דוקאטי דיאבל 1260 החדש בישראל

דוקאטי דיאבל 1260 החדש בישראל
דוקאטי דיאבל 1260 החדש, מוצע במחיר המתחיל מ-169,260 ש"ח

ליגל אופנועים החלה בשיווק דוקאטי דיאבל 1260 החדש, המגיע לישראל עם מנוע חדש, חבילה טכנולוגית מתקדמת ועיצוב עדכני

אורן פרנקל | 06/05/19


דוקאטי דיאבל 1260 ממשיך את האבולוציה המלהיבה של הדגם ומקבל את המנוע החדש בנפח 1262 סמ"ק עם תזמון שסתומים משנה. בנוסף, יש עדכוני שלדה מהותיים, תנוחת רכיבה משופרת, טכנולוגיות קצה בחבילה אלקטרונית חדשה ושתי סכמות צביעה עדכניות.

המנוע
 הלב הפועם של הדיאבל 1260 החדש הוא מנוע הטסטסטרטה DVT בעל ה-1262 סמ"ק עם תזמון השסתומים המשתנה. בעודו כבר מוערך ביותר בתוך ה-XDiavel, כעת הוא שודרג לייעול הביצועים ובנוסף מצויד בהנעת שרשרת. המנוע הזה מספק גם מראה צדדי נקי וקלאסי עם גימור איכותי, אשר מבססים את המנוע בתור הליבה של האופנוע גם מנקודת מבט עיצובית. מנוע הטווין (שני הצילינדרים) של הדיאבל 1260 מספק 159 כ"ס ב-9,500 סל"ד* ומומנט של 13.1 קג"מ (129 ניוטון-מטר) ב-7,500 סל"ד. 
בעזרת אלו, מועברת משיכת כוח היישר מהסל"ד הנמוך-בינוני בכדי להבטיח תגובת מנוע חזקה לכשהרוכב יצטרך, אם יצטרך. הודות למערכת תזמון השסתומים המשתנה של שסתומי היניקה והפליטה, המנוע מתאים את חלוקת הכוח לתנאי הרכיבה: חלק בצורה יוצאת דופן בסל"ד הנמוך, ספורטיבי ואסרטיבי בסל"ד הגבוה.
יותר מכך, גרסת ה-S רותמת את מערכת הקוויקשיפטר EVO למעלה ולמטה (DQS), כסטנדרט, בכדי לאפשר העברת הילוכים ללא מצמד.
 
החבילה הטכנולוגית
אלקטרוניקה מתוחכמת מבטיחה ביצועים יוצאי דופן ובו זמנית מקסימום בטיחות. יחידת המדידה האינרציאלית של בוש בעלת 6 הצירים (Bosch 6-axis IMU) מזהה באופן מידי את מהירות האופנוע ואת ההאצה – זהו רכיב חיוני להפעלה נכונה של הרבה ממערכות השליטה בדיאבל 1260. חבילת האלקטרוניקה כוללת מערכת Cornering ABS של חברת Bosch, בקרת האחיזה החדשה של דוקאטי (DTC EVO), בקרת הווילי החדשה של דוקאטי (DWC EVO), בקרת הזינוק החדשה של דוקאטי (DPL EVO), ובקרת השיוט.
 
לוח השעונים של דוקאטי Diavel 1260  הוא בעצם קוקפיט ווירטואלי מתקדם. מסך ה-TFT הצבעוני מאפשר קריאה ברורה גם באור שמש ישיר. תפעול התפריטים השונים הוא סופר אינטואיטיבי ופשוט לשימוש, אפשר לבצע שינויים תוך כדי רכיבה של מצבי הרכיבה השונים, רמת הסיוע של ה-ABS, DTC, DQS, DWC והספק המנוע. זאת, בנוסף לחיווי הרגיל של מחשב דרך, מהירות, כמות דלק ועוד. בחזית מאירים פנסי FULL LED שכוללים גם מערכת DRL.

העיצוב
העיצוב העדכני של הדיאבל 1260 זמין באפור "אבן חול" עם שלדה שחורה בעוד גרסת ה-S מציעה שתי אופציות: "שחור חמקן כהה", (עיצוב האופנוע מציג שני צבעי שחור מנוגדים עם גימור שונה, ושלדה אדומה) והאופציה השנייה הינה אפור "אבן חול" (עם שלדה שחורה).

המעצבים המוכשרים במרכז העיצוב של דוקאטי יצרו מראה מאוזן ותכליתי וזאת בלי לאבד מהמראה האגרסיבי של הדיאבל המקורי מ-2011 (שכמובן כולל את הגלגל האחורי האימתני ברוחב 240 מ"מ). המושב מקבל תפירה יוקרתית בצבע אדום עם ריפוד אלקנטרה יוקרתי וניצב בגובה 780 מ"מ. הדיאבל 1260 החדש מקבל שיפור משמעותי ביחס שבין הרגליות-מושב-כידון אשר הכרחי לנוחות המקסימאלית, כמו גם לתמרון חד יותר ובטחון במהירות גבוהה. אופציות למושב נמוך עוד יותר, או למושב גבוה יותר, קיימות לרוכבים בעלי מידות גוף שונות.

Ducati Link - הדיאבל 1260 החדש תומך גם באפליקציה של Ducati Link: 
אפליקציה זו מאפשרת לרוכב להגדיר באופן אישי את הפרמטרים של כל מצב רכיבה (רמות ההתערבות של ה-ABS,בקרת ההחלקה וכו') בצורה ידידותית למשתמש, וכל זו באמצעות הסמארטפון שלהם! האפליקציה המגוונת הזו מספקת בנוסף מידע על תאריך יעד לתחזוקה מקיפה וטיפולים שוטפים, מדריך למשתמש ואפילו היכן חנות הדוקאטי הקרובה. יותר מכך, האפליקציה נותנת לרוכבים לתעד את הביצועים והמסלולים שלהם בכדי שיוכלו לשתף את החוויות החדשות שלהם מהדיאבל עם שאר אוכלוסית ה"דוקאטיסטים" שכבר משתמשת באפליקציה זו.
 
מחירים:
Diavel 1260 - מחיר 169,260 ש"ח
Diavel 1260 S - מחיר 195,260 ש"ח