פורד F-350 החדש

פורד F-350 החדש
פורד F-350 החדש. דור חדש לפיק-אפ הנמכר ביותר בארה"ב

דלק מוטורס משיקה את הפורד F-350 לשנת 2017, דור חדש לפיק-אפ הנמכר ביותר בארה"ב

אורן פרנקל | 02/07/17

דלק מוטורס, יבואנית דגמי פורד לישראל, השיקה את הדור החדש של הפיק-אפ הכבד F-350 מסדרת F, סדרת הרכב הנמכרת ביותר בשוק האמריקאי ב-30 השנים האחרונות.

ה-F-350 עושה שימוש במרכב אלומיניום חדשני, הלקוח מעולם היוקרה הספורטיבית. בזכותו, הצליחה פורד להפחית מעל 160 ק"ג מהמשקל העצמי, תוך הגדלת קשיחות השלדה פי 24 בהשוואה לדגם היוצא. בזכות הטכנולוגיה החדישה, מציג הדגם החדש את נתון המומנט הטוב בקטגוריה (127 ק"ג/1,600 סל"ד), למרות ממדיו הענקיים: 2.065 מטרים גובה, 2.031 מטרים רוחב, ו-6.351 מטרים אורך. מימדי הארגז מאפשרים ל-F-350 להיות פיק-אפ העבודה הטוב בקטגוריה. אורך רצפת הארגז הינו 2.081 מטרים, ורוחבו 1.698 מטרים.  
לישראל מגיע הדגם עם יחידת הנעה POWERSTROKE V8 טורבו דיזל בנפח 6.7 ליטרים, המייצרת הספק אימתני של 440 כ"ס ומומנט של 127 ק"ג המתקבל ב-1,600 סל"ד, (כאמור, הטוב בקטגוריה). יחידת ההנעה משודכת לתיבה אוטומטית בעלת שישה הילוכים בטכנולוגיית SELECTSHIFT. 
הדגם החדש מתהדר ביכולות הגרירה הטובות בקטגוריה (3,500 ק"ג), בעוד שנתון יכולת ההעמסה עומד על 1,769 ק"ג. לצד יכולת הגרירה יוצאת הדופן, שולבו ב-F-350 טכנולוגיות מתקדמות המיועדות לשיפור יכולת הגרירה. 
ה-F-350 מוביל את הקטגוריה ביכולות נסיעת השטח, בין היתר בזכות מרווח הגחון הגדול בקטגוריה אשר עומד על 20.8 ס"מ, זווית נטישה של 21.2 מעלות, זווית גישה של 17.5 מעלות, וזווית מעבר של 22.4 מעלות. מערכת ה-4X4 בו הינה בעלת פיקוד חשמלי, הטנדר היחידי בעל  נעילת דיפרנציאל חשמלית.

בסעיף הבטיחות, מגיע ה-F-350 עם 6 כריות אוויר, הכוללות מערכת וילונות צד בטכנולוגיית SAFETY CANOPY הייחודית לפורד. דלתות הצד מחוזקות בקורות מתכת על מנת למזער את הסיכוי מפגיעת צד, מערכת TPMS לניטור לחץ האוויר בצמיגים, מערכת SOS המופעלת בשעת חירום ומשחררת אוטומטית את נעילת הדלתות ומפעילה את הצופר ואורות החירום. גם ב-F-350 משולבת מערכת MyKey של פורד, המאפשרת תכנות אישי להגבלת מהירות ועוצמת המוזיקה לכל מפתח. בלמי הדיסק המאווררים כוללים מערכות סיוע לבלימה: ABS,SRW ומערכת RSC למניעת גלגול צד של הרכב.
כיאה לפיק-אפ מתוצרת אמריקה, אשר מוביל את טבלת המכירות במדינה בעשורים האחרונים, פורד שמה דגש רב באבזור ה-F-350 החדש. האבזור החיצוני הסטנדרטי (בכל הגרסאות) כולל חישוקי אלומיניום בקוטר "18, מדרכי צד בגימור כרום, מראות צד כפולות מתכווננות חשמלית עם מהבהבי איתות LED ותאורת גישה, גימורי כרום בפגושים, פנסי חזית מסוג הלוגן המופעלים אוטומטית ופנסי ערפל קדמיים. בגרסה הבכירה (LARIAT) מתווספים, בין היתר, חלון שמש פנורמי, חלון אחורי נפתח, פתיחת דלת הנהג ללא מפתח, מערכת לשחרור מהיר של דלת תא המטען, ומראות צד בצבע הרכב.

סעיף האבזור הפנימי מיישר קו עם תואר מוביל הקטגוריה ומציע חוויית נסיעה מתקדמת וטכנולוגית. בדגם הבסיס כלולים כסטנדרט מערכת הבידור והתקשורת המקורית של פורד SYNC המופעלת באמצעות קול (אנגלית) ומסך בגודל 4.2 אינצ', עם חיבור בלוטות', שקעי USB ופקדים מגלגל ההגה. אליה מצטרפת מערכת שמע מקורית עם 4 רמקולים ושליטה מגלגל ההגה. עוד בסעיף האבזור הסטנדרטי: מרכז מידע דיגיטלי המציג נתוני נהיגת שטח (זווית הרכב, זווית סיבוב הגלגל ועוד), חיישני נסיעה לאחור, מצלמה אחורית, בקרת שיוט, חלונות אחוריים כהים, מושב נהג מתכוונן חשמלית ל-6 כיוונים, מחזיקי ספלים ושפע של תאי אכסון.
בגרסה הבכירה (LARIAT) מתווספים לסעיף האבזור הפנימי גם מערכת בידור ותקשורת משודרגת SYNC3 עם מסך מגע בגודל 8 אינצ', מערכת שמע מקורית של SONY הכוללת 9 רמקולים וסאב מקורי, עם הפעלה מגלגל ההגה, מצלמות 360 מעלות המקיפות את הרכב, בקרת אקלים מפוצלת, מראה פנימית מונעת אבזור, הגה מצופה עור מתכוונן חשמלית, מושבים קדמיים מחוממים/מקוררים מתכווננים חשמלית  וריפודי עור. 
הפורד F-350 החדש יגיע לישראל בגרסאות דאבל קאבינה. 

ניסים קצב, מנהל מחלקת מסחריות בדלק מוטורס: "סדרת ה-F עשתה היסטוריה בשוק האמריקאי, בזכות הובלה של 3 עשורים את טבלת מכירות הרכב בה. כעת מגיע לישראל הדור החדש לישראל, עם נתונים מנצחים בכל הסעיפים החשובים לקהלי היעד, ואנו מקווים כי בזכותם יכבוש את פסגת הקטגוריה גם בישראל".
מחירים:
גרסת XLT – 239,900 ש"ח (לא כולל מע"מ)
גרסת LARIAT – 265,000 ₪ (לא כולל מע"מ)