CAN AM MAVERICK X3

CAN AM MAVERICK X3
MAVERICK X3 MAX XRS TURBO - גרסת 4 מקומות

קבוצת עופר אבניר חשפה את חידוש דגמי ה- Maverick X3 לשנת 2018 כולל גרסה ראשונה של 4 מקומות

אורן פרנקל | 03/09/17

קבוצת עופר אבניר, יבואנית BRP CAN-AM בישראל, מציגה את חידושי 2018 של דגמי ה- Maverick X3 בישראל תחת הכותרת הטוב ביותר הפך לטוב עוד יותר.
לאחר המהפכה שחולל ה- X3 בשוק ה-SBS בשנה שעברה, בעולם ובישראל, מציגה לראשונה סדרת ה-Maverick X3 גרסת 4 מקומות עם דגם ה- MAVERICK X3 MAX XRS TURBO לצד שדרוג המנוע בכל הדגמים, להספק הגבוה בקטגוריה עם 172 כ"ס ותאוצה של 4.4 שניות בלבד מעמידה ל-96 קמ"ש! (שיפור של חצי שניה לעומת הדגם היוצא).

דגמי Maverick X3  מציעים סדרת רכבים שתוכננה עוד משלב לוח השרטוט למטרה אחת – קביעת סטנדרט חדש בשוק רכבי הסופר ספורט והפיכת ה X3 לסמן ימני בקטגוריה בכל הקשור לעיצוב, כוח, עוצמה וחווית נהיגה מסעירה. דגמי 2018 מוצעים כיום בתצורת 2 מקומות ו-4 מקומות בשלוש רמות גימור עם גרסת ה-R, ה-XDS וה-XRS הסופר ספורטיבית. 

השקת ה- X3 במחצית שנה שעברה חוללה מהפכה בשוק ה- SBS, עם שורה ארוכה של נתונים שהציבו רף חדש בקטגוריה. גולת הכותרת בדגמי ה-X3 היא מערכת המתלים שכללה מתלה אחורי מסוג TTX ומהלך של עד 61 ס"מ בעל 4 חיבורים של "טרופי  טראק", וזרועות A חדשות ומהלך מתלה קדמי של עד 55.9 ס"מ עם בולמי FOX הטובים ביותר. לצד זה הגיעו הדגמים עם שלדה חדשה, הקלה ב-20%, וקשיחות משופרת ב-53% כנגד פיתול (קשיחות אלכסונית), ובסיס גלגלים רחב של 259.1 ס"מ ורוחב של עד 183.2 ס"מ במטרה לספק אחיזה ושליטה מושלמת בנהיגה מהירה. כך למשל ה- X3 מציע מרווח גחון ייחודי (עד 38.1 ס"מ) המאפשר לו לתפקד מצוין בתנאים מדבריים, דיונות חול, סלעים או שבילים. כעת הגדיל היצרן הקנדי ומספק לדגמי - MAVERICK X3 2018 רף חדש של ביצועים. 

דגמי ה- MAVERICK X3 TURBO 2018 הופכים לחזקים ביותר בשוק ה-SBS עם תוספת הספק שמגיע כעת ל-172 כ"ס. מנוע רוטקס בנפח 900 סמ"ק עם שלושה צילינדרים טורבו בדגמי 2018 כולל מספר שיפורים בכדי להגדיל את ההספק והמומנט. כך למשל המנוע כולל אינטרקולר חדש מוגדל, עם מאוורר חדש המסוגל לקרר כמות גדולה יותר (גידול של 49 אחוז) של זרימת אוויר למנוע, גם משאבת הדלק הוחלפה וחוזקה ומציעה כעת 65 PSI לעומת 58 PSI בדגם היוצא. בנוסף לכך, הוחלפה גם רצועת הוריאטור בחדשה וחזקה יותר, להעברת כוח באופן מיטבי, כשגם מערכת הפליטה הותאמה לטפל בהספק הנוסף. שינויים אלה מספקים ל- MAVERICK X3 TURBO 2018 יותר כוח ומומנט מאי פעם עם מנוע המפיק הספק שיא של 172 כ"ס המגיעים ב- 7,250 סל"ד ו- 17 קג"מ מומנט! המושגים כבר ב- 6500 סל"ד. נתונים אלו מביאים את הכלי לתאוצה מרשימה ביותר של 0-96 קמ"ש ב- 4.4 שניות בלבד!

שינוי משמעותי נוסף בדגמי 2018 מגיע עם השקת ספינת הדגל של Can Am, רכב סופר ספורט ל- 4 תחת השם MAVERICK X3 MAX XRS TURBO. גרסה זו נהנית מכל אותם יתרונות שהפכו את ה- Maverick לרכב השטח הטוב ביותר עם עיצוב מתריס, טכנולוגיה מתקדמת ועוצמה ללא פשרות. 
דגם ה- MAX מציע תוספת של שני מושבים מתכווננים קדימה/אחורה ולמעלה/למטה (בלעדי בקטגוריה) עם ישיבה ארגונומית בסגנון רכבי ראלי  ומרווח גדול עבור הנוסעים מאחור. בסיס הגלגלים הוארך ועומד על 342.9 ס"מ והאורך הכללי הוא 420.3 ס"מ, הרוחב 183 ס"מ בדגם הקצה הספורטיבי ה-  XRS. בנוסף מצוידים כל דגמי המקס בחגורות בטיחות 4 נקודות מקוריות, כשדגמי ה- XRS  זוכים גם לחגורות 4 נקודות נמתחות לנוחות מקסימאלית. דגם ה MAX מציע לנהג ולנוסע שלצדו את אותם יתרונות ישיבה ונהיגה של דגם שני המקומות, עם מערכת הבולמים הטובה ביותר הקיימת ברכבי שטח שכוללת בולמי פוקס ומהלך מתלים עצום של  55.9 ס"מ בכל ארבעת הגלגלים.

דגם ה- MAX מציע אבזור זהה לגרסת שני המקומות עם מערכת הנעה ללא מפתח (בלחיצת מתג), מראה פנורמית ייעודית שמאפשרת לראות היטב את כלי הרכב שנוסעים מאחוריו ובסביבתו, לוח מחוונים משולב אנלוגי ודיגיטאלי הכוללים מד מהירות, מד מרחק, מחשב דרך, מד שעות נסיעה, מפלס דלק, תצוגת הילוך נבחר, חיווי ספורט ואקו, תצוגת חגירת חגורת בטיחות, חיווי להנעה כפולה, תצוגת דיאגנוסטיקה, שעון זמן ותצוגת כיבוי אוטומטי. ידיות אחיזה, תמיכות לרגליים גם לנהג וגם לנוסע ודוושות האצה ובלימה בדומה למקובל במכוניות ספורט. מערכת היגוי מהירה עם 1.5 סיבובים בלבד מנעילה לנעילה, שני מצבי נהיגה (ספורט, חיסכון) ובחירה בין שלוש רמות תגבור לגלגל ההגה (DPS) - מינימום, מדיום ומקסימום שמציעות סיוע אופטימלי למגוון תנאי נהיגה. כל דגמי המאבריק X3 מגיעים עם בקרת תפעול לדוושת המצערת, שמקנה תפוקת כוח חלקה גם כאשר רגלו של הנהג אינה יציבה בנסיעה בתנאים קופצניים. 


דגמי 2018 של ה- X3 מציעים עיצוב ייחודי ומסעיר  בצבע טיטניום, הגורם לאדרנלין לרוץ עוד לפני הנעת המנוע האימתני. הכלים מציעים תנוחת נהיגה נמוכה ומראה אגרסיבי, לנהג ולנוסע שלצדו, אשר משפרת את החיבור שלהם עם המכונה ומעצימה את תחושות הנהיגה. 
המחיר יחל מ- 172,950 ₪ לדגם ה- X3 R TURBO.
גרסת 4 מקומות הבכירה ביותר ה-  MAVERICK X3 MAX  XRS TURBO תעלה 219,950 ₪ 

MAVERICK X3 Turbo 2018: מחירי השקה מיוחדים עם חבילת אבזרים מקיפה ומקורית תוצר CAN AM במתנה בשווי 25,000 ₪

חבילת  אבזרים מקוריים תוצר CAN AM כוללת : גג ספורט , חצי חלון מעוצב , מיגון מלא פוליאתילן HMW , השלמת דלתות, ארגז אחורי קשיח, מערכת שמע סופר חדשנית אינטגרלית ייעודית לרכב שטח מסוג MTX (המערכת כוללת בלוטוס,  800W עוצמה, רמקולים קדמיים ואחוריים אינטגרליים, סאבוופר והכנה לתקשורת בין הנהג ונוסע ובין הרכב לרכבים אחרים),ומראות צד ימין ושמאל מעוצבות (בנוסף למראה המרכזית הפנורמית המסופקת עם הרכב).