העסקים בענף הרכב בישראל
רכב פרטי תובלה וצ.מ.ה

אופנוע מתלבש

זירת המסחר לחלקי חילוף   
Deus Ex Machina
Deus Ex Machina
2/09/2008

ג'ק לוניאק הוא סטודנט צעיר, והוא גם הממציא של אחד מרכבי הקונספט החדשניים ביותר שראינו בתקופה האחרונה: אופנוע השלד החשמלי.

מהמכללה לעיצוב (Art Center College of Design) יצאו מעצבי מכוניות מפורסמים, כמו המעצב הראשי של ב.מ.וו כריס בנגל, אבל השנה המיקוד הוא על אופנועים ובעיקר אופנוע הקונספט Deus Ex Machina של ג'ק לוניאק.

למעשה, לא מדויק לקרוא ל Deus אופנוע. הוא יעמוד מאונך כשהוא חונה, כך שהרוכב יוכל להיכנס ולקשור אליו את האופנוע כמו שנכנסים לתוך חליפה. מחשב יפרש את תנועות הגוף של הרוכב, ויעביר אותן כפקודות ישירות לאופנוע, ויכוון את האופנוע בעזרת 36 שרירים פנאומטיים (שרירים מלאכותיים שמיוצרים ע"י חברת Festo הגרמנית, מכילים אוויר דחוס, משנים את הכיוון ע"י שינוי בלחץ האוויר).
"זה כמו להחליק על 2 "סקייט-בורד" ביחד, אבל המכונה יציבה כיוון שהיא תומכת בגוף הרוכב", מסביר לוניאק.

האופנוע יונע ע"י סוללות ליתיום, והוא יוכל להגיע ל 120 קמ"ש. "לעולם לא חזיתי את זה כמחשב, בשבילי זהו אופנוע ספורט", אומר לוניאק.
Deus Ex Machina
מה הלאה?
Deus קיים רק כהדמיית מחשב, אבל לוניאק בטוח שהוא יוכל להיות אמיתי. "אני מאמין שאב טיפוס יוכל להיבנות אבל זה ייקח זמן", הוא אומר.

הטכנולוגיה הבסיסית כבר קיימת: סוללות הליתיום (A123) הדרושות כבר נמכרות, ומספר חברות מפתחות קבלים מיוחדים למכוניות חשמליות והיברידיות. "זוהי לא פנטזיה, זהו כלי תחבורה ירוק, וכל החישובים מבוססים על המציאות הקיימת". מוסיף לוניאק.

 צפו בהדמיה

דרג את הכתבה
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
הדפסשלח לחברהוסף תגובה