גלגלים פורטל הרכב של ישראל
העסקים בענף הרכב בישראל
רכב פרטי תובלה וצ.מ.ה

מאזדה 5 החדשה

זירת המסחר לחלקי חילוף   

מאזדה 5 החדשה

דור חדש למיני ואן הלאומי.

מאזדה הציגה בתערוכת ז'נבה את הדור החדש של מכונית המיניוואן הקומפקטית שלה - מאזדה 5 החדשה, שהיא למעשה המיניואן פופולארית ביותר בארץ (למעלה מ- 1700 יחידות שנמכרו בשנה החולפת).

הדור החדש עבר מתיחת פנים קלה וקיבל עיצוב מעודכן הנוטש את המראה "המיני-ואן" השמרני, כאשר כעת הפרונט נתמך על העיצוב של מאזדה 3 ו- 6 המצליחות, עם פגוש חדש ופנסי תאורה חדשים הנמתחים לצידי הרכב (כמו בחלק האחורי). מבחינה חיצונית המראה מקבל מראה "זרימתי" - נאג'רה, כפי שמאזדה מכנה את הסגנון שלה.


מאזדה גם שדרגה את תא הנוסעים של מאזדה 5 שקיבל לוח שעונים בעיצוב חדש בנוסף להגה דנדש ומרווח, עם יותר אפשרויות משחק בסידור שבעת מושבי הנוסעים לשם הגדלת המרווח לנוסעי הרכב או הגדלת נפח תא המטען.

מאזדה גם תציע כאופציה את האפשרות להפעלת הדלתות האחוריות באמצעות מתג.

מאזדה 5 החדשה תוצע עם מנוע בנפח 2.0 ליטר בעל הזרקה ישירה אך עם הספק של 150 כ"ס, 5 פחות הגרסה היוצאת. המנוע ישודך לתיבת הילוכים ידנית בעלת 6 הילוכים שיעזרו מאוד לצריכת הדלק במיוחד בעזרת מערכת לדימום המנוע בעצירת הרכב, מאזדה אף מבטיחה שהדור החדש יזהם פחות ב- 15% מפליטת ה-C02 מהדגם הנוכחי.

הדור החדש יוצע גם עם מנוע דיזל עתידי ומנוע בנזין בנפח קטן יותר של 1.8 ליטרים ולו תוצמד אותה תיבת הילוכים ידנית, אך בהמשך אנו צפויים לקבל גם גרסה אוטומטית הפופולארית יותר לקהל הישראלי.

כאמור מאזדה 5 החדשה צפויה ולארצינו היא צפויה להגיע במקביל להשקתה ברחבי אירופה בסוף שנת 2010.
מחיר מאזדה 5 החדשה יעמוד סביב ה- 160,000 ש"ח.

                  מבט על מאזדה 5 החדשה:           

הדפסשלח לחבר