת ישיבה נוחה המשלב יכולת נסיעה למרחקים ארוכים. 
 
בפיתוח ה- Ténéré 700הושם דגש על יכולות שטח גבוהות במיוחד אך לצד זאת קלות תפעול ושליטה, כך שיתאים הן לרוכב מנוסה במיוחד, אך גם לרוכב העושה את צעדיו הראשונים בשטח ובכביש. 
 
מחיר הכלי: 69,985 ש"ח


שילדה
 במסגרת הפיתוח של הכלי אחת המטרות המרכזיות הייתה להשיג מבנה שלדה קל וצר, המתאים בצורה מיטבית הן לרכיבת שטח והן לקלות ונוחות ברכיבת כביש. משכך, ה- Ténéré 700 מצויד בשלדה חדשה לחלוטין, בעלת משקל קל (17.75 ק"ג בלבד) ומאפייני דינאמיות וקשיחות שנועדו לתפקד באופן מושלם בכל תוואי דרך.
 
עוד לטובת היכולת הדו-שימושית, ה- Ténéré 700 עושה שימוש בגלגלי חישורים ('שפיצים') בקוטר 21'' מלפנים ו- 18'' מאחור וצמיגים ייעודים דו-שימושיים שנועדו לתפקד ולהעניק אחיזה מיטבית בשטח ובכביש. בולמי ה- Ténéré 700, ארוכי מהלך, שניהם מתוצרת KYB (קייאבה) וניתנים לכוונון מלא של שיכוך כיווץ והחזרה – זאת לטובת התאמה מושלמת לרוכב ולכל תוואי דרך שאפשר להיתקל בו. 
 
  
מנוע 
ימאהה שינתה את עולם האופנועים עם מנועי ה-Crossplane המוכרים של החברה. כך גם ה-Ténéré 700  מציע את יחידות הכוח העוצמתית והמוצלחת מסדרת דגמי ה-7 של ימאהה – מנוע ה-CP2. יחידת כוח זו עברה מספר שינויים על מנת להתאים לאופי השימוש הדואלי של ה- Ténéré, לרבות תגובת מצערת מיידית ועלייה מהירה מהירה בסל"ד  לטובת רכיבת שטח. המנוע מספק 72 כ"ס ב- 9,000 סל"ד, כאשר המומנט הוא 6.9 קג"מ ב- 6,500 סל"ד ורצועת כח רחבה. 
 
הפרטים הקטנים
 מלבד ההשקעה יוצאת הדופן של ימאהה בפיתוח השלדה, המנוע והמתלים, יכולות ה -Ténéré 700 ניכרות בירידה יוצאת הדופן לפרטים הקטנים ביותר: מיכל דלק של 16 ליטרים המאפשר טווח רכיבה של למעלה מ- 350 ק"מ, מערכת ABS הניתנת לניתוק ללא כיבוי המנוע, לוח מחוונים דיגיטלי מלא ומחשב דרך עשיר שלצידו מתקן ייעודי להתקנת מערכת ניווט או אבזור נוסף, פיטמת ניקוז אוויר מהבולם לטובת עבודת שטח מאומצת, פנדר קדמי הניתן לכוונון לטובת רכיבת שטח בתנאי מים ובוץ, מגרעות אחיזה בצידי המושב האחורי, תופסנים לטובת קשירת ציוד נוסף ועוד.
 
התאמה מושלמת לסגנון הרכיבה
 ה -Ténéré 700 מוצע עם 3 קיטים שונים שמאפשרים לכל רוכב התאמה מקסימלית לסגנון ולצרכים.
קיטים אלו מוצעים בהנחת השקה מיוחדת לרגל תחילת השיווק:
 
Rally Kit
אגזוז סליפ און אקרפוביץ' (משקל מופחת, סאונד)
מושב ראלי (גבוה 4.4 ס"מ, צר יותר עם אקסטרה אחיזה) 
מגן רדיאטור 
מגני שרשרת 
מחרשה מקוצרת ייעודית 
מאותתי לד
פד ראלי למיכל הדלק
 
מחירים:
מחיר מחירון לקיט: 11,895 ₪ 
מחיר השקה: 9,500 ₪ 
 
Explorer Kit
מגן גחון משודרג (כולל תא כלים אינטגרלי כאופציה)
ג'ק אמצע 
מגן מנוע
כיסוי מושב מורכב מאלומיניום המאפשר העמסת ציוד נוסף
תושבות לארגזי צד 
צילינדרים לארגזי צד
שני ארגזים מקוריים
 
מחיר מחירון לקיט: 13,725 ₪ 
מחיר השקה: 9,900 ₪ 
 
 
Touring Kit
מגן מנוע
מגן רדיאטור
ג'ק אמצע 
פנסי ערפל
סבל אחורי
ארגז אלומיניום אחורי מקורי
 
מחיר מחירון לקיט: 11,600 ₪ 
מחיר השקה: 8,990 ₪ 
 
 צבעים
ה- Ténéré 700מגיע בשלוש סכימות צביעה: Ceramic ice, Power Black ו-Competition White (מצ"ב תמונות).
 
גרסה מוגבלת הספק
 ה- Ténéré 700יוצע גם בגרסה מוגבלת הספק המתאימה לבעלי רישיון A1. גרסה זו תשווק כבר החל מחודש ספטמבר.