העסקים בענף הרכב בישראל
רכב פרטי תובלה וצ.מ.ה

אוטובוסים לוח זמנים

זירת המסחר לחלקי חילוף   
השר כץ מציג את השילוט האלקטרוני החדש
השר כץ מציג את השילוט האלקטרוני החדש

אוטובוסים לוח זמנים

שילוט אלקטרוני חכם יגלה לכם מתי יגיע האוטובוס.

השר כץ חנך ביום חמישי שעבר תחנות נוסעים ראשונות עם שילוט אלקטרוני המודיע לנוסע בזמן אמת על זמן ההגעה המדוייק של האוטובוס.
כץ: בחודשיים הקרובים יותקנו מאות שלטים אלקטרוניים בתחנות אוטובוסים בכל רחבי הארץ
 
חידוש בתחבורה הציבורית בישראל. שילוט אלקטרוני מתחלף שיוצב בתחנות האוטובוסים יודיע לנוסעים מתי יגיע האוטובוס הבא לתחנה וימנע מהם חוסר וודאות והמתנה מורטת עצבים.
 
שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ חנך בעיר פתח תקוה אחת מ-50 תחנות אוטובוסים בעיר שבהן יותקן השילוט האלקטרוני. עד כה הוצבו שלטים אלקטרוניים מתחלפים בשש תחנות בפתח תקוה, מתוך 50 שיותקנו בעיר בשלב הראשון.
 
פרוייקט השילוט האלקטרוני בפתח תקוה מבוצע בשיתוף עיריית פתח תקוה וחברת "קווים" המפעילה את התחבורה הציבורית בעיר, במסגרת תוכניתו של שר התחבורה לעידוד השימוש בתחבורה הציבורית.
 
מדובר בשילוט אלקטרוני חכם המודיע לנוסעים הממתינים בתחנה מתי יגיע האוטובוס הבא, ברמת דיוק של שניות בודדות. בכך יכולים הנוסעים לדעת אם צפויים עיכובים בהגעת האוטובוס.
 
הנתונים המוצגים על המסך מתקבלים ממקלט (GPS)  המותקן באוטובוס עצמו ומספק למרכז בקרה מידע על מיקומו המדוייק של האוטובוס, בכל רגע נתון. נתונים אלה משודרים למסך אלקטרוני בתחנה והנוסעים יכולים לדעת בדיוק את זמן הגעת האוטובוס לתחנה.

השר כץ שהחליט על הרחבת הפרוייקט לכל רחבי הארץ ציין כי מתן מידע בזמן אמת יסייע לנוסעים בצמצום תחושת האי ודאות ויהווה כלי עזר חשוב בתכנון המסלול של האוטובוס. כמן כן  הוא יתרום לשיפור רמת השירות והנגשה לתחבורה הציבורית.
 
השר כץ מסר כי בתוך מספר שבועות תושלם התקנת 50 שלטים ראשונים בפתח תקוה. לדבריו, משרד התחבורה מתכנן התקנת צגים חכמים ב- 800 תחנות נוספות ברחבי הארץ, 500 מתוכם בעיר תל אביב. בשנת 2011 מתכנן משרד התחבורה התקנה של 1000 צגים בערים נוספות בכל רחבי הארץ בהם: כפר סבא, רעננה והרצליה.
 
בירושלים שבה הושלם לאחרונה פיילוט מוצלח של הפרוייקט יוצבו בקרוב שלטים אלקטרוניים ראשונים בציר דרך חברון, במסלול של אוטובוס ה- BRT(אוטובוס רב קיבולת).
 
כץ הוסיף כי עם הפעלת הרכבת הקלה בירושלים יותקנו שלטים מתחלפים גם בכל התחנות של הרכבת הקלה ברחבי העיר. בחיפה יותקנו שלטים כאלה בכל תחנות ההסעה של המטרונית.

אוטובוסים לוח זמנים

דרג את הכתבה
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
4 מדרגים
הדפסשלח לחברהוסף תגובה
תגובות
1. אבי פלד (22/10/2009 17:04:36)
חדשות רכב
דגמי אופל 2017
יונדאי IONIQ קונספט
מאזדה CX5 החדש
פסגת הרכב 2016
רפורמת מבחני נהיגה
שברולט ספארק ACTIV
CAN-AM MAVERICK X3
BMW i
פוינטר גניבות רכב