סקודה קודיאק 2017

סקודה קודיאק 2017
גרסת דיזל חדשה עם הנעה 4X4 לרכב הקרוסאובר סקודה קודיאק

צ'מפיון מוטורס מרחיבה את משפחת הקרוסאובר היוקרתי של סקודה עם גרסת דיזל חדשה לדגם הקודיאק

אורן פרנקל | 11/09/17

חטיבת סקודה מבית צ'מפיון מוטורס מרחיבה את ליין דגמי ה-KODIAQ, עם גרסת מנוע דיזל 2.0 ליטר 4X4 190 כ"ס. 

גרסת ה- 2.0 TDI 190 HP 4X4 תגיע לישראל בשתי רמות גימור: סטייל ואקסלוסיב (זהות לחלוטין לגרסת ה2.0 בנזין) .
גרסה זו מתווספת לגרסאות ה-1.4 ליטר TSI, 2.0 ליטר TSI וגרסת הדיזל 2.0 ליטר TDI בהנעה קדמית ששיווקן החל לפני כחודשיים.
מחיר ה- KODIAQ 2.0 TDI 190 HP 4X4 Style יעמוד על 238,990 ₪ בעוד מחיר Kodiaq 2.0 TDI 190 HP 4X4 Exclusive יעמוד על 254,990 ₪. 

גרסת מנוע זו תגיע לישראל בשתי רמות גימור: סטייל ואקסלוסיב הזהות לחלוטין לגרסת הבנזין. גרסה זו מתווספת לגרסאות ה- 1.4 TSI, 2.0 ליטר TSI וגרסת הדיזל 2.0 ליטר TDI בהנעה קדמית ששיווקן החל לפני כחודשיים. מחיר ה- Kodiaq 2.0 TDI 190 HP 4X4 Style יעמוד על 238,990 ₪ בעוד מחיר Kodiaq 2.0 TDI 190 HP 4X4 Exclusive יעמוד על 254,990 שקלים.

ה-SKODA Kodiaq מגדיר מחדש את כל מה שידוע לנו על רכבי פנאי שטח, ולוקח צעד נוסף קדימה את כל שהכרנו בשנים האחרונות ממותג סקודה: עיצוב מלוטש ואלגנטי, מרחב פנים עצום לצד פתרונות Simply Clever, נוחות וחדשנות טכנולוגית לצד מערכות בטיחות מתקדמות. כל דגמי ה- Kodiaqמגיעים עם חבילת בטיחות מתקדמת, המוצעת כסטנדרט, וכוללת בין היתר, מערכת Front Assist המאטה את הרכב עד כדי בלימת חירום, מערכת  Lane Assistהמתריעה על סטייה מנתיב ומבצעת תיקון אקטיבי, ומערכת בקרת שיוט אדפטיבית, Adaptive Cruise Control השומרת על מרחק מוגדר מכלי הרכב מקדימה. גרסת ה- Exclusive מציעה בנוסף גם ניטור שטח מת בזמן נסיעה לאחור. 

גרסת המנוע נוספת בנפח 2.0 ליטר TDI מציעה הספק מרבי של 190 כ"ס המושגים בין 3,500 ל-4,000 סל"ד, מומנט שיא של 40 קג"מ המושגים בין 1,750 ל- 3,250 סל"ד ונתון תאוצה העומד על 9.1 שניות. מנוע זה בעל הנעה כפולה, תיבת הילוכים אוטומטית בעלת שבעה הילוכים DSG, וצריכת הדלק המשולבת עומדת על 5.7 ליטר למאה ק"מ. חווית הנהיגה מועצמת מרמת גימור Exclusive בה מציע ה- Kodiaqאת מערכת ה-DCC המאפשרת שילדה דינמית עם התאמה אופטימאלית של התנהגות הרכב לאופי הנהיגה או למצב הכביש - בזכות 5 מצבי נהיגה שונים הקיימים במערכת: מספורטיבית ודינמית עד למהירות שיוט רגועה.  עבור נוסעי השטח גרסת ההנעה הכפולה של ה-  Kodiaqמציעה שורה של עזרים טכנולוגיים ובטיחותיים לטובת נסיעת שבילים ושטח רגועה ובטוחה. כפתור ה- Off Road מכניס לפעולה את מערכות הבקרה לסיוע בנסיעת שטח כגון סייען נסיעה בירידה ובקרת מדרון, לירידה בטוחה יותר בשטח, כשגם מערכות הבטיחות ביניהן ה- ABS וה- ASR משתנות  בהתאם לנסיעת השטח. מערכת המולטימדיה כוללת בנוסף אינפורמציה נדרשת לנסיעה בשטח כדוגמת מצפן, גובה סרן קדמי, זווית הגה ועוד. 

הקודיאק מציע אבזור עשיר בכל רמות הגימור עם שורה של חידושים טכנולוגיים: רמת גימור Style כוללת פנסי ערפל בחזית ופנסי LED מלאים מקדימה ואחורה, מושב נהג קדמי חשמלי מלא, ריפוד אלקנטרה משולב עור, חיישני לחץ אוויר בצמיגים וחיישן גשם, מפתח חכם KeyLess המציע פתיחת הרכב ללא מפתח והנעה באמצעות כפתור, מערכת Fatigue Detection המתריעה על עייפות, מערכת בקרת שיוט אדפטיבית, מערכת Start&Stop לצד בלם יד חשמלי המאפשר שימוש בפונקציית ה- Auto Hold, הגה כולל כפתורי בקרת שמע, משענת יד מרכזית עם תא אחסון, בקרת אקלים דיגיטלית מפוצלת שלושה אזורים, תא כפפות כפול (עליון ותחתון) מראות צד מתקפלות חשמלית עם הפשרת אדים, חיישני חניה אחוריים מקוריים, טבעת גרירה מלפנים ומאחור, מערכת תאורה מסוג "Coming Home Leaving Home", ספי כניסה כרום קדמיים ואחוריים, חישוקי 18', חיישני חנייה קדמיים ואחוריים עם תצוגה במערכת השמע, פתיחה וסגירה חשמלית של תא המטען, דוושות הילוכים מגלגל ההגה, חבילת תאורת LED פנימית המוצעת בעשרה צבעים, MaxiDot מחשב דרך וצג נתונים דיגיטלי צבעוני ועוד. רמת גימור Exclusive מציעה בנוסף מצלמת 360°, חיישן "פדאל וירטואלי" המיועד לפתיחה וסגירה של תא מטען באמצעות רגל מתחת לפגוש אחורי, מערכת סיוע חנייה במקביל ובניצב למדרכה, גג שמש פנוראמי חשמלי עם זכוכית כהה, ריפוד מושבים עור מלא, חישוקי 19', מערכת שמע Canton הכוללת 12 רמקולים עם 6 קדמיים, 4 אחוריים עם רמקול 3D בלוח המחוונים, וסאבוופר 200W בתא המטען.

לחובבי הסאונד והמולטימדיה, מוצע כסטנדרט בכל הגרסאות ממשק Smart Link, המציע אפשרויות חיבור שונות בין מכשיר הסמארטפון האישי למסך המגע של מערכת המולטימדיה המקורית של הרכב. המערכת מאפשרת חיבור בין מערכות ההפעלה: Mirror link, Car play by Apple ו-Android Auto by Google (למכשירים תומכים). מערכת המולטימדיה של המכונית מציעה טכנולוגית Touch עם שורה של פונקציות: תמיכה בקבציMP3 , דיבורית BT הכוללת יכולת השמעת קבצי אודיו A2DP)), כרטיס SD עד 32 ג'יגה, USB, 8 רמקולים.