העסקים בענף הרכב בישראל
רכב פרטי תובלה וצ.מ.ה

קורס רענון נהיגה

זירת המסחר לחלקי חילוף   
כיתות קורסי הנהיגה ישובו לפעילות לאחר ההשבתה
כיתות קורסי הנהיגה ישובו לפעילות לאחר ההשבתה

קורס רענון נהיגה

      

קורסי הנהיגה הנכונה חוזרים

­­בעקבות דחיית העתירה כנגד תוצאות המכרז לקורסי החובה: קורס "נהיגה נכונה" וקורס רענון נהיגה יחודשו בעוד כחודש על ידי האוניברסיטה הפתוחה ורשת "עמל".
שתי הזכייניות החדשות יחלו ברישום נהגים לקורסי החובה בעוד כשבועיים 
 
קורס נהיגה נכונה ("נהיגה מונעת") וקורס רענון הנהיגה יחודשו בעוד כחודש ימים, זאת לאחר שבית המשפט המחוזי בירושלים דחה בסוף השבוע שעבר את עתירתה של מכללת אפיק שעתרה כנגד תוצאות המכרז.
 
כזכור, לא מעט זמן עומד נושא הפעלת הקורסים תחת עלטה לאחר שמשרד התחבורה לא נערך בזמן לפרסום מכרז לבחירת הזכיינית שתפעיל את מערך הקורסים לאחר שהסתיימה תקופת ההתקשרות עם מכללת אפיק. משרד התחבוררה ערך מכרז חדש אך פרסם את שמות הזוכים באיחור שגרם להאריך את תקופת ההתקשרות עם מכללת אפיק עד סוף נובמבר עד שתבחר זכיינית חדשה, אך משלא נבחרה החליט המשרד להפסיק את קיומם של הקורסים עד לבחירת הזכיינית החדשה.
 
במכרז שפרסם משרד התחבורה להפעלת קורסי החובה לפני מספר חודשים זכו האוניברסיטה הפתוחה ורשת "עמל". אולם הזכייניות לא החלו בביצוע הקורסים בשל עתירה שהגישה מכללת "אפיק" לבית המשפט, לאחר שהפסידה במכרז
 
בעוד כשבועיים יחלו שתי הזכייניות החדשות ברישום הנהגים לקורסי הנהיגה הנכונה וקורסי הרענון ובמהלך חודש אפריל 2011 יחלו בביצוע הקורסים. 
 
הזכייניות יפעילו מוקד טלפוני מיוחד לביצוע הרישום לקורסים. רשת עמל כבר החלה ברישום לקורסים והאוניברסיטה הפתוחה תחל ברישום בימים הקרובים.
 
הזכייניות החדשות שיבצעו את הקורסים יפעילו מערך לימודים חדש בעברית וערבית הכולל בין השאר מערכי שיעור חדשים למרצים ולתלמידים, ניתוח אירועים והתמודדות עם מצבים שונים בכביש.
 
מערך הלימודים יופעל לראשונה בשיטת המולטימדיה שבה יוכלו התלמידים לצפות בסרטונים והדמיות של מצבים שונים בכביש במטרה להמחיש בצורה טובה יותר את החומר הנלמד.
 
 כל אחת מהזכייניות תפעיל כ-20 אתרים קבועים לביצוע הקורסים. האוניברסיטה הפתוחה תפעיל את האתרים באזור המרכז בעוד שמכללת עמל תפעיל את האתרים באזור הצפון, ירושלים ודרום הארץ.
 
שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ מסר כי שדרוג מערך הלימודים של קורסי החובה יאפשר לשפר לאין ערוך את רמת הלימודים של התלמידים ויתרום להגברת הבטיחות בדרכים. 

 

דרג את הכתבה
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
3 מדרגים
הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חדשות רכב
יונדאי IONIQ קונספט
מאזדה CX5 החדש
פסגת הרכב 2016
רפורמת מבחני נהיגה
שברולט ספארק ACTIV
CAN-AM MAVERICK X3
BMW i
פוינטר גניבות רכב
ריקול לאאודי Q7