אאודי Q7 e-tron

אאודי Q7 e-tron

אאודי ישראל משיקה את סדרת e-tron. רכב פלאג אין היברידי בעל טכנולוגיה חשמלית מתקדמת ובעל טווח נסיעה חשמלי הגדול בקטגוריה

אורן פרנקל | 23/08/17

 צ'מפיון מוטורס, יבואנית אאודי בישראל, מתחילה בשיווק סדרת דגמי e-tron דגם הפלאג אין ההיברידי של אאודי. הדגם מצויד במנוע TDI עוצמתי ומציע את טווח הנסיעה החשמלית הגדול בקטגוריה ואבזור עשיר במיוחד.
הגרסה ההיברידית של ה- Q7 מציעה טכנולוגיית פלאג אין הייבריד מתקדמת, עם הספק שיא של 375 כ"ס, המושגים משילוב מנצח בין מנוע TDI 3.0 ליטר המוכר והעוצמתי המפיק 258 כ"ס, לצד מנוע חשמלי בהספק של 128 כ"ס
הדגם מציע כאמור את טווח הנסיעה החשמלית הארוך בקטגוריה: 56 ק"מ וצריכת הדלק המשולבת של שני המנועים עומדת על 55 ק"מ לליטר.

ה-Q7 e-tron מגיע בשתי רמות אבזור עשירות הכוללות מערכות בטיחות מתקדמות סמי אוטונומיות כדוגמת Traffic jam assist, לוח השעונים הדיגיטלי של Audi - Virtual Cockpit, מתלי אוויר אדפטיביים ועוד.
גרסת ה-A3 e-tron צפויה להגיע לארץ לקראת סוף השנה ובשנתיים הקרובות דגמים נוספים.

מחירו של Q7 Premium יעמוד על 539,900 שקלים ומחירו ברמת גימור Superior יעמוד על 649,800 ש"ח.

ה-Q7 e-tron מציע שילוב מנצח בין יוקרה אלגנטית, חווית נהיגה עוצמתית וטכנולוגיית פלאג אין הייבריד עילית המציעה חיסכון עצום בצריכת דלק, מבלי להפסיד יכולות דינמית וספורטיביות. גם בתחום האבזור מדובר ברכב ללא פשרות הכולל בין היתר גם מערכות בטיחות מתקדמות סמי אוטונומיות כדוגמת Traffic jam assist, מתלי אוויר אדפטיביים ועוד. מחירו של ה- Q7 e-tron יחל מ-539,900 שקלים.

יחידת ההנעה משלבת בין מנוע V6 3.0 ליטר TDI לבין מנוע חשמלי בהספק של 128 כ"ס (94 Kw) הנמצא בין מנוע הדיזל לבין תיבת ההילוכים. למעשה ה-Q7 e-tron מציע את ה-SUV הראשון בעולם המשלב בין מנוע שישה צילינדרים לבין מנוע חשמלי. השילוב בין השניים מאפשר הספק שיא של 375 כ"ס המזניקים את הרכב ב-6.2 שניות מעמידה ל-100 קמ"ש, כל זאת מבלי להפסיד מאום בחיסכון לדלק, עם תצרוכת דלק מדהימה משולבת של 55 ק"מ לליטר!  את 375 כוחות הסוס מציע ה-Q7 e-tron כבר בין 3,250-4,500 סל"ד, בעוד שאת שיא המומנט העומד על 71.4 קג"מ! הוא מציע כבר מ–1,250 סל"ד! (1,250- 3,000 סל"ד) המאפשרים לו להגיע למהירות שיא של 230 קמ"ש (מוגבל אלקטרונית). המנועים משודכים לתיבת הילוכים טיפטרוניק מתקדמת בת 8 מהירויות. הודות לטכנולוגיית ההטענה המתקדמת בשני שלבים, טעינה מלאה משקע חשמל תעשייתי של 7.2 kW תתאפשר תוך שעתיים וחצי בקירוב. כחלק מרכישת הרכב, תוצע ללקוחות Q7 e-tron התקנת עמדת טעינה ביתית ללא תוספת תשלום. 

לצד החיסכון באנרגיה וחווית הנהיגה הדינמית, ה-Q7 e-tron בעל חמישה מושבים ומצויד באבזור עשיר כסטנדרט הכולל בין היתר מערכות בטיחות מתקדמות סמי אוטונומיות. בין התוספות ניתן למצוא מערכות בטיחות אקטיביות כגון: Lane assist, control Adaptive cruise ו-Traffic jam assist המאפשרות נהיגה סמי-אוטונומית בעומסי תנועה, לוח השעונים הדיגיטלי של Audi - Virtual Cockpit, מתלי אוויר אדפטיביים ובורר מצבי נהיגה, מצלמת 360, תאורת LED קדמית ואחורית, גג זכוכית פנוראמי, מערכת BOSE 3D Sound סגירת ואקום לדלתות, מושבים קדמיים מתכווננים חשמלית עם אוורור וחימום וזיכרון למושב נהג, חישוקי סגסוגת קלה 20" ועוד. חבילת גימור Superior כוללת בנוסף פנסי Matrix LED עם איתות דינמי, חישוקי 21", מערכת סאונד B&O עם 23 רמקולים, חבילת עור מלאה, מושבים קדמיים עם פונקציית מסאז', מערכת ראיית לילה, Head up display ועוד.

לקראת סוף השנה צפויה להגיע גם גרסת ה-A3 e-tron לארץ ובשנתיים הקרובות דגמים נוספים.