הדור החדש של דגמי Aprilia

הדור החדש של דגמי Aprilia
תמונות באדיבות היצרן

קבוצת עופר אבניר החלה בשיווק הדור החדש של דגמי Aprilia: Aprilia RS660 & Aprilia Touno 660: ממציאים את קטגוריית אופנועי הספורט מחדש

גלגלים | 10/06/21

קבוצת עופר אבניר, יבואנית אופנועי Aprilia בישראל, החלה בשיווק דגמי 2021 של ה- Aprilia RS660 & Aprilia Touno המציגים את התפיסה העכשווית של היצרן האיטלקי. Aprilia מתחדשת בדור חדש של אופנועים שפונה לקהל רחב יותר ומציע טכנולוגיה מתקדמת אך נגישה. סדרת ה-660 היא סדרת דגמים חדשה לחלוטין של Aprilia ומתווה את הכיוון החדש של היצרנית, אופנועים אלה בעלי ביצועים קלי משקל, עיצוב מתוחכם ושלל מערכות טכנולוגיה מתקדמות שהיו זמינות עד כה רק בקטגוריות הפרימיום. ה- RS 660 וה- Touno 660 , ממציאים את נישת אופנועי ספורט מחדש בקטגורית הנפחים הבינוניים עם כלים שפויים הפונים לרוכבים גם ככלים יומיומיים ולא ככלי מסלול בלבד. דגמים אלו מציגים את תמצית ההוויה באפריליה – שילוב מנצח בין טכנולוגיה מתקדמת, עיצוב מתוחכם וחדשנות ליצירת חווית רכיבה אחרת. מחיר Aprilia Touno 660 יעמוד על 78,900 שקלים ("על הכביש"), בעוד מחיר ה- RS 660 יעמוד על  82,900 שקלים ("על הכביש").

 

קובי גילון, סמנכ"ל שיווק בעופר אבניר: "דגמי ה- 660 מציעים מהפכה של ממש בסגמנט אופנועי הספורט, לא רק אופנועי קצה אלא פנייה אל עבר סגמנט אמצעי פחות קיצוני, אל קהל רחב יותר עם טכנולוגיה גבוהה, נגישה יותר מבעבר. הכלים פונים לטווח רחב של קהלים, ומציעים כלים ספורטיביים עם חווית רכיבה דינמית, אך לצד זה שימושיות יומיומית, לא עוד רפליקות מסלול ממוקדות ונישתיות. לצד זה הכלים מציגים את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בשוק, עם שלל מערכות אלקטרוניות לטובת ביטחון הרוכב והנאתו מרכיבה, כשהמשוואה תמיד מציגה שילוב מנצח בין ספורטיביות לבין שימושיות".

 

Aprilia RS 660

דגם ה- RS 660 הוצג לראשונה בתערוכת מילאנו 2018 כקונספט ייחודי, שנועד להציג את החזון העתידי של אפריליה.  שנתיים וקצת לאחר מכן מגיע הדגם הסדרתי לשוק, ועכשיו נוחת בישראל. ה- RS 660 יוצר למעשה נישה חדשה בעולם אופנועי הסופרספורט, תוך התמקדות ביחס כוח-משקל מצוין, והנגשת מפרט טכני מהשורה הראשונה לקהל הרחב. האופנוע ספורט החדש מבוסס על מנוע הטווין 660 חדש לצד שפע של מערכות עזר טכנולוגיות הלקוחות הישר מדגם הסופרבייק RSV4 וכל זה תחת משקל יבש של 169 ק"ג!

ה- RS 660 מציע ביצועים ספורטיביים הודות למנוע טווין 660 סמ"ק והספק של 95 כ"ס המושג ב- 10,500 סל"ד ומומנט העומד על 6.7 קג"מ ב- 8,500 סל"ד כש- 80% מהמומנט מושגים כבר ב- 4,000 סל"ד! בזכות זווית של 270° בין פיני גל הארכובה נוצרת תחושה של מנוע V טווין. קוטר הבוכנות (81 מ"מ) של ה-RS660 זהה לזה של ה-RSV4 1100 עם מהלך בוכנה של 63.9 מ"מ. המנוע נשלט באמצעות מצערת על חוט (RBW) המבטיחה תפעול מדויק בסל"ד נמוך לטובת צריכת דלק נמוכה. ל- RS 660 שלדה וזרוע אחורית חדשות לחלוטין המיוצרות מאלומיניום, קומפקטיות וקלות משקל, כשהשלדה משתמשת במנוע כנושא עומס נתון המבטיח משקל נמוך וממדים קומפקטיים (האופנוע הקל בקטגוריה). דוד הפליטה הוא א-סימטרי עם יציאה אחת בגחון האופנוע, לטובת מרכוז מסת האופנוע והורדת המשקל לנקודה הנמוכה ביותר ובכך מעניק התנהגות טובה יותר ועיצוב נקי. לצד המאפיינים הספורטיביים האופנוע מציע מספר תכונות לטובת רכיבה יומיומית קלה יותר עם מושב רחב, ידיות קליפ און, ותנוחת ישיבה של מושב-ידיות-רגליות שאינו מוטה קיצונית קדימה.

כראוי לדגם ספורט, ה- RS 660 מציע מערכת מתלים משובחת, עם מתלים מתכווננים של KYB מקדימה, מזלג הפוך  בקוטר 41 מ"מ עם מהלך של 120 מ"מ ואפשרויות כיוונון עומס קפיץ והחזרה. מאחור זרוע מונושוק עם בולם יחיד המספק מהלך מתלה של 130 מ"מ ואפשרויות כיוונון עומס קפיץ והחזרה. מערכת הבלימה של הכלי הן של BREMBO עם זוג קליפרים רדיאליים עם 4 בוכנות וצמד דיסקים בקוטר 320 מ"מ מקדימה, כשמאחור קאליפר אחד עם 2 בוכנות ודיסק בקוטר 220 מ"מ בעוד צינורות הבלימה עשויים מפלדה שזורה.

 

בתחום הטכנולוגיה, ה- RS 660 מצויד עם שפע של מערכות עזר אלקטרוניות שנועדו לשפר את חווית הביצועים לצד שמירה על ביטחון הרוכב. ה- RS 660 מציע חבילת APRC מלאה עם 5 מצבי ניהול מערכות האופנוע. לצד המצערת החשמלית מוצעת יחידת מדידת אינרציה IMU ב- 6 צירים עבור מערכת ה-ABS בהטיה. מעבר לכך המערכות האלקטרוניות כוללות ATC בקרת אחיזה מתקדמת המאפשרת 8 כיוונים שונים, AWC בקרת ווילי הניתנת לכיבוי, AEB מערכת ניהול בלימת מנוע בעלת 3 מצבים, מערכת AEM המאפשרת 3 מפות מנוע שונות , מערכת ACC לניהול בקרת השיוט ומערכת קוויקשיפטר ל-2 הכיוונים (AUTO BLIPPER).

 

עוד בגזרת האלקטרוניקה, ל- RS660 עיצוב בולט שממשיך את העיצוב המזוהה של המותג עם שלוש יחידות תאורה, פיירינג אווירודינמי כפול המדמה פעולת כנפונים קדמיים, בדומה ל-RSV4 1100 FACTORY, פנסי ה- LED עם תאורת DRL בשני צידי הפנסים ומאותתים, חיישן תאורה להפעלה אוטומטית של תאורת אור נמוך בשקיעה, תאורה מתכווננת להטייה, הדלקת ארבעה מאותתים בבלימת חירום וכיבוי מאותת אוטומטי.

ה-RS660 יגיע ב-3 צביעות שונות: צהוב זרחני, אדום-סגול ושחור-אדום

 

Aprilia Touno 660

ה- Touno 660 מציע את הגרסה השימושית, מגוונת והיעילה יותר של ה- RS 660. שילוב מנצח בין נוחות יום-יומית לבין ביצעים ספורטיביים של סוף שבוע במסלול או בכביש. מאז 2002 עם תחילת שיווקו של ה- Touno 1000, הדגם היה חריג בנוף דגמי הנייקדים, כאשר הוא היחיד אשר נוצר על בסיס אופנוע ספורט. שלדת האופנוע עשויה מאלומיניום, כשהמנוע משמש כגורם נושא עומס מרכזי, בדומה לזו של ה- RS 660 עם הבדלים קלים: לעומת הגרסה הספורטיבית למנוע שתי נקודות תמיכה בשלדה לעומת שלוש לטובת גמישות מוגברת, עם זווית היגוי קטנה במעט ובסיס גלגלים קצר יותר ( 1,378 מ"מ ב- Touno לעומת 1,383 מ"מ ב- RS 660). ל- Touno 660 מהלך מתלה קדמי של 110 מ"מ לעומת 120 מ"מ בדגם ה-RS . שינויים אלו, לצד הכידון המוגבה ותנוחת הרכיבה הזקופה יותר, ממתנים במעט את התנהגות האופנוע בהשוואה לאחיו הספורטיבי.

מנוע ה- Touno זהה למנוע ה- RS 660 עם ביצועים ספורטיביים והספק של 95 כ"ס כאשר 80% מהמומנט מושגים כבר ב- 4,000 סל"ד! .המנוע בעל סדר הצתה של 270-450 מעלות עם 4 שסתומים לצילינדר. גם את ה-Touno ניתן להזמין בגרסה המתאימה לבעלי רישיון A1 עם הגבלה ל-47 כ"ס.

 

עיצוב ה- Touno מושפע מעולם ה-MotoGP בניגוד למתחריו בסגמנט הנייקדים. על אף הגדרתו כאופנוע סטריטפייטר או נייקד הוא אינו מציג את המראה הקלאסי ללא פלסטיקה. אלא כולל מסיכת חזית ומשקף. תנוחת רכיבה משנה הודות לכידון גבוה המחליף את הקליפ-אונים והרגליות מקבלות תוספת גומי לנוחות גבוהה יותר. בדומה לדגם ה- RS גם ה- Touno מציע חבילת APRC מלאה אפריליה. ה-Touno 660 יגיע ב-3 צביעות שונות: צהוב זרחני, כסוף-אדום ושחור-אדום

כחלק משינוי הגישה של היצרנית לקטגורית נפח הביניים החדשה, והרצון לספק לקהל הלקוחות הרחב גם מגוון אביזרים ליום יום מוצעים ללקוחות המעוניינים להתאים את דגמי ה- 660 לדרישותיהם, מגוון רחב של מוצרים ואביזרים משלימים. תוספות מקוריות אלו, מאפשרות להוסיף שימושיות ונוחות יומיומית להתנהלות בכרך העירוני ובטיולים ארוכי טווח. זאת לצד אביזרים רבים שמאפשרים למי שיבחר בכך, להקצין את יכולות המסלול של הכלים. בין המוצרים ניתן למצוא תיקי זנב, תיקי צד ותיקי מיכל, אגזוזים, מערכות בטיחות נלוות ואף תוספות קוסמטיות מיוחדות להתאמה אישית של מראה האופנוע. מגוון המוצרים המקורי והייעודי של אפריליה לדגמי ה-660, מיובא על ידי אבזריון והם זמינים כבר עתה, עם תחילת השיווק של הדגמים, לאספקה מיידית.