סיאט איביזה 2017

סיאט איביזה 2017
סיאט איביזה החדשה, החל מ-78,900 ש"ח לגרסה הידנית

חדש בישראל, הדור החמישי של הסופר מיני הנמכרת בארץ. החל שיווקה של סיאט איביזה החדשה אשר תוצע במגוון מנועים ורמות גימור כולל בקרת שיוט אדפטיבית

אורן פרנקל | 06/09/17

צ'מפיון מוטורס, יבואנית סיאט בישראל, החלה בימים אלו בשיווק הדור החמישי של הסופר מיני הנמכרת בישראל - סיאט איביזה.
הדור החמישי של האיביזה הוא הדגם הראשון בקונצרן המיוצר על פלטפורמת A0-MQB. הפלטפורמה החדשה המותאמת לרכבים קטנים מספקת בסיס גלגלים ארוך יותר, שיפור עצום במרחב הפנים ותא מטען גדול יותר.
האיביזה תציע מגוון מערכות בטיחות מתקדמות שחלקן אינן מוכר בקטגוריהם מערכת ניטור מרחק מלפנים ובלימת חירום, מגביל מהירות, בקרת שיוט אדפטיבית (מרמת אבזור Style) ועוד.

איביזה החדשה תוצע במגוון מנועים ורמות גימור: מנוע 1.0 ליטר TSI בשתי רמות הספק ומנוע 1.5 ליטר TSI החדש של הקונצרן. לאיביזה 4 רמות גימור: Reference, Style, FR ו-EVO המפוארת וחב' אבזור – FR PRO.

מחיר האיביזה ברמת גימור Reference יחל מ-78,900 ₪ (לתיבת הילוכים ידנית), בעוד גרסת ה-Style תוצע במחיר של 96,900 ₪. עם הגעתה, האיביזה תוצע במחירי השקה: מחיר גרסת ה- Style  יעמוד על 89,900 ₪

האיביזה החדשה מציעה שורה ארוכה של מערכות בטיחות הכוללות בין היתר מערכת ניטור מרחק מלפנים ובלימת חירום, מגביל מהירות, בקרת שיוט אדפטיבית (החל מרמת האבזור Style) ועוד. מחירי ה-SEAT Ibiza ברמת הגימור Reference יחל מ-78,900 שקלים לגרסה הידנית, בעוד מחיר גרסת ה- Style יעמוד על 96,900 ₪. למשך התקופה הקרובה תציע סיאט על כל דגמי האיביזה החדשה מחיר השקה, כשגרסת ה- Style הפופולרית תוצע במחיר של 89,990 ₪. 

בזכות פלטפורמת ה-A0-MQB, ה-Ibiza החדשה מציגה שיפור ניכר מבחינת מרווח נוסעים עם אורך של 4,059 מ"מ, רוחב של 1,780 מ"מ (87 מ"מ יותר מהדור היוצא), גובה של 1,444 מ"מ ובסיס גלגלים ארוך יותר ב-95 מ"מ העומד על 2,564 מ"מ! גם נפח תא מטען גדל משמעותית והוא בן 355 ליטרים לעומת 292 ליטרים בדור היוצא, מה שהופך אותו לנפח תא המטען הגדול בדיוק בסגמנט! חיצונית ה-Ibiza מציגה מראה שרירי יותר, וגימור מוקפד, ספויילר אחורי עם פנס בלימה עילי, חלונות אחוריים מושחמים (החל מרמת הגימור Style), צינור המפלט ברמות האבזור FR ומעלה הוא כפול ובולט ומציג מראה ספורטיבי. ברמת הגימור Reference מוצעים צמיגי 185/65 R15 כסטנדרט, והחל מרמת הגימור Style יתווספו גם חישוקי סגסוגת, ברמות הגימור FR ו-FR PRO יוצעו צמיגי 215/45 R17 וברמת הגימור הבכירה EVO יוצעו צמיגי 215/40 R18 .

כבר ברמת הגימור הבסיסית, ה-Reference, פנים הרכב מציע לנהג נוחות מרבית עם הגה כוח אלקטרו מכאני עם קשיחות משתנה, שליטה על מערכת השמע מגלגל ההגה, צג מידע מרכזי בלוח השעונים המציג את נתוני מערכות הרכב ונתוני הדרך, מערכת מולטימדיה עם מסך מגע בגודל 5" ו-4 רמקולים קדמיים, תזכורת לחגירת חגורת בטיחות במושבים קדמיים ואחוריים, מושב נהג מתכוונן לגובה ומראות צד מתקפלות חשמלית. החל מרמת הגימור Style יתווספו מראות צד מתקפלות חשמלית עם הפשרת אדים, חלונות אחוריים מושחמים, משענת יד קדמית, חיישני אורות, חיישן גשם, תאורת Coming Home\Leaving home, פנסי ערפל עם תפקוד סיוע בפנייה, מערכת מולטימדיה הכוללת מסך מגע בגודל 8" צבעוני ושני רמקולים אחוריים וחבילת עור הכוללת הגה, ידית הילוכים ובלם יד.
רמת הגימור FR מציעה עיצוב פנימי FR עם מושבים מעוצבים, תאורת אוירה פנימית, חלון גג פנורמי,  מערכת Full Link, מושב נוסע מתכוונן לגובה, פנסי LED אחוריים ופנסי תאורת יום מסוג LED. חבילת האבזור FR PRO מציעה אבזור מפואר יותר עם מושבי עור משולב אלקנטרה, רמקולים במהדורת Beats, סט פנסי Full LED פתיחה והנעה ללא מפתח (KESSY). ברמת הגימור המפוארת ביותר EVO, המותאמת לחובבי הנהיגה, יוצעו חישוקי 18" מעוצבים, קליפר אדום, מושבי עור אלקנטרה, חיישני חניה קדמיים ואחוריים עם מצלמת רוורס מקוריים.

האיביזה החדשה מוצעת בשלוש גרסאות מנועים מוגדשי טורבו: מנוע 1.0 TSI עם 95 כ"ס המושגים בין 5,000 ל-5,500 סל"ד ומומנט מירבי של 17.8 קג"מ המושגים בין 2,000 ל-3,500 סל"ד, מנוע זה משודך לתיבת הילוכים ידנית בעלת חמישה הילוכים ומוצע ברמת הגימור Reference בלבד. מנוע נוסף הוא 1.0 TSI בעל 115 כ"ס המושגים בין 5,000 ל-5,500 סל"ד ומומנט מירבי של 20.3 קג"מ המושגים בין 2,000 ל-3,500 סל"ד. מנוע זה משודך לתיבת הילוכים DSG אוטומטית בעלת שבעה הילוכים. גרסה נוספת היא המנוע שמוצע ברמת האבזור EVO, מנוע 1.5 TSI המפיק 150 כ"ס המושגים ב-5,000-6,000 סל"ד ומומנט של 25.4 קג"מ המושגים ב-1,500-3,000 סל"ד. מנוע זה מספר תאוצה מ-0 ל-100 קמ"ש ב-7.9 שניות בלבד, עם מהירות מירבית של 215 קמ"ש ומשודך לתיבת הילוכים ידנית בת 6 הילוכים.

האיביזה החדשה מציגה רף אבזור מתקדם ביותר בסגמנט זה והיא מאובזרת במגוון מערכות בטיחות מתקדמות כבר מרמת האבזור הבסיסית: Speed Limiter, בקרת שיוט, מערכת ניטור מרחק לפנים המתריעה לנהג על אי שמירת מרחק ומבצעת בלימת חירום במקרה הצורך, מערכת להתראת עייפות נהג, מערכת Start & Stop — לכיבוי והנעת המנוע בעצירות המונעת פליטת מזהמים מיותרים, מערכת בלימה למניעת תאונות משניות (Multi Collision Brake).
החל מרמת הגימור Style תתווסף מערכת בקרת שיוט אדפטיבית Adaptive cruise control שבמקרה בו הנהג לא מגיב תביא לבלימת הרכב ולהאצה מחודשת עד המהירות שנקבעה מראש. החל מרמת הגימור FR תציע ה-Ibiza גם מערכת SEAT Drive Profile  המאפשרת התאמת תפקוד מערכות הרכב באופן אופטימלי לסגנון נהיגה נבחר:Normal, Sport, ECO, Individual. נוסף לכל אלה, ה-Ibiza מציעה כסטנדרט מבחר טכנולוגיות בטיחות מקוריות מתקדמות של היצרן. מערכות הבטיחות כוללות בין היתר, מערכת ESC, מערכת ABS, מערכת TSC, מערכת BAS מערכת HHC לסיוע בזינוק בעלייה, מערכת Eco Trainer מערכת חדשנית לשיפור איכות הנהיגה וייעול תצרוכת הדלק וביצועי המנוע, מערכת להתראת לחץ אוויר נמוך בצמיגים, 6 כריות אויר ועוד.