העסקים בענף הרכב בישראל
רכב פרטי תובלה וצ.מ.ה

גריטת רכבים

זירת המסחר לחלקי חילוף   
1000 מכוניות נגרטות בממוצע בחודש בישראל
1000 מכוניות נגרטות בממוצע בחודש בישראל

גריטת רכבים

       

כעשרת אלפים מכוניות ישנות נגרטו בתוך 10 חודשים בלבד.
שר התחבורה: התוכנית נועדה לעודד בעלי רכב להוריד מהכביש מכוניות מזהמות ובלתי בטיחותיות. התועלת למשק בגין זיהום אוויר הנחסך עשויה להגיע לכ- 70 מיליון שקל בשנה.
 
הצלחה יוצאת דופן לתוכנית גריטת רכבים ישנים. כ- 10 אלפים מכוניות ישנות נגרטו בישראל מאז יצאה לדרך התוכנית להורדת כלי רכב מהכביש לפני כ- 10 חודשים, כך מסר שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ.
 
במסגרת תוכנית גריטת רכב שיזמו משרד התחבורה והמשרד להגנת הסביבה יכול כל בעל רכב ישן משנת יצור 1990 ומטה למסור את רכבו למגרש גריטה ולקבל פיצוי של 3000 שקלים עבור הרכב ממשרד התחבורה. בנוסף לכך מקבל בעל הרכב החזר של החלק היחסי של אגרת הרישוי של הרכב שנותר עד למועד פקיעת רישיונו.
 
עד היום נגרטו יותר מ- 9800 כלי רכב ועד סוף השבוע צפוי מספר גריטת רכב בישראל להגיע ליותר מ- 10 אלפים כלי רכב. הממוצע של גריטת רכב עומד כיום על כ- 40 כלי רכב ביום.
 
יצויין כי לפני מספר חודשים החליט השר כץ להרחיב את תוכנית גריטת רכבים ישנים ולהכליל בה גם כלי רכב בני 15 שנה ויותר שהורדו מהכביש על ידי ניידות הבטיחות של משרד התחבורה או על ידי בוחן תנועה של המשטרה. עד כה נגרטו 275 כלי רכב בני 15 שנה ויותר.
 
השר כץ ציין כי תוכנית הגריטה נועדה לעודד בעלי רכב להוריד מהכביש מכוניות מזהמות ובלתי בטיחותיות. על פי הערכות של כלכלנים, התועלת נטו למשק הישראלי, כתוצאה מהצמצום זיהום האוויר בעקבות הפעלת התוכנית מגיעה לכ- 25 עד כ- 70 מיליון שקל לשנה לכל 10 אלפים כלי רכב.
 
מנתוני משרד התחבורה עולה כי כ- 38% מהמכוניות שעברו גריטת רכב הן מסוג סובארו, 12% מסוג מיצובישי, 7% מסוג דייהטסו, 6.6% מסוג פורד, 5.6% מסוג אופל, 4.7% מסוג פיז'ו, 4.3% מסוג רנו ו- 3.2% מסוג פיאט.
 
 
לפני מספר חודשים החליט השר כץ לשלוח הזמנות אישיות ל-30 אלף בעלי מכוניות ישנות למסור את רכבם למגרש גריטה ולקבל תמורתו 3000 שקלים. בעקבות הפנייה גדל משמעותית מספר הפונים למגרשי הגריטה.
כיום פועלים ברחבי הארץ שישה מגרשי גריטה בפתח תקווה, קרית אתא, חצור הגלילית, אשדוד, וירושלים.    

 

דרג את הכתבה
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
5 מדרגים
הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חדשות רכב
דגמי אופל 2017
יונדאי IONIQ קונספט
מאזדה CX5 החדש
פסגת הרכב 2016
רפורמת מבחני נהיגה
שברולט ספארק ACTIV
CAN-AM MAVERICK X3
BMW i
פוינטר גניבות רכב