דוקאטי סקרמבלר החדש בישראל

דוקאטי סקרמבלר החדש בישראל
דוקאטי סקרמבלר החדש, מוצע במחיר המתחיל מ-65,800 ₪

משפחת הסקרמבלר בשלל גרסותיה נחתה בישראל; עדכנית יותר, נוחה ובטוחה הרבה יותר. הכל על הדגם החדש של מותג האופנועים האיטלקי היוקרתי

אורן פרנקל | 06/02/19

ליגל אופנועים החלה בשיווק משפחת דוקאטי סקרמבלר החדשה בישראל. אז מה התחדש במשפחת הסקרמבלר?
דוקאטי עדכנה את המראה הרטרו של הסקרמבלר אך שמר על העיקרון המנחה: להחזיר לכבישים אופנוע אייקוני בעל יכולות ובטיחות מודרניים. כך למשל העיצוב של מיכל הדלק שמא על מראהו אך עתה משלב לוחות צד שניתן להחליפם לטובת התאמה אישית. הפנס הראשי עדיין עגול באופן מושלם אבל היי-טקי מאי פעם עם תאורת יום LED וחיתוך X פנימי. 

עוד בתחום העיצוב  -שינוי בולט ומהותי הוא המנוע שצבוע עתה בשחור - מציג צלעות קירור מכורסמות ומפוסלות. גם חישוקי הגלגלים מקבלים טיפול דומה ועתה בעלי מראה מחודד ומובחן יותר כמו גם זרוע המתלה האחורי. בנוסף, תמצאו מגן חום חדש למפלט, מושב שטוח ורחב יותר וגימורים אפורים בהיקפו.

למנוע Desmodue קירור שמן/אוויר ונפח של 803 סמ"ק. אופי הפקת הכוח הוא כזה המספק כוח סחיבה רב כבר מסל"ד נמוך ונותן זמינות כוח בשלדה בעלת זריזות יוצאת דופן אשר פותחה סביב המנוע הזה במטרה לספק ביצועים מעולה במחיר נגיש. התפוקה עומדת על 73 כ"ס ב-8,250 סל"ד ו-6.7 קג"מ ב-5,750 סל"ד. ברוח הסקרמבלר גם המנוע תכליתי במבנהו ונגיש בקלות לטיפולים.

בתחום הבטיחות מצויד דוקאטי הסקרמבלר עם מערכת בטיחות אקטיבית. Cornering ABS מבית Bosch אשר מוסיפה מימד חשוב של בטיחות לבלמים העוצמתיים מבית BREMBO. בחזית תמצאו דיסק בקוטר 330 מ"מ אותו "נושך" קליפר מונובלוק עם 4 בוכנות. מאחור דיסק בקוטר 245 מ"מ וקליפר עם בוכנה בקוטר גדול של 34 מ"מ.

לוח השעונים של דוקאטי Scrambler מכיל אזורי מידע חדשים וחיווי דיגיטאלי מלא. המראה עגול ומעוצב ברוח שנות ה-70'  - כולל את מד הסל"ד ומחשב דרך. מידע חדש בדבר ההילוך הנבחר וכמות הדלק במיכל נוספו כמו גם מד טמפ' אוויר, התראות בדבר טיפולים. בנוסף אפשר - כאופציה נוספת - לממשק יחידת מולטימדיה המאפשרת לשמוע מוזיקה, לענות לשיחות טלפון בתנועה, ואפילו  להציג הודעות SMS.

בנוסף לגרסת ICON יש לדוקאטי סקרמבלר שלוש גרסאות לוהטות נוספות:
FULL THROTTEL - השואב השראה ממסלולי פלאט-טראק. לצד צביעה ייחודית המפרט שלו כולל את כל העידכונים של משפחת SCRAMBLER העדכנית וגם מפלט טרמיניוני דו-קני, כידון שטוח, כנף קדמית קטנה וצמודה, משטחי צד למספר מירוצים וכיסוי למושב הנוסע.

CAFE RACER - פירוש מודרני לסטריט פייטרים של שנות ה-60', מה שהיה פעם ביטוי למרדנות ואינדיבידואליזם הפך היום להצהרה אופנתית וביטוי לטעם משובח. הגרסה כוללת את כל השינויים של משפחת הסקרמבלר החדשה וגם צביעה דו-גוונים חדשה של כסף מאט (לא מבריק), שלדה כחולה וגלגלי שפיצים שחורים. מראות בקצות הכידון, מפלט דו-קני, משאבת בלם במראה רטרו, מסכת חזית לפנס ומספר "54" בצדדים כמחווה לברונו ספיג'ארי (אלוף GP משנות ה-60').

DESERT SLED - כאן ההשראה מגיעה דווקא מקליפורניה ואופנועי השטח הראשונים משנות ה-60' וה-70'. במקור אופנועי כביש שמהם הוסר כל מה שאינו הכרחי - וקיבלו צמיגים וחישוקים (ורק לפעמים) מתלים לשטח. הגרסה הזו כוללת את כל החידושים של משפחת SCRAMBLER וגם שלדה בצבע אדום, מתלים בעלי מהלך ארוך של 200 מ"מ, חישוקי 19 אינץ' בחזית וגלגלי שפיצים, רשת מגן לפנס הקדמי, כנפיים גבוהות ומגן גחון. בנוסף יש מצב "שטח" המבטל את ה-ABS.

מחירים:
גרסת ICON מחיר 65,800 ₪
 גרסת FULL THROTTEL מחיר 78,800 ₪
 גרסת CAFE RACER מחיר 85,800 ₪
גרסת DESERT SLED  מחיר 85,800 ₪

כל האופנועים זמינים גם בגרסת A1
המחירים אינם כוללים אגרה והוצאות רישוי